Kardeşlerimizi Unutmayalım

vertyucek

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Katılım
21 Haziran 2012
Mesajlar
178
Reaction score
0
Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym
Rahman Rahim Allah'ın adı ile başlarım. Alemlerin Rabbı Allah'a hamd olsun. Salât ve selâm, PEYGAMBER EFENDİMİZ’in ve onun pak âlinin ve ashabının tümüne.

Değerli kardeşler kardeşlerimizi hiç unutmayalım hep dua etmeye çalışalım.çünkü gerçekten çok zor haldeler suriyeden arakana çinden hindistana somaliye kadar müslümanların durumu içler acısı.biz çok şükür,hamd olsun güvendeyiz,yiyecek içecek sıkıntımız onlar kadar yok.buna sonsuz hamd ve şükür etmeli ve kardeşlerimize yapılan yardım hareketlerine katıldığımız gibi en büyük yardım olan duayıda dilimizden düşürmemeye gayret etmeliyiz.

Mübarek FATİHA SURE-İ CELİLESİNİ ve 3 İHLAS-I ŞERİFE okuyalım biz az okuduk CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH çoğaltsın kimin ne derdi varsa ona derman olsun.PEYGAMBER EFENDİMİZ SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM,PEYGAMBER EFENDİLERMİZ ALEYHÜMÜSSELAM’LAR ve katında tüm hatrı ve hakkı olanlar adına tüm inananların günahlarını affetsin,bağışlasın,mağfiret eylesin,rahmet eden yönleri ile bizi hidayet eylesin ve orada daim eylesin iman selameti ile canımızı müslüman olarak alsın,salihlerle beraber haşreylesin.hastlaara şifalar versin amin ecmain ve selamun alel MÜRSELİN vel hamdulillahi RABBÜL ALEMİN.FATİHA’YI ŞERİFEMİZİ,3 İHLASI ŞERİFELERİMİZİ okuyalım

1- Bismillahirrahmânirrahîm.
2- Elhamdü lillâhi rabbil'alemin
3- Errahmânir'rahim
4- Mâliki yevmiddin
5- İyyâke na'budü ve iyyâke neste'în
6- İhdinessırâtel müstakîm
7- Sırâtellezine en'amte aleyhim ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn
Anlamı
1- Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.
2- Hamd o âlemlerin Rabbi,
3- O Rahmân ve Rahim,
4- O, din gününün maliki Allah'ın.
5- Ancak sana ederiz kulluğu, ibadeti ve ancak senden dileriz yardımı, inayeti.
6- Hidayet eyle bizi doğru yola,
7- O kendilerine nimet verdiğin mutlu kimselerin yoluna; o gazaba uğramışların
ve o sapmışların yoluna değil.

3 defa
Bismillahirrahmânirrahîm.
1- Kul hüvellâhü ehad
2- Allâhüssamed
3- Lem yelid ve lem yûled
4- Ve lem yekün lehû küfüven ehad
Anlamı
Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.
1- De ki; O Allah bir tektir.
2- Allah eksiksiz, sameddir (Bütün varlıklar O'na muhtaç, fakat O, hiç bir şeye muhtaç değildir).
3- Doğurmadı ve doğurulmadı
4- O 'na bir denk de olmadı.

HAZRETİ KUR’ANDA bulunan şu güzel duayıda hep beraber yapalım.
Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym

Hunâlike de’â zekeriyyâ rabbeh(u) kâle rabbi heb lî min ledunke żurriyyeten tayyibe(ten) inneke semî’u-ddu’â

Orada Zekeriyya, Rabbine dua etti: "Rabbim! Bana katından hayırlı bir nesil ver. Şüphesiz sen, duayı hakkıyle işitensin" dedi.
Al-i İmrân SURE-İ CELİLESİ/ 38.AYETİ KERİME
(Elmalılı Hamdi Yazır Radıyallahu Anh Meali kuranmeali .com)
(sureler, kaynak namazsitesi .com)

Zira gençlerimiz ne yazık ki dinlerinden çok habersiz yaşamaktalar,bu çok acı bir durum,ölüm hepimizin peşinde ve karşımıza da her an çıkabilir.yalnız bu dünya varmış gibi yaşattığımız gençlerimize yaptığımız en büyük kötülük onlara RAB’LERİNİ CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH’Ü,PEYGAMBER EFENDİ’LERİNİ HAZRETİ MUHAMMED SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM’İ ve asıl görevleri olan kulluğu,HAZRETİ İSLAM’A göre yaşamayı öğretmiyor,tanıtmıyor ve ne yazık ki bizde bunlardan bi haber yaşıyor olmamızdır.

ALLAH’U ALEM (CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH en doğrusunu bilir.)ALLAH’U ZÜLCELALE sonsuz sınırsız istiğfarı tevbe,hamd ve şükür, PEYGAMBER EFENDİMİZ SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM’E,BÜTÜN PEYGAMBERLERİMİZ ALEYHÜMÜSSELAMLAR’A, EHLİBEYT ve ASHABINA sonsuz sınırsız salatu selam olsun.CENAB’I MEVLA bizi affetsin,bağışlasın mağfiret ve hidayete erdirip orada daim etsin azabından korusun,sonsuz rahmetine ve Cennetine dahil etsin.her türlü şerden daima korusun bizlere darda kalmışlara yardım etsin amin.hakkınızı helal edin selam ve dua ile
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst