İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kanallar Geneli Etkiler mi?

G

Gencadam

Misafir
Arkadaşlar, Adsense hesabımda birçok kanalım mevcut. Kanallardan birinde çok gösterim, az tıklama var. Bu olumsuz oran, sadece o kanalda çıkacak reklamların kalitesini mi etkiler yoksa bütün hesabımın genelindeki reklamların da kalitesini etkiler mi? Çünkü diğer kanalda gösterim ve tıklama oranı daha iyi.

Bu konuda bilgisi olup da paylaşacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

oktaylust

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben buradan çok gosterim az tıklama iyi değil gibi birşey anladım doğru mu anladım acaba?

G

Gencadam

Misafir
Evet oktaylust. Adsense'de çok gösterim yapıp da az tıklama alırsan, kaliteli reklamlar çıkmıyor. Bahsettiğim kanalda 2900 gösterime 46 tık almışım ve kazanç 0.33 $ :)

Cevap için teşekkür ederim astraler.

c0d3r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
5 tane siten var ve adsense hesabin var. Kanal olusturmadan hepsini tek bir kod ile yurutmek istersen kazancin da reklamin da kotuye dogru gider. Kanal olusturup reklamlarini ayri ayri degerlendirirsen bu degisimi sende gozlemleyebilirsin. Mantik olarak emek = kazanc ile hareket ediliyor. Kanal olusturmak hepsi icin ayri renk tonu olusturmak bunlari kodlar icine yerlestirip upload etmek bir cok kisiye eziyet gibi geliyor fakat bosuna yapilmis bir ozellik degil ( BENCE ) ...

Saygilar.

G

Gencadam

Misafir
Dediklerine katılıyorum c0d3r, kanal oluşturmak en mantıklısı. Hem kazanç açısından hem de takip açısından faydalı. Uğraşmadan, emek verilmeden kazanç elde etmek kolay değil :)

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gencadam' Alıntı:
Dediklerine katılıyorum c0d3r, kanal oluşturmak en mantıklısı. Hem kazanç açısından hem de takip açısından faydalı. Uğraşmadan, emek verilmeden kazanç elde etmek kolay değil :)

yani kanal oluşturmanın emekle ne alakası var ben onu anlamadım? oraya bi kanal oluştur diyip o bir satır kodu sayfaya yapıştırmak emekse herkes acayip emek veriyordur sitelerine emin olabilirsiniz...

bunun yanında kanal oluşturmanın da tam olarak reklamlarda olumlu veya olumsuz etkilerini şahsen tam olarak gözlemleyemedim. kanal oluşturduğum 1 sitenin reklam geliri %100 artarken aynı hesaba bağlı günlük hitleri hemen hemen aynı olan diğer bir sitemin geliri %50 azaldı. halen gözlemlemeye çalışıyorum. ama gözlemlediğim bi olgu var ki doğru olduğunu düşünüyorum; eğer hit sayınız belli bi % ile artarsa her gecen gün o sitenin reklamları dha çok vermeye başlıyor. ama bu sitenin hiti bi gün süreyle bile olsa %20 nin altında kullanıcı kaybına uğrarsa tekrar başa dönüyosunuz ve yine reklamlar en düşükten başlayıp yawaş yawaş eski seviyesine doğru geliyo. benim kendi hesabımdan gözlemlediğim bişey sadece.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5