İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Karadenizin İlk ve Tek Datacenterı Açıldı.. BplusDC

lazzüken

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence de 300 bin TL etmeyebilir ama 50 bin TL'ye de yapılacak bir iş değil. Tam olarak detaylarını bilmeden yorum yapmamak gerekir. Kullanılan ekipmanları bilmeden kısacası.

araştırmasını çok güzel yaptım ve bu işle daha öncedende ilgilendim üstelik bu işi yapan arkadaşlarımda var onlara dayanarak konuşuyorum yoksa banane herkesin kendi parası :pP

basit bi araştırma yapalım.

PowerEdge R710 A 3545$
jeneratör 425 YTL
cisco routers & switch bunuda telekom veriyor zate
hadi 5 tanede q9550 pc olsa sunucu olarak.
5 mbit metro olsa aylık 1500 tl
masa sandalye 1000 tl
boya badana 2000 tl
nerede 300 bin tl :)
tükan kirasi falan feşmekan taş çatlasın oluvereceği bunun bu

dynamicube

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle hayırlı olsun,

Ticari Ünvanı
Bakkaloğlu Ecza Deposu Medikal Bilişim Yazılım İnşaat Turizm Matbaacılık Danışmanlık Temizlik Yemekhane Özel Sağlık Personel Servis Hizmetleri Zirai Ürünler Yetiştiriciliği Kimya Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Firma ünvanı gözüme takıldı. Bütün bu işkollarına yetişebiliyormusunuz?

Ertugrul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
araştırmasını çok güzel yaptım ve bu işle daha öncedende ilgilendim üstelik bu işi yapan arkadaşlarımda var onlara dayanarak konuşuyorum yoksa banane herkesin kendi parası :pP

basit bi araştırma yapalım.

PowerEdge R710 A 3545$
jeneratör 425 YTL
cisco routers & switch bunuda telekom veriyor zate
hadi 5 tanede q9550 pc olsa sunucu olarak.
5 mbit metro olsa aylık 1500 tl
masa sandalye 1000 tl
boya badana 2000 tl
nerede 300 bin tl :)
tükan kirasi falan feşmekan taş çatlasın oluvereceği bunun bu

O zaman bende size gerçek bir araştırmadan bahsedeyim :)
425 TL ye jeneratör alınabiliyorsa 5-10 tane almak lazım çok komik bir rakam :) 1 tane poweredge ve 5 tane q9550 pc ile datacentermi olur :) 1000 TL ye birtane masa sandalye alamıyorsunuz ayrıca cisco switch veya router telekom vermiyor birtane switch veriyorlar onunda tek bir portu açık birtane portu kullanarak hem switch hem router nasıl yapacaksınız merak ediyorum. Ayrıca bir elektrik altyapısının ve fiber optik kablolama altyapısının bedavayamı yapıldığını zannediyorsun :) Senin söyleminden yola çıkarsak 20-30 bin tl ye verimerkezi açılabiliyor. Eğer durum buysa hemen açalım birtane. Madem verimerkezi açmak bu kadar ucuz ve kolay bir iş neden Türkiye'de 10-15 tane verimerkezi var :)

Ayrıca verimerkezinde bulunan ve yeni sipariş verilmiş bir sunucunun özelliklerini yazacağım arkadaşlar onunda fiyatını bir çıkarsın :)

Dell Poweredge R710

2x8 Intel X5550 Xeon 2.6 (16 Çekirdek)
100 GB DDR3 1066 UDIMM Ram
6 x 146 GB SAS 15.000 RPM 3.5" (Raid 1)
4 x Broadcom® NetXtreme II 5709c Gigabit Ethernet
2 x 870 Watt Hot Plug Redundant (Energy Smart)

Merak eden arkadaşlar verimerkezini arayıp detaylı bilgi alabilir. Kolay gelsin ;)

lazzüken

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O zaman bende size gerçek bir araştırmadan bahsedeyim :)
425 TL ye jeneratör alınabiliyorsa 5-10 tane almak lazım çok komik bir rakam 1 tane poweredge ve 5 tane q9550 pc ile datacentermi olur 1000 TL ye birtane masa sandalye alamıyorsunuz ayrıca cisco switch veya router telekom vermiyor birtane switch veriyorlar onunda tek bir portu açık birtane portu kullanarak hem switch hem router nasıl yapacaksınız merak ediyorum. Ayrıca bir elektrik altyapısının ve fiber optik kablolama altyapısının bedavayamı yapıldığını zannediyorsun Senin söyleminden yola çıkarsak 20-30 bin tl ye verimerkezi açılabiliyor. Eğer durum buysa hemen açalım birtane. Madem verimerkezi açmak bu kadar ucuz ve kolay bir iş neden Türkiye'de 10-15 tane verimerkezi var :)

Ayrıca verimerkezinde bulunan ve yeni sipariş verilmiş bir sunucunun özelliklerini yazacağım arkadaşlar onunda fiyatını bir çıkarsın :)

Dell Poweredge R710

2x8 Intel X5550 Xeon 2.6 (16 Çekirdek)
100 GB DDR3 1066 UDIMM Ram
6 x 146 GB SAS 15.000 RPM 3.5" (Raid 1)
4 x Broadcom® NetXtreme II 5709c Gigabit Ethernet
2 x 870 Watt Hot Plug Redundant (Energy Smart)

Merak eden arkadaşlar verimerkezini arayıp detaylı bilgi alabilir. Kolay gelsin ;)

jeneratöru olmadan sadece ups ile yapan çok yer bildim tanıtım :)
sadece bi sunucusu olupta çok çok varmış gibi davrananlarınıda gördüm tanıtım :)
benim dc yok ama çok dc var diyen adamı tanıtım bu zamana kadar :)

boşver sıkma canını sende haklısın ama 300 bin lira etmez orasını :D
he şöyle bi durum daha var komple apartmanı satın alsan tamam dediğin doru. :):)

Ertugrul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
jeneratöru olmadan sadece ups ile yapan çok yer bildim tanıtım :)
sadece bi sunucusu olupta çok çok varmış gibi davrananlarınıda gördüm tanıtım :)
benim dc yok ama çok dc var diyen adamı tanıtım bu zamana kadar :)

boşver sıkma canını sende haklısın ama 300 bin lira etmez orasını :D
he şöyle bi durum daha var komple apartmanı satın alsan tamam dediğin doru. :):)

O zaman gel burayıda gör edermi etmezmi sen karar ver :) Öyle oturduğun yerden 3-4 resim görmekle biyere fiyat biçemezsin. Şirket yalanmı konuşacak yapmadığı birşeyi yaptımmı diyecek herşeyin faturası belgesi vardır :) Ama bir önceki mesajımda ciddiyim eğer dediğin maliyetlere dc kuruluyosa açalım bitane :) Ha 300 bin liraya apartman alabiliysan bitanede apartman alırız :)

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
hayırlı olsun :) elektrik panosu ilgimi çekti , trifaze çalışan birşey yokmu acaba hep 32 25 w :D :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi