İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kargo ile USD çek bozdurma için Citibank ile görüştüm

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
darkman' Alıntı:
benim elimde de 119$ bir çek var citi banka gittim hesap açmalısın dedi ve bu hesabına enaz 5000$ yatırmalısın dedi daha sonra bozdurma işlemi yapılacakmış oda çeki verdikten üç ay sonra bana geri vereceklermiş birde 100$ masraf adı altında aharç istediler
diğer bankalarada gittim onlarda benzer şeyler söylediler ben sığır adamlar ben size neden 100$ haraç vereyim berabermi kazandık bu koduğumun parasını dedim ve çeki buruşturup attım google yede mesaj attım direkt banka hesabına yatırma olayı için şuan böle bi çalışma yok dediler bu çek olayı Türkiye için iyi bir iş değil bizim tefeci bankalar varken olmuyor bu iş :eek:

aldığın cevap bu diye çeki buruşturup attıysan açıkcası zaten haketmemişsin o parayı derim.
çaydan mı topluyorsunuz 1 cent 5 cent topla sonra da çeki yırt olacak iş mi?
forumda elli kere yazdım. bankalarım standart uygulamaları yok. ama 100$isteyenler en arsızları.
BEN HENÜZ 1 YTL bile vermedim. defalarca yazdım bu konuda lütfen eski mesajlarıma bakın. tekrar yazmıyorum.
hele ki düşük meblağlılarda hiç para verilmiyor. başka bankaya şubeye gideceksiniz..

saygılar

darkman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
burakmert' Alıntı:

benim yalan söylemek gibi bir zorunluluğum yok yapmadığım şeyi neden yazayım buraya? neyse

enaz 10 tefeciye gittim hepsinden benzzer cevaplar aldım son derece sinirim bozuldu şikayet edebilecem bir yer olsa en büyüğüne gidecem ama yok maalesef.

dediğiniz gibi bu parayı bilmem kaç tıklama başaına kazandım ama böyle bir durum ortaya çıkınca ister istermez böle oldu! artı paranın son centine kadar fazlasıyla hakketiğimi düşünüyorum hile hurda yok! :)

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ayrıca son çare olarak TRY çeklerde kargo yöntemini kullanınız , bu yöntemi forum içinde aratarak bulabilirsiniz. USD ise zaten her banka bozuyor. özellikle akbank çalışanları çok bilgili bu konularla ilgili. bilgisi olmayanlara da " bu çeki bozdurmak istiyorum " derseniz , sizi tanımadığımız için bozamayız derler , SİZ ÖYLE DEMEYECEKSİNİZ , " Çekimi tahsile vermek istiyorum , zaten çekimin hemen bozulmasını talep etmiyorum , bankanın dış işlerine danışırsanız sizi aydınlatacaklardır " dedikten sonra hiç bir problem yaşamazsını. 20$ masrafalıyorlar benden , o da bankadan bankaya değişiyor. ben 20 $ bankaya 24 $ kargoya ödeme yapıyorum , toplam her ay 44 $ masrafım var. size de tavsiyelerim bunlardır.

forumcuali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim 3-4 aydır elimde hala bozduramadım...
Süresi kaç ay çeklerimizin....
delireceğim...ya..
bankalar bu google neden güvenmiyorlar...

darkman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yurt dışı çeklerin 3ay oluğunu söyledirler ama tam bilmiyorum

hekimce

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çekin üzerindeki tarihten itibaren üç ay içinde bozdurulması gerekiyormuş?
Oyakbank açtırdığınız hesaba 1 ay içinde parayı yatırıyor, karşı bankanın 17 dolar transfer masrafı istediğini söylüyorlar.
Ziraat bankası da 1-1.5 ay içinde parayı alırsınız, transfer ücreti hiç bir zaman 20 doları geçmez diyorlar.
Kredi kartı numaramıza google parayı yatıramaz mı? böyle bir şey öneren oldu mu?

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
öyle bir imkan yok. ödeme seçenekleri belli. Akbank 20$ kesintiyle 1 aya yakın zamanda bozuyor. Her Akbank da bozar.

R

rektum

Misafir
walla geçen gün yahoo'dan Domain aldım 3 dolar a ama 1 doları 1,800,000 den alıyolar yani 3 dolar 4 milyon olacağına 5,5 milyon oluyo ama google çeki bozarken hiç 1,800,000 den bozar mı .........

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5