İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kaldırılan Adsense Tavsiyeleri * ve Sonuç Büyük Kayıp

maswey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Arkadaşlar

Biliyorsunuz ki Türkiye için adsense tavsiyesi epey bir zaman önce kaldırıldı.Bugün adsense raporlarını incelerken ne kadar büyük bir para kaybımın olduğunu anladım ve aşağıdaki mailin adsense iletişime gönderdim

Merhaba ,

Türkiye için AdSense tavsiyeleri neredeyse bir sene önce kaldırıldı. Hesabımı incelediğimde AdSense Tavsiye bannerlarından 2.545 kişiyi kayıt etmişim bir kaç kişiden de dönüşüm olmuştu. Merak ettiğim şey ise önceden üye yaptığım adsense tavsiyesinden neden kazanç sağlayamıyorum, yani tavsiyeler kaldırıldı diye ref'imden üye olanlardan neden dönüşüm sağlayamıyorum. Bir hesap yaparsak 2.545 üye az bir sayı değil her 10 üyenin 1'inden dönüşüm sağlasam 254 üye yapıyor ve her üyede 100$ ödemeyi hakettikten sonra 250$ kazansam 250$ x 254 = 63.500 $ yapıyor sizce bu az bir paramı ve eski üyelerin dönüşümlerinin saymaması etik mi?

Yardımcı olursanız sevinirm.

Metin Yıldırım

arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum kaybettiğim para az bir şey değil sizce hukuki bir yaptırımım olabilir mi? ne olur fikirlerinizi bekliyorum

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Sanırım o sistem iptal edilince eski üyelere dair kazanç olayıda bitti. Yani o kişiler tavsiye sistemi kalkana kadar bu 100 dolar limitini aşmalıydı * Bildiğim kadarıyla böyle.

ve br sonuç çıkacağını sanmam - google o uzuuuun sözleşmeye buna dair maddeleri mutlaka koymuştur.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Tavsiyelerin kaldırılması çok kötü oldu. Eskiden içerik 1 ayda reklamlarından 100 tavsiyelerden 150 dolar gelirdi. Toplamda 250 dolar alırdım ama şimdiki kazanca bakıyorumda 1 ayda 30 bilemedin 35 dolar. 100 doları alabilmek için artık 3 ay bekliyorum..

Adsense Türkçe içerikte hiçbir şekilde kazandırmıyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5