İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kartvizit Baskı İle İlgili Sorunlar

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Arkadaşlar kartvizit tasarımı ve baskısı ile ilgili bi kaç sorum var.

- Photoshop'da yaptığımız tasarımın psd'sinimi matbaaya yolluycaz yoksa png, jpg gibi resim halinimi ?

- Yolluycağımz psd( veya jpg , png ) boyutu ne kadar olmalı ? xx*xx pixel gibi ?

2 sorum varmış bende sonradan farkettim :D Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Corel formatında yada PSD olarak göndermen daha uygun olur.
Ne kadar bastıracaksın?
Kaç renk olacak?
Kağıt kalitesi nasıl olacak?

Belki senin için fiyat alabilirim..

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Bi abimiz için araştırıyorum. 1000 adet parlak yüzey , çift taraflı 3-5 renk var heralde.

Peki PSD'nin boyutu ( pixeli ) önemlimidir ?

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Bildigim kadarıyla corel ile calisiyorlar genel olarak cunku corel vektorel calisiyor bu nedenle boyutla ilgili yapılan değişikliklerde sorun çıkarmıyor ama büyük olarak PSD ile yapılan çalışmalarda kullanılabilir herhalde.

GreeNEyeS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Bu konuyla ilgili sana özel mesaj attım.
Bulduğum matbaa sanırım türkiyedeki en ucuz kaliteli matbaa

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Anladım. Yani psd olarak kullanılcaksa boyut büyük olucak. @GreeNEyeS verdiğin adresi inceliycem şu anda başka bi işim var. Fakt şöyle bi göz gezdirdim fiyatları gayet uygun. Tekrar teşekkür ederim.

GreeNEyeS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Anladım. Yani psd olarak kullanılcaksa boyut büyük olucak. @GreeNEyeS verdiğin adresi inceliycem şu anda başka bi işim var. Fakt şöyle bi göz gezdirdim fiyatları gayet uygun. Tekrar teşekkür ederim.

Eğer bende kendime bir tasarım yaptırabilirsem.
Beraber sipariş verriz, toplu olur hemde

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Ben bunu bi tanıdığımız için araştırıyorum eğer o tamam derse beraber yaptırırız. Aslında kendimede yaptırmam lazım ama önce bi alan adı felan almam gerekiyor :) Alan adı aldıktan sonrada çok uğraşmam gerekiyo o yüzden bütün projeleri askerden sonraya bıraktım :D

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Matbaalar örnek 1 adet çıkartıp gösterip sonradan istediğim kadar yani 1000 adet basma gibi bi uygulama yaparlarmı ki ?

Mesela Ankara'da bi matbaa ya gitsem Psd'yi felan versem onlarda bana prototipini çıkartsalar ( hep kullanmak istemişimdir bu kelimeyi doğrumu kullandım bilmiyorum ama :D ) çıkartsalar sonrada tamam dedikten sorna çoğaltsalar ? Yaparlarmı böyle bişe acaba yada çok şeymi istiyorum ki ?

T

trgy

Misafir
Yapmazlar makinayı açtıkları zaman çoklu baskı yapıyorlar direk. Psd halinde istiyorlar zaten başka türlü kabul etmiyorlar. Yani üzerinde oynama yapabilecekleri dosyayı istiyorlar. Ayarlarını yapıp ondan sonra baskıya geçiyorlar ve hepsini birden çıkartıyorlar.

Adamlara ben basın geçin dediğim için baya bi baskı boşa gitmişti. :)

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
O zaman o ayarlamaları onlar yapar heralde demi ? Yani yazı büyüklüklerinde problem olsa onlar halledermi ?

T

trgy

Misafir
Sen götür psd halinde bi kontrol edin büyüklüklere falan de nolur nolmaz. :)

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
PSD halinde de götürsen, jpg olarak da götürsen; büyük matbaalar corel kullanıyor...
Turmatsan fiyatları uygundur ama İzmir'deki bana biraz uyuzluk yaptı.
1-2 lira fazla verip printer ile çalışıyorum.
Tasarımın basitse gönder corele çevireyim

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Kapıcı yapıyor, sen bi corel kullanamıyorsun ha?
Yazık saa :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5