İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kara Cuma Ülkemizde Neden Olmasın

cerezlerim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar Black Friday ( Kara Cuma ) tabirini duymuşsunuzdur muhtemelen. Amerika Birleşik Devletleri' nde yapılan yüksek indirimli satışların gerçekleştiği ve insanların çılgınlar gibi alışveriş yaptığı bir gün.

İnanamazsınız o günkü alışveriş heyecanına, yerinde olup da yaşasanız. Tüm ülke bazında multi indirimler yapılmakta ve o gün insanlar geceden kuyruğa girerek akıl almaz bir şekilde sıralarda sabahlamaktadır.

59.1 Milyar Dolarlık Alışveriş Çılgınlığı

Şu an küçük dilinizi yutabilirsiniz; evet açıklıyorum bu sene ABD' de Kara Cuma' da 59.1 milyar dolarlık alışveriş yapılmış. İnanabiliyor musunuz ? Şöyle bir düşündüğümüzde normal şartlar altında multi indirimler yapılmamış olsa idi demek ki piyasadaki ürünlerin değer toplamlarını düşünemiyorum.

Neler Yapardım

Ülkemizde gerçekleşseydi böyle bir gün, Kara Cuma' nın gecesinden bir bilişim mağazasının önünde kuyruklardaki yerimi alır, hiç sıkılmadan, darlanmadan sabahı, mağazanın açılış saatini beklemeye koyulurdum. Ne mi alırdım peki ? Tabi ki size daha önce de şu yazımda tanıtımını yaptığım ve hayranlığımı belirttiğim Samsung Galaxy Note 3' ümü kaptğım gibi ödeme için bir de kasadaki kuyrukta beklerdim dakikalarca, gocunmazdım.

Peki ya Black Friday Hakkında Ne Düşünülüyor Türkiye' de

AVM' lerin ve perakende satış yerlerinin ortak bir çatısı altında toplandığı Tüm Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu Başkanlığı' nın yaptığı açıklamaya göre, Amerika Birleşik Devletleri' nde yapılan yüksek indirimli satışların gerçekleştiği Kara Cuma uygulamasının ülkemizde de var olabileceğini, bunun taslak olarak düşünme aşamasında olduklarını ve bu özel günün ya da günlerin " 2014 Shopping Fest " kapsamında birkaç alışveriş merkezinde, bir gün veya festivalin ilk ve son günlerinde olmak üzere birer gün yapmayı planladıkları belirtilmiş. Bence harika bir fırsat olabilir ülke ekonomisi ve tabi ki de şahıslar için. Elbette ki bu bir süreç.

Hoş Bir Anım

Shopping Fest deyince anılarım depreşti bir an arkadaşlar. Geçtiğimiz yaz düğünümü yaptım. Kampanyanın olduğunu biliyordum, duymuş, okumuştum ancak önemsemiyordum. Önemsemediğim şey de 222 adet otomobil hediyesi :) Her neyse alışveriş merkezine girdim ve daha önce gazeteden de okuduğum kampanyanın olduğu mağazaya daldım ve akıllı televizyonumu aldım ve çıktım. Birkaç gün sonra gazeteleri incelerken dank etti. Benim akıllı televizyonumu aldığım mağazanın bulunduğu AVM de Shopping Fest kapsamındaydı. Derhal mağazayla görüştüm ve teyidini sağladıktan sonra huzurlu huzurlu beklemeye başladım. Kesin bana çıkacaktı ya zaten rahattım. Ne yani 2 milyar küsurluk televizyon almıştım, kaç yüz tane çekiliş hakkım vardı. 222 adet otomobilden biri bana çıkmayacaktı da kime çıkacaktı ki değil mi ama ?

Bekledim bekledim ve geldi çattı çekiliş sonuçlarının resmi gazetede yayınlandığı gün. Oku oku listede ismim yok. Bir hata vardır deyip baştan okuyorum, yalnızca soy isimden felan, yok adım soyadım yok. Yuh yani dedim ve oracıkta küstüm :) Şaka bir yana üzülmüştüm gerçekten sanki var olan arabamı ellerimden çekip almışlar gibiydi. Bir hayal kırıklığını daha böyle atlatmıştık.

Söz Sizde;

Bu kadar gevezelikten sonra sözü size bırakmanın zamanı geldi sanırım. Siz ne düşünürsünüz arkadaşlar Kara Cuma hakkında ? Sizce gerçekleştirilmesi olası hoş bir olay mı ? Siz olsaydınız hangi gün dahilinde gerçekleşsin isterdiniz Kara Cuma' yı ? Kıymetli yorumlarınızı esirgemezseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

Kaynak : http://cerezlerim.blogspot.com/2013/12/kara-cuma-ulkemizde-neden-olmasn.html

İyi Çalışmalar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5