İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

kategorileri nofollow yapmak

web2011

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
spam olmaması açısından wordpress ile oluşturduğum blogumda kategori bölümlerini nofollow yapmak istiyorum. bu yüzden temamda orijinal olarak <?php _e('Category: ', ZEE_LANG); the_category(', ') ?> biçiminde geçen bölümü
<?php _e('Category: <a rel="nofollow" href="', ZEE_LANG); the_category(', ') ?>
biçiminde değiştirmeyi düşünüyorum. bu yapmayı düşündüğüm değişiklik doğru mudur?
ayrıca alternatif olarak css dosyasında .postinfo { display: rel="nofollow"; } gibi bir ifade kullanabileceğimi sanıyorum.
yapmayı düşündüğüm bu değişiklikler doğru mudur? yanlış ise doğrusu nedir? bu konudaki bilginizi paylaşırsanız sevinirim. teşekkürler.

web2011

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
spam olmaması açısından wordpress ile oluşturduğum blogumda kategori bölümlerini nofollow yapmak istiyorum. bu yüzden temamda orijinal olarak <?php _e('Category: ', ZEE_LANG); the_category(', ') ?> biçiminde geçen bölümü
<?php _e('Category: <a rel="nofollow" href="', ZEE_LANG); the_category(', ') ?>
biçiminde değiştirmeyi düşünüyorum. bu yapmayı düşündüğüm değişiklik doğru mudur?
ayrıca alternatif olarak css dosyasında .postinfo { display: rel="nofollow"; } gibi bir ifade kullanabileceğimi sanıyorum.
yapmayı düşündüğüm bu değişiklikler doğru mudur? yanlış ise doğrusu nedir? bu konudaki bilginizi paylaşırsanız sevinirim. teşekkürler.

merhaba,
sözünü ettiğim değişikliği yaptım ancak sonuç alamadım. yani düşündüğüm yanlışmış. hangi ifadeyi hangi kodu kullanmam gerektiğini söyleyecek birini arıyorum. temanın editör kısmını kullanarak kategori linklerimi nasıl nofollow yapabilirim? Var mı söyleyebilecek? teşekkürler.

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
allinseo kullanırsan yani basit yöntem ile ayarlama yapabilirsin.

veya header dosyasına
PHP:
 if (is_category() && !is_feed()) { echo '<meta name="robots" content="noindex" />'; }
eklemeyi dene. bu kategori sayfalarına "bu sayfayı indexleme" komutunu yerleştirir, kategori linklerini nofollow yapmaz. ama follow yapılan linki noindex ile engellediğin için problem yok yani.

web2011

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
allinseo kullanırsan yani basit yöntem ile ayarlama yapabilirsin.

veya header dosyasına
PHP:
 if (is_category() && !is_feed()) { echo '<meta name="robots" content="noindex" />'; }
eklemeyi dene. bu kategori sayfalarına "bu sayfayı indexleme" komutunu yerleştirir, kategori linklerini nofollow yapmaz. ama follow yapılan linki noindex ile engellediğin için problem yok yani.

cevabınız için teşekkür ederim. ancak "noindex" benim işimi görmez çünkü buradan öğreneceğim kodu sosyal medya butonlarına da uygulamayı düşünüyorum. örneğin twitter bana dofollow link vermiyor. verdiği linklerin hepsi nofollow ama ben butonlar sayesinde her sayfamdan twitter'a dofollow link veriyorum.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Wordpress kategorileri iç linklerdir, spam oluşturmazlar, bu linklere nofollow vermek doğru değildir. http://goo.gl/JNLp2

Dış linklerden butonlardan bahsetmişsiniz, onların kodlarını görebilir miyiz?

web2011

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Wordpress kategorileri iç linklerdir, spam oluşturmazlar, bu linklere nofollow vermek doğru değildir. http://goo.gl/JNLp2

Dış linklerden butonlardan bahsetmişsiniz, onların kodlarını görebilir miyiz?

teşekkür ederim. tabii görebilirsiniz. kodlar şu şekilde:

<div id="socialmedia_icons">
<?php if ( isset($options['socialmedia_header']) and $options['socialmedia_header'] == 'true' ) {
locate_template('/includes/plugins/theme_socialmedia_header.php', true);
} ?>
<div class="clear"></div>
</div>

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Basitçe nofollow ekleyebilirsiniz. FTP den giriş yapın. Mevcut theme klasörünüzün içinde includes diye bir klasör olacak. Onu tıklayın. Plugins diye bir klasör çıkacak yol onu gösteriyor. /includes/plugins/theme_socialmedia_header.php

En son theme_socialmedia_header.php yi editleyin. (bunu yapmadan yedeğini alın ne olur ne olmaz)

Editlediğiniz dosyanın içinde <a href= ile başlayan satırlar olacaktır. Onlara rel="nofollow" ekleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

web2011

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Basitçe nofollow ekleyebilirsiniz. FTP den giriş yapın. Mevcut theme klasörünüzün içinde includes diye bir klasör olacak. Onu tıklayın. Plugins diye bir klasör çıkacak yol onu gösteriyor. /includes/plugins/theme_socialmedia_header.php

En son theme_socialmedia_header.php yi editleyin. (bunu yapmadan yedeğini alın ne olur ne olmaz)

Editlediğiniz dosyanın içinde <a href= ile başlayan satırlar olacaktır. Onlara rel="nofollow" ekleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

söylediğinizi uyguladım. istediğim oldu. aradığım buymuş. teşekkür ederim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5