İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

KDE de türkçe karakter

A

Anonymous

Misafir
Selamlar, makinama Mandrake 8.2 kurdum fakat Kde nin uyugun font ayarını bulamadım , birde ESS Maesrto3 ses-modem kombo bir pci kartım var . modem winmodem ama bi türlü uygun driver bulamadım bu konuda yardımcı olursanız sevinirim...

A

Anonymous

Misafir
arkadaşın mailını direk sana paste ediyorum :
--
Mandrakede TR karakter sorunu olan bir arkadasim icin
bu sorunu cozen bir script bulmustuk.
www.linux.org.tr'de yer alan bir haberi degerlendirdik
ve
ftp://ftp.linux.org.tr/pub/Turkce/turk-3.1.tar.bz2
adli bir paketle gelen script'i calistirdik ve
gercekten ise yaradi. Bu script KDE 2.2.x icin TR
karakter sorununu halledebiliyor. Belki senin de isine
yarar.
--

Ben daha scripti denemedim aslında nasıl deneyeceğim konusunda da bi fikrim yok şimdi windowstayım dos a geçip kurcalıyacam. bide senin verdiğin modem driver ı yükledim kurulumu nasıl yapılıyor ? (benim kernel uyuyor ama modemin ismi geçmiyor orda pek anlamadım çipset yeterlimi :p ) ... kurulum eğer kolay bir işlemse bi söyle yoksa yine arkadaşı çağırmam gerekecek :)

A

Anonymous

Misafir
senin çekirdeğe uygun olan rpm paketini indir.Uzantısı rpm olacak yani.Paketi yüklemek için root olman gerekiyor.Sonra "rpm -i paket.rpm" yaz.Hepsi bu kadar:)

A

Anonymous

Misafir
abi senin verdiğin driver pek bi işe yaradı diyemicem ama ben bu arada baya hızlı bi şekilde linux öğreniyorum vev çok hoşuma gidiyor artık ileri düzey döküman arayışına girdim bildiğin iyi yerler var mı ?

A

Anonymous

Misafir
O verdiğim adres modem için senin işini görür sen biraz daha uğraş.Linux için güzel siteler:
http://www.linux.org.tr
http://www.linux-sevenler.de

buralarda da linkler var onları takip edebilirsin.Linux-sevenler.de de tips tricks bölümü var ordan istediğin sorununa çözüm bulabilirsin.

cool it works with linux...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5