İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kanım Dondu (GASP)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
samimi bir arkadaşımın geçen gün başına geleni aynen iletiyorum arkadaşlar...hep duyuyoruz ayrı konu ama yakın birinin başına gelmesi beni çok etkiledi açıkçası...Tabi birde akp nin hale neden bu kanunları mecliste onaylamadıgıda hayret verici...neyse...

Arkadaslar, 03-10-2006 tarihinde saat sabah 08.20 de TEM otoyolu Bayrampasa-Otogar sapaginda Gasp edildim. Gaspcilar ilk once benim arabama arkadan carptilar. Ben olaydan habersiz arabami saga cektim Bana carpanin araba degil minibus oldugunu gordum. Onlar arabalarini benim onume parkettiler. Hemen 2 kisi arabadan indi ve benim arabamin arkasina dogru soylene soylene yurumeye basladilar. Bende gecmis olsun dedim ve onlarla arabamin arkasina bakmak icin yanlarina gittim. Cunku adamlar profesyonel. Beni direk oraya yonlendirdiler. Arkam donuk oldugu icin firsattan istifade iki kisi daha minibusten indi. Kapi seslerini duydum ve kafami cevirdigimde. O iki kisinin benim arabamda biseyler aradigini gordum. Heeyy sen ne yapiyorsun dedigimde arabada bulunan cantami coktan almislardi. Cantami alanin bir elinde cantam diger elindede ekmek bicagi oldugunu gordum. Ben yinede onun uzerine atlayarak cantami almaya calistim. Elini tuttum ve bicagi dusurmeye calistim. Bunu goren arkadaslari ve minibusten inen 2 kisi daha bellerinden, ceplerinden bicaklarini cikartmaya basladi. Arabamin kapisinin acik oldugunu farkettim ve arabamin icine atlayarak kendimi kitledim. Gaspcilar hizla minibuslerine binerek ordan uzaklasmaya calisti. Bende arabam ile onlarla kovalamacaya basladim. Yolda 1 tane polis yoktu. Deli gibi kaciyorlar, bende takip ediyorum. Sonra Atisalani mezarliginin orda ara bir sokakta durdular. Cunku sayemde bahce duvarina carptilar. Elinde ekmek bicagi olan gaspci seni oldurcem ve birsuru kufur ederek bana dogru yurumeye basladi. Bende ani bir kalkis ile arabayi uzerine dogru surdum ama kenara kacti. Bu arada digerleri de arabayi disariya cikarttilar ve bana ve arabama saldirdilar. Arabamin lastiklerine bicak sokmaya calisiyorlardi. Ani bir manevra ile arabayi kurtardim. Arabayi tekrar geri cevirene kadar onlar ordan uzaklasmislardi. Mahallenin yollari cok dar ve karisikti. Onlari bulamadim. Atisalani Ilce Emniyet Mudurlugune gittim ve olayi anlattim. Araci 20 dk sonra terkedilmis olarak buldular. Zaten arac calintiymis. Tabi benim Cep Telefonum, Araba ruhsatim. Ehliyetim, Nufus Cuzdanim, Maasim, Evimin Kira parasi, Kredi kartimin ekstresini odemek icin ayirdigim para ve harclik icin ay¹rdigim para gaspcilarla birlikte gitti.
Polise, gaspcilarin eskalini tarif ederken ordan bir polis bu gaspcilarin hepsini tanidigini ve diger polislerede daha onceki bir iki olayi anlatarak gaspcilari hatirlatti. Artik aranan adamlar biliniyordu sevindim. Ama polis kilini bile kipirdatmadi. Nedenini sordugumda onlar buraya yakinda duserler dediler. Hepsi yakalanip en az 40'ar kere o karakola gelip gitmisler. Her defasinda da savci onlari serbest birakmis. Adamlarin adresleri bile biliniyor kimse birsey yapmiyor. Savcinin onlari serbest birakacak olmasinami yanayim yoksa polisleremi bilmiyorum. Sastim kaldim. Hatta aralarindan bir polis 'Onlar bu aksam Taksimde parayi yerler' dedi. Adamlarin nerede para yiyeceklerini bile biliyorlar. Bu arada baska bir poliste karakolun ihtiyaclarindan bahsederek bagis yapmami istedi. Turk adaleti, Turk Polisi iste boyle bir acizlik icerisinde.

Acaba aksamlari bu gaspcilar savci ile paralari kirisiyorlarmi? Yada polis ile. Bu insan haklari sadece ve sadece suclular tecavuzculer ve serefsizler icin. Ben bunu anladim adamlari koruyorlar resmen. Canima ve malima gasp edildi kimsenin umurunda degil. Icisleri Bakanina, Emniyet genel Mudurune mail attim kimsede tik yok.

Siz siz olun sartlar ne olursa olsun arabanizla TEM de kaza yaptiginda yarali degilseniz orada durmayin. En yakin polis karakolunun onune cekin arabanizi. Yada aractan inmeyin. Bu adamlarin takdigi bu. Gupegunduz gasp edildim. Bu u¹lkede adalet bizim gibi vergisini odeyen, saygili, ulkesini seven, insanlari seven kisiler icin gecerli degil. Dikkatli olun Beni olduremediler cunku sogukkanliydim. Benim basima gelmez demeyin, bugune kadar sadece baskalarinin basina gelir dedigimiz hersey bizlerinde basina er yada gec geliyor.

IBRET ICIN HERKESE GONDERIN LUTFEN

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşının başına gelene gerçekten çok üzüldüm. "Polisler için mantıklı bir açıklaması vardır" demek isterdim ama mantığa sığmayacak bir durum. Peki neden mail atmış ki ? Kendi gidip bizzat emniyet müdürü ile neden görüşmüyor ? Çünkü mailler bu tür kurumlar tarafından halen daha ciddiye alınacak kadar gelişemediki Ülkemiz.
Batman dönüyor adlı film'de bile İstanbul "Adeletsizlik ve kokuşmuşluk diz boyu" cümlesi içinde kullanılıyor. Eskiden taşı toprağı altınmış şimdi sağı hırsız solu dolandırıcı. Allah orada yaşayanlara sabır versin. Emniyet müdürlüğünün yeterince çaba sarfetmediğini düşünüyorum.

Merchant

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle arkadaşlarınıza geçmiş olsun diyorum.Ancak böyle olaylar maalesef Türkiye'de çok oluyor.Bir keresinde Bağcılarda sabah uyanıp aşağı indiğimde arabanın arka camı yoktu.Araç teybini götürmüşler.Hemen polise gitmek oldu ilk iş.Derdimi anlatıp ifademi aldıktan sonra komser ile biraz muhabbette koyulduk.Şansa hemşeri çıktık.İşi koparanda burasıydı komser: "Sizin teybi beklemeyin o gelmezde içeriden bir teyp alıp gidebilirsin." dedi. Kanım dondu sormadan edemedim: "Acaba o teyp benim gibi hangi masumun." bu soruyu beklemiyordu sanırım hiçbir şey demedi. Çıkıp gitmek kaldı.

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
tövbe tövbe sabah sabah ... :( acayip moralim bozuldu.

yafu bu memleket ne zaman adam olacak. hırsızlar artık olayı aştı. 3-5 kuruş için adam öldürmeye kalkıyorlar. polis yada savcı bunlarıda anlamıyorum. o kadarmı elleri bağlı . hırsızları serbest bırakıyorlar..

birde benim anlamadığım olay, bu üzücü olay başına gelen arkadaş eğer bu hırsızlardan birine zarar versin, başına gelmedik kalmazdı... ama diğerleri bıçaklarla saldırıyorlar. kimsenin umrunda değil.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir insan hayatının bedeli 1,5 YTL olan bu memlekette heran herşey olabilir.

Bknz. Silah gereç satışı yapan yerler : 1 adet çelik parçası kurşun = 1,5 YTL

1,5 YTL = Bir insan canı...!

U

uzaymerkezicom

Misafir
huzur ve güven arıyorsak çocuklarımızı ve diğer insanları insan hakları ile öğreterek yetiştirmeliyiz. İnsan haklarını herkesin hayata geçirmesini sağlamalıyız. Bu olayın olmasını beklemeden bu konudaki çalışanlara destek olunmalı. Zamanında, insan hakları ile alakalı düşüncelere katkıda bulunmayan insanlar, illa sıranın size gelmesini beklemeyin.

http://forum.iyinet.com/internet-ve...sorumluklar/34788-insan-haklari-nelerdir.html
bu konuyu sürekli sıcak tutmalıyız.

Merchant

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslen bence bu konunun insan haklarıyla değilde "zihniyet" ile ilgisi var. Yani adamın bir başkasının teybini önerecek kadar rahat olması hiçbir hakka dayanmaz. Zihniyet meselesi.Kendi öyle modlamış. Maalesef bunu düzeltecekde gene başkası değil biziz. O yüzden yeni nesillerin böyle yetiştirilmesi lazım.Eminimki bunlar bir fizik formülünden daha önemlidir.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
arkadaşımn adına hepinize teşekkürler...valla bu nasıl ülke bu nasıl demokrasi 30 yaşına geldim hala çözemedim..zaten polis biliyor bu adamları, çoğu ilk kez düşmüyor oraya. ancak adamlarında eli kolu bağlı onlarda naapsın kanun yokki...aylardır hala meclis bu yasayı onaylayacak...bugün arkadaşımın başına geldi yarın benim gelebilir...artık türkiye de değil sanki filmlerde yağmalamarın oldugu yerlerde yaşıyor gibiyiz...
geçen bayramda t.dağ a gidicektik, peder tem den gitmeyelim soyuyolar adamı dedi!! Neki bu yaa...işte düştüğümüz durum bu..düşünsenize yolları falan kullanamaz hale geldik...neden? Haydutlar var diye!...olacak iş değil valla aklım ermiyor.
Başka bir teyp teklifini olayını ben şöyle tahmin ediyorum...karakola düşen bu hırsızlar için bazen şikayet olmuyor bu durumdada üstünde yakaldıkları zapta geçmiyor ve ortada kalıyor...tahminim karakola çalınanı beyan etmeyen vatandaşın bu teybi ortada kalmış poliste böyle bişi demiş..yoksa zabtı tutulmuş olsa böyle bişi demesi mümkün değil.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi