İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kafama takılan Bir kaç nokta

akifokur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mrb arkadaşlar benim bir vbulletin forum sitem var.mümkün olduğunca google da çıkan reklamları filtreleyerek içeriğe uygun olmasını sağlıyorum
merak ettiğim konulara gelince:
tıklamalar illaki google da arama yapılarak daha sonra siteye girilerek mi yapılmalı.
mesela benim siteme üye olan yada mod olan kişiler var her gün sitede bulunan ve bunlar direk site adresini yazarak siteye giren kişiler ve tıklama yapıyorlarsa ki mutlaka aralarında tıklayanlar vardır.google açısından bir sorun oluşturur mu.
sayfa gösterimleri ortalama 1000 civarı ve sayfa to dğeri maximum 4-5 genelde daha düşük oluyor.tıklamada 15-30 arası gidip geliyor.bu değerler normalmidir.
sitemde oldukça yabancı dilde yani ingilizce reklamlar çıkıyor.bu iyi mi yoksa kötümüdür.genelde dediğim gibi içeriğe yakın reklamlar oluyor.
aklıma takılan bu konularda cvp lar verirseniz sevinirim arkadaşlar.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
tıklamalar illaki google da arama yapılarak daha sonra siteye girilerek mi yapılmalı.

hayır ancak hile ile getirilen hitde banlanmanıza neden olabilir

mesela benim siteme üye olan yada mod olan kişiler var her gün sitede bulunan ve bunlar direk site adresini yazarak siteye giren kişiler ve tıklama yapıyorlarsa ki mutlaka aralarında tıklayanlar vardır.google açısından bir sorun oluşturur mu.

hergün aynı kişi tıklarsa tabiki sorun yaratır ancak ayda 1 2 defadan sorun cıkacağını sanmam

sayfa gösterimleri ortalama 1000 civarı ve sayfa to dğeri maximum 4-5 genelde daha düşük oluyor.tıklamada 15-30 arası gidip geliyor.bu değerler normalmidir.
sitemde oldukça yabancı dilde yani ingilizce reklamlar çıkıyor.bu iyi mi yoksa kötümüdür.genelde dediğim gibi içeriğe yakın reklamlar oluyor.
aklıma takılan bu konularda cvp lar verirseniz sevinirim arkadaşlar.

oranlar reklam yerleşimine göre değişebilir normal diye birşey yok.. Yabancı reklamlarda zamanla gider düşüncesindeyim başta olması olağan bişey

bence böyle :)

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
site üyelerine reklamları kaparsan hiç bir sorun olmaz
kafan rahat eder...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5