İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kazık Bir Soru - Asp İle Formdaki Veriyi Almak

alpayx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
<select id='ramadet1' disabled style='width:35px; font-family:Arial; font-size: 10px;' onchange="adetchangeram(document.form_pc.ramtip1,this,document.form_pc.fiyat_ram1)"></select>

select bir form elemanı ama option başlıkları yok görüldüğü gibi java ile yapılmış nasıl oluyorsa kod çalıştığında kutucuk çalışıyor 2 kayıt içeren açılır kutucuk olur ben buradaki değeri asp ile almak istiyorum bir değişkene atamam lazım nasıl yapabilirim??

buda adet change fonksiyonu

function adetchangeram(tip, miktar, fiyat){
c = document.form_pc;
for (var j=1; j<array2.length; j++)
{if (array2[j>[0>[0>== "AB") kod=j}
if (miktar.selectedIndex == 0)
tip.selectedIndex = 0;
fiyat.value = parseFloat(array2[kod>[tip[tip.selectedIndex>.value>[2>*miktar.value);
topla();
return true;
}

kaziklivoyvoda

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
<select id='ramadet1' disabled style='width:35px; font-family:Arial; font-size: 10px;' onchange="adetchangeram(document.form_pc.ramtip1,this,document.form_pc.fiyat_ram1)"></select>

select bir form elemanı ama option başlıkları yok görüldüğü gibi java ile yapılmış nasıl oluyorsa kod çalıştığında kutucuk çalışıyor 2 kayıt içeren açılır kutucuk olur ben buradaki değeri asp ile almak istiyorum bir değişkene atamam lazım nasıl yapabilirim??

buda adet change fonksiyonu

function adetchangeram(tip, miktar, fiyat){
c = document.form_pc;
for (var j=1; j<array2.length; j++)
{if (array2[j>[0>[0>== "AB") kod=j}
if (miktar.selectedIndex == 0)
tip.selectedIndex = 0;
fiyat.value = parseFloat(array2[kod>[tip[tip.selectedIndex>.value>[2>*miktar.value);
topla();
return true;
}

OnChange gibi fonksiyonlar Client tarafında çalışan fonksiyonlardır. Jscript'e aldığın gibi ASP'ye alamazsın. Sayfayı yenileme, AJAX veya iframe gibi yöntemler kullanmalısın. Tarayıcıdan yeni sayfa açılınca normal rutin ASP kodunu çalıştırıp işlem yapabilirsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5