İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kaynak kod nasıl gizlenile bilir?

Gazeteci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Selam Arkadaşlar. Sizce, bir sitenin kaynak kodu en etkili ve güvenilir şekilde nasıl gizlenile bilir? (özellikle html dosyalarda) Konu ile ilgili fikir ve önerilerinizi bilmek isterdik. İlginiz için önceden teşekkürler.

C

Cao

Misafir
Kodlar gizlenebiliyor du sanırım fakat bazı tarayıcılar hata verebiliyor.

zazagame

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bende gizlemek için çözüm arıyorum,buldum.Tasarımın Frameler ile olursa uzantılarıda sürekli index yazıyor ve nerde kaynak kodunu açarsa sürekşi frame src kodlarını gösteriyor yani hiç bir işine yaramayacak olan frame src kodlarını.

Lansewebtr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
websitenin görünebilmesi için sunucunuzun tarayıcıya bu html dosyası, bu css dosyası diye bildirmesi gerekir. bu şekilde şifrelemelerle gizlemelerle falan sitenizi az bilenlerden koruyabilirsiniz ama çalacak adam kendi tarayıcısını yazar gerekirse yine çalar :) :(

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Html kodlarını gizlemek sağ tık olayını engellemek kadar ileri gidebilir. İsteyen istediği zaman yine kodlara ulaşabilir. Gereksiz ve amaçsız bir şey olur bu.
Kaldı ki bir tasarımı çalacak biri varsa ekran görüntüsü bile yeterlidir. En kral siteyi 1 günde photoshopta aynını tasarlayıp aynı gün içinde css e dökersiniz. Sadece resmi olsun yeter. Zaten çalacak olan adamda bu aşamaları biliyodur ;)

Gazeteci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bende gizlemek için çözüm arıyorum,buldum.Tasarımın Frameler ile olursa uzantılarıda sürekli index yazıyor ve nerde kaynak kodunu açarsa sürekşi frame src kodlarını gösteriyor yani hiç bir işine yaramayacak olan frame src kodlarını.

O zaman html frame olan sayfa linkinden bulunmazmı? Dediğinizi uygulayan örnek site görsedirmisiniz?

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5

firefox ile çerçevenin üzerine gelinir. sağ tıklanır, çerçevenin kaynak kodlarını görüntüle denir, olay biter :D

kaynak kod gizlemenin bir yöntemi yok, sağ tıkı kapatırsın adam javascripti kapatır girer veya kısayol tuşunu kullanır yine kodları görür.

css dosyasına .htaccess ile erişimi engellerseniz ziyaretçinin tarayıcısı da o dosyaya erişemez sayfa biçimsiz gelir.

Uzun lafın kısası çalmak isteyen çalar yapılabilecek birşey yok. Ama şu şekilde düşünün, istediğiniz sitenin tasarımını gözden geçirip ondan birşeyler öğrenebilirsiniz, ondan bundan öğrendiğinizi birleştirir sitelerinizde kullanırsınız. Başka onları görür birşeyler öğrenir falan...

Şahsen ben bu şekilde öğrendim bu işi.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
İçeriğiniz, tasarımınız, css kodlarınız, js leriniz çok gizliyse yayınlamayın. Lokal bilgisayarınızda arada bir açıp sitenizi izlersiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5