İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

kalori ve diyet makaleleri yazdırılacaktır.

worshiphim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilk etapta 10-15 arası 200-300 kelimeden oluşan, kalori yakma, zayıflama, diyet konularıyla bağlantılı makaleler yazdırılacaktır.
itrader puanı pozitif olan kullanıcılar lütfen dönüş yapsınlar.

emrah341

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
İYİ BİR MAKALEDE BULUNMASI GEREKEN TEMEL ÖZELLİKLER
1-AKICI BİR ANLATIM: Makaleyi okuyan daha ilk paragrafta okumayı bırakıyorsa o makale başarılı bir makale değildir. Makale sürükleyici olmalıdır.
2-YAZIM VE İMLA: Bir makaleye anlam katan en önemli ensturuman hiç kuşkusuz yazım ve imladır. Okuyucunun nerede durup nefes alacağını gösterir. Makalenin bir bütün halinde ve anlamlı okunmasını sağlar. Yazım ve noktalama yanlışı olan yazılara herkes gibi google da pek iyi gözle bakmaz.
3-ANLATIM BOZUKLUĞU: Bir cümlede anlatım bozukluğu varsa bu cümle akıcı olmaktan çıkar. Yazının amatör olup olmadığı yazıdaki anlatım bozukluğu ile anlaşılır. Lise mezunu bir makale yazarı ile üniversite mezunu makale yazarı arasındaki farkı en belirgin anlatım bozukluğu kuralı ortaya çıkarır. Lise mezunu anlatım bozukluğu hatasına sık düşerken üniversite eğitimi almış kişi daha kusursuz makale yazabilir.
4-SEOYLA UYUMLU OLMA: Birçok makale yazarı seo uyumlu makale yazılır diye ilan verir. Sorsanız kendisine seonun ne olduğunu size anlatamaz. Çünkü ne olduğunu kendisi de bilmiyor. Seo anahtar kelimenin yazının içine anlamlı bir bütün oluşturacak şekilde serpiştirilmesidir. Yani yazıyı okuyan birisi bu makale şu anahtar kelimeyi anlatmak için yazılmış diyebilmelidir.
100 kelimelik makalede 2
150 kelimelik makalede 3
200 kelimelik makalede 4
250 kelimelik makalede 5 defa anahtar kelimeler geçmesi gerekir.
5-MAKALEDE PARAGRAF: Makale en az üç paragraftan oluşmalıdır. Kompozisyon yazıları gibi giriş gelişme ve sonuç bölümlerinden oluşur. Giriş bölümünde anahtar kelime hakkında bilgi verilir. Gelişme bölümünde anahtar kelimenin faydaları ve zararları genişce anlatılır. Anahtar kelimenin ne kadar önemli olduğu gelişme bölümünde anlatılır. Sonuç bölümünde ise anahtar kelime konusunda dikkat edilmesi gerekenler anlatılır. Sonuç bölümünde okuyucular anahtar kelime ile ilgili belli bir siteye yönlendirilebilir. Bu yönlendirmeler daha çok tavsiye şeklinde olur.
6-DEVRİK CÜMLE: Devrik cümle yerinde ve zamanında kullanıldığı zaman makaleye ayrı bir zevk katar. Okuyucuyu makaleye bağlar. Yerinde ve uygun kullanmayan devrik cümleler anlatım bozukluğuna neden olacağı için okuyucucunun yazıdan sıkılmasına neden olur.
7-ANLAM BÜTÜNLÜĞÜ: Makalede paragraflar arasında bir anlam bütünlüğü olmalıdır. Bir paragrafta okul anlatılırken diğer paragrafta hastanenin anlatılması doğru değildir. Örneğin birinci paragrafta okul kelimesinin tanımı nereden gelip nereden türediği anlatılır. İkinci paragrafta okulun özellikleri anlatılabilir. Üçüncü paragrafta okulun toplumdaki ve başarısındaki önemi anlatılır. Dördüncü paragrafta okulun kişiye sağladığı toplumsal ve sosyal faydalar anlatılabilir. Son paragrafta ise bir öğrencinin hangi okullara gönderilebileceği konusunda tavsiyeler yer alır.
8-BAŞLIK: Bir makalenin başlığı makalenin can alıcı noktasıdır. Dikkat çekici bir başlık atamazsanız makaleniz ne kadar kaliteli olursa olsun okur sayısı az olacaktır. Başlık ilgi çekici olmalı ki okur merak edip makaleyi okumaya başlamalı. En önemli öğe okurun makalenizi okumaya niyetlendirecek ilgisini çekecek başlık atmaktır. Başlık konuyla ilgili olmalıdır. Konunun can alıcı noktasını özetleyecek türden olmalıdır.

Saydığım özellikte makale hizmeti almak istiyorsanız
[email protected] 0542 5000 436

MAKALE FİYATI
70-80 KELİME--1.5 TL
100-120 KELİME--1,75 TL
150-170 KELİME---2,25 TL
200-220 KELİME---2,75 TL
250-270 KELİME---3,5 TL
300-320 KELİME---4 TL

ÖDEME YÖNTEMİ: MİSLİ-ZİRAAT-GARANTİ

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5