Kardelen öğretmen Mavili Akbudak’ın Mardin’deki okuluna Turkcell’den destek

deltafx

0
İyinet Üyesi
Katılım
20 Kasım 2013
Mesajlar
1,713
Reaction score
0
Kardelen öğretmen Mavili Akbudak’ın Mardin’deki okuluna Turkcell’den destek


Turkcell’in Kardelenler bursuyla eğitimini tamamlayıp öğretmen olan Mavili Akbudak’ın Mardin Dumlupınar Ortaokulu’ndaki bilişim sınıfına Turkcell, 15 adet masa üstü bilgisayar ve bir laptop hediye etti.


Turkcell’in Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve Türkiye Engelliler, Spor, Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) işbirliğinde yürüttüğü Kardelenler projesi kapsamında burs alarak eğitimini başarıyla tamamlayan ve öğretmen olan Mavili Akbudak, Mardin Dumlupınar Ortaokulu’ndaki bilişim sınıfını Turkcell desteğiyle yeniledi.
Turkcell’in 15 adet masa üstü bilgisayar ve bir laptop ile yenilediği bilişim sınıfında öğrenciler bundan böyle daha verimli koşullarda eğitimlerini sürdürerek gerekli teknolojik donanıma sahip olabilecekler.

Dumlupınar Ortaokulu’nda gerçekleşen ve Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer’in katılımıyla gerçekleşen yeni bilişim sınıfının açılışında Mavili Akbudak, “Okulumuzun bilişim sınıfı vardı. Ancak bilgisayarlarımız oldukça eski ve birçoğu kullanılamaz durumdaydı. Çocuklarımızın da birçoğunun evinde bilgisayar bulunmuyor. Turkcell okulumuza 15 bilgisayar ve bir laptop hediye etti, bilişim sınıfımız yenilenmiş oldu. Turkcell hem okul hayatımda hem iş hayatımda desteğiyle sürekli yanımda yer aldı. Şu anda öğretmenlik yaptığım Dumlupınar Ortaokulu’nda da beni yalnız bırakmadı. Çocuklarımı mutlu ettiği ve ihtiyaç duyduğum her an yanımda olduğu için Turkcell’e bir kez daha teşekkür ederim” dedi.

Turkcell Grup Kurumsal İletişim Direktörü Filiz Karagül Tüzün konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “Turkcell olarak çocuklarımızın eğitimine büyük önem veriyor, birçok alanda onların ihtiyaçlarını karşılayan projeler geliştiriyoruz. Kardelenler de bu sosyal sorumluluk anlayışıyla yer aldığımız ve ailelerinin ekonomik yetersizliği nedeniyle öğrenimlerine devam edemeyen kızlarımızı kendi ayakları üzerinde duran, topluma fayda sağlayan bireyler olması için eğitim desteği verdiğimiz bir proje. Bu projeden destek alarak kurduğu hayatla bize gurur veren Kardelenlerimizden biri olan Mavili Akbudak, öğretmenlik mesleğini seçerek okuma gayreti ve azmini bugüne kadar birçok çocuğa aşıladı, onlara ışık tuttu. Şimdi de Mardin’de öğretmenlik yaptığı Dumlupınar Ortaokulu’ndaki öğrencileri için kolları sıvadı ve bilişim sınıfının yenilenmesi konusunda bizden destek istedi. Turkcell olarak memnuniyetle verdiğimiz bu destek sayesinde artık çocuklarımız yeni bilgisayarlarla daha verimli bir eğitim hayatına sahip olabilecek.”
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst