İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kalp pilleri hekerlere kolayca yem olabilir

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Araştırmalara göre yeni nesil kalp pilleri hekerler tarafından ele geçirilebiliyor...
Kalp pilleri hekerlere kolayca yem olabilir
Büyük resmi görmek için tıklayınKalp pilleri: hekerler tarafından manipüle edilebilir.
Güvenliği sağlanmamış kablosuz ağlara sıkça rastlanabilir. Fakat kalp pillerin bile güvensiz bir şekilde işlediğini bilmek ister istemez insanı şaşırtıyor.

Sydney Morning Herald'ın haberine göre vücudunda kalp pili taşıyan 100.000'den fazla hasta ile yapılan bir araştırma, bu pillerin WLAN üzerinden hek'lenebileceğini ortaya çıkardı. Yeni nesil kalp pilleri, verileri kişinin yatağının yanında bulunan bir alıcıya gönderen kablosuz ağ ile donatılıyor. Bu bilgiler ise doğrudan doktora iletiliyor.

Kendi içinde çok pratik bir fikir, fakat geliştiriciler bir şeyi unuttular: Cihaz, kullandığı bağlantıyı şifrelemiyor. hekerler bu açıktan yararlanıp cihazı kontrol edebilirler ki, bu da ölümcül sonuçlara neden olabilir.

Kaynak : chip

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bunu yapan zaten öldürmeye teşebbüsten müebbet yer :)

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Doktorların adamın heklendiğini nereden anlayacak :)

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Artık insanlar da heklenebilecek yani? :)

Bunun doğuracağı bazı diyaloglar muhtemelen şöyle olur:

- Bak beni deli etme olm, seni heklerim!
- Hadi len, ben kendimi şifreledim...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5