İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

karakter girdisi

A

Anonymous

Misafir
Benim sorunum karakter girdisi alamamak.

scanf("%c",&karakter);

Bunu yazıyorum fakat program hiçbir girdi almadan devam ediyor. Hata nerde, yardımcı olabilir misiniz?

A

Anonymous

Misafir
sonsuz sebep olabilir,

once ne ortamda compile ediyosun? (linux, windows, hangi derleyici, sonucu console olmayan bi compile yontemi kullaniyosan scanf'in calisacagi supheli). Sonra 'karakter' degiskeninin tipi ne? (ben char *karakter, ya da char karakter[50] falan gibi bi sekilde tanimladigini varsayiyorum.)

tum bunlarin ustune "%c", nin tek karakter okudugununda farkinda oldugunu varsayiyorum (string okumak icin "%s"). Eger butun bunlar dogruysa, yazdigin seyin calismasi lazim, (zira ben dev-c++'a kopyalayip, console output'u secip, karakteri dedigim gibi tanimladim, ha bi de sonuna printf("%s",karakter);getch(); koydum- ne okumus gosterip, konsolu da hemen kapatmasin diye- cillop gibi calisiyo. Tabi yazdigin seyin sirf ilk harfini aliyo ama, zaten oyle istiyosun herhalde.)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5