İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kaynak Döküman Konuları

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,
Webmasterlara yardımcı olmak amacıyla makaleler yazmayı düşünüyorum. Bu makaleler hem yabancı kaynakların çevirisi hem de benim bilgilerime dayanan makaleler olacak.

Fakat öncelik vermem gereken bir alan belirlemek istiyorum. Sizce hangi alanda webmasterlar Türkçe kaynağa ihtiyaç duyuyor?

Aklıma gelen 1-2 örnek;
* Takip ettiğim yabancı forumlarda paylaşılan yararlı bilgiler
* Sunucu yönetimi
* Web tasarım üzerine bilgiler

Önerilerinizi bekliyorum.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sitelerin alt yapısı önemli tabi ama herkes öncelikle hit kazanmak sonrada para kazanmak ister. Bu 2 başlığa yardımcı olucak tüm konularda çoğunluk tarafından kabul görecektir.

Sunucu yönetimi benimde öğrenmek istediğim birşey fakat 2. planda olabilir.

Web tasarım üzerine bilgilerinde yararlı olacağından eminim.

B

Baria

Misafir
Hepsi

+ dns yönetimi
+ htacces hakkında geniş bilgi
+ linux hakkında( komutların ne işe yaragı gibi)
+ ddos tan korunma yolları
+ ajax ile ilgli dökümanlar
+ google hakkında makaleler
+ sunucu panelleri hakkında (plesk/cpanel/helm..)

bu tür bilgiler olursa iyi olur

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
trextra' Alıntı:
Sitelerin alt yapısı önemli tabi ama herkes öncelikle hit kazanmak sonrada para kazanmak ister. Bu 2 başlığa yardımcı olucak tüm konularda çoğunluk tarafından kabul görecektir.

Sunucu yönetimi benimde öğrenmek istediğim birşey fakat 2. planda olabilir.

Web tasarım üzerine bilgilerinde yararlı olacağından eminim.

Yazdıklarına katılıyorum.
Bunlar, her websitesi açan Türk insanının çok merak edip de ayrıntılı bilgi bulamadığı konular..

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sunucu yönetimi olduğu vakit o kısmı komple öğrenene kadar hergün sitendeyim, kod yazmak mesele değil ama artık sunucu bilgisi eksikliğini çok fazla hissetmeye başladım .

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim de aklıma gelen : özeyen kaliteli sponsorlar (özellikle de parking) ile ilgili makaleler.güvenilirlik oranları vs.
daha çok web tasarım ve programlama ile ilgili olursa daha fazla kişi yararlanır diye düşünüyorum.

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Sunucu yönetimi - cpanel whm ve plesk hakkında bilgiler - saldıralardan korunma yolları vs. vs. olursa işime yarar :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5