İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kaspersky heklendi!

Shellci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
20080509215107lc3.jpg

Kaspersky'nin web sitesi heklendi!

Güvenlik devi Kaspersky'nin web sitesi bir Türk heker tarafından saldırıya uğradı.

Güvenlik yazılımlarının önde gelen isimlerinden Kaspersky'nin Malezya'daki web sayfaları Türk heker'lar tarafından saldırıya uğradı. "m0sted" isimli bir Türk heker tarafından saldırıya uğrayan Kaspersky'nin web sitesinde saldırının ardından şunlar yazıyordu: "heked by m0sted andA men Kaspersky Shop Hax0red No War Turkish heker Thanx to Terrorist Crew all team members."

Saldırıya uğrayan web sitesi, genel olarak Malezyalı internet kullanıcılarnın Kaspersky Antivirus yazılımlarından faydalanabilmesi için hazırlanmıştı ve Kaspersky ürünlerinin deneme sürümleri bulunuyordu. Saldırının ardından ise bu uygulamaların güvenlik riski taşıdığı iddiası tartışılmaya başlandı. Uzmanlara göre saldırıyla beraber Kaspersky'nin deneme sürümlerini sunduğu uygulamaları virüs ve trojan tehdidi ile yüzleşmiş olabilir.

Kaspersky'nin Malezya sayfaları saldırıya uğradıktan birkaç saat sonra ise tekrar açıldı.

" Alinti "

efekentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
5 gün öncesine ait bir haber.zaten açıklamada yaptırlar

Shellci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
5 Gün önce olabilir. ama forumda belki bilmeyenler olabilir die haber başlıgı actım.

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@Shellci
yeter yahu. hala ulaşman gereken mesaj sayısına ulaşmadın mı? "belki bilmeyenler olabilir" diye 5 senelik haberleri yazalım o zaman olur mu?

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"Miller" O kadar agrasif olmana gerek yok. "Shellci" teşekkürler. Benim daha yeni haberim oldu.

Tabiki herşeyi bir anda takip etmek biraz zorlaşıyor. Sosyal hayatı bırakacak halim yok :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
evet yaaa az bi nefes alın...benimde haberim yoktu şimdi öğrendim...millet birbirini bilgilendirirken illa A.A. disiplinindemi çalışacak!!

Bumber

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kaspersky, web güvenlik uzmanı mı yoksa virüs koruma programları üreten bir firmamı ?
Gayet normal geldi bana, abartılacak bir yan göremiyorum. Aaaa kaspersky bile heklendi aaa olurmu filan modeline geçmek garip :)

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kaspersky sitesi heklendi. Aaa hiç kimse demedi. Sanırsam bazıları programı sanmış olabilir fakat o bile olabilir. Normal :)

BLooD_NiGhT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@Shellci
yeter yahu. hala ulaşman gereken mesaj sayısına ulaşmadın mı? "belki bilmeyenler olabilir" diye 5 senelik haberleri yazalım o zaman olur mu?

Miller yoksa sendemi bu yollardan geçtin:)

kaspersky firması rusyada degilmi ? malezya sitesi heklenmiş. yani kasperskynin bir bayisi. abartılmış gibi görünüyor.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
Ben de sizin sayenizde öğrendim, haber için teşekkürler.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Zone-h has reported that Kaspersky’s sites have been heked 36 times since 2000.

Bununla birlikte 37 oluyor.

Kaspersky bilgisayarları koruma alanında çalışmalar yapıyor.

Web sitelerinde bulunan xss açıkları üzerine uzmanlıkları olduğu söylenemez.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5