İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kelebek etkisi

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Teorilere önem veren, araştırmak isteyen biriyim.

Kelebek etkisi filmini izledikten sonra buraya yazmak istedim.

Aslında bu teori çok güçlü bir teori, ispatlanmasa bile bence gerçek.

"Bir kelebeğin kanat çırpışının sonucunda dünyanın öteki ucunda bir kasırga meydana gelebilir."

Bu ve bunun gibi şeyler.

Mesela

bir çivi kaybolursa bir nal kaybolur.
bir nal kaybolursa bir at kaybolur.
bir at kaybolursa bir süvari kaybolur.
bir süvari kaybolursa bir savaş kaybolur.

Yani bir çivinin kayboluşu sonucunda savaş yenilgiyle sonuçlandı.

Veya, ben yıllar önce bu interneti almasaydım;

İnterneti öğrenemeyecek, internetten sinema sitelerine giremeyecek, çoğu kişinin "hayatımın filmi" dediği Kelebek etkisi filmini göremeyecek, bunun VCD'sini alamayacak, izlemeyecek, ekşisözlük'te araştırmayacak, forum.iyinet.com'a girip evdeki misafirlerin yanında bulunmuyor olmayacaktım.

Tabi en basit hali bu. Bunu iyice karmaşıklaştırabilirim. Mesela CD'ciye giderken sokakta insan kalabalığı yaratmayacak, bazı kişilerin bana bakmasını sağlamayacak, o anda benim arkamdaki dükkanı göremeyecekti

:D

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bence "intenet almasaydım" değil de, "bilgisayarım olmasaydı" ve hatta "Edison olmasaydı" konusuna kadar uzar o iş. :D

Lisans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
sen bi dışarı çık temiz hava al ay ve yıldıza bak kafanı dağıt :D

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben de zamanında ilgilenmistim bu konuyla. Tübitak Yayınları'nın bu konu ile ilgili kitabını okuyabilirsin taze taze.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
fani hayatta düşünecek daha güzel şeyler var yahu :D

kalmi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sen bi dışarı çık temiz hava al ay ve yıldıza bak kafanı dağıt :D

Gören Arkadaşlar Vardır Belki de.. Görmeyenler için söyleyeyim bugün Gökyüzünde Ay hilal şeklinde ve tam yanında Türk Bayrağı'nın Bire biri bir yıldız var.. Gökyüzü göğsünde Bayrağımızı Taşıyor bu gece...

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bir çivi kaybolursa bir nal kaybolur.
bir nal kaybolursa bir at kaybolur.
bir at kaybolursa bir süvari kaybolur.
bir süvari kaybolursa bir savaş kaybolur.

Yani bir çivinin kayboluşu sonucunda savaş yenilgiyle sonuçlandı.

bunu bi yerde okudum dün veya bugün hatırlamıyorum tvde reklamda felan mı çıkıyodu ki :D

benim en çok merak ettiğim fizik kurallarına aykırı olsa bile madde sıkıştırılabilecek mi yani saçma gelebilir biraz ama bundan 100yıl önce interneti anlatsa birisi böyle böyle olcak diye güler geçirdi herkes. yani plazma tvleri lcd ekranları cebimizde taşıyabilecezmi katlanılabilir yapılabilir ama madde hali küçültülse süper bişey olur belkide olur ilerde biz göremeyiz ki şu son 10 yılda teknolojinin geldiği yere bakarsak ilerisi için hiç bir şey imkansız değil..

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Gören Arkadaşlar Vardır Belki de.. Görmeyenler için söyleyeyim bugün Gökyüzünde Ay hilal şeklinde ve tam yanında Türk Bayrağı'nın Bire biri bir yıldız var.. Gökyüzü göğsünde Bayrağımızı Taşıyor bu gece...

Ciddi misin? Ben baktım da Ay'ı göremedim zaten. Müsaitsen resmini çekip koyabilir misin?

kalmi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Müsaitim müsait olmasına ama; usb kablom olmadığı için aktaramıyorum şuan görüntüleri pc'ye..Başka bir arkadaş çekip koyar sanırım rica etsek...

kalmi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Buyur Dostum

LiveImages%5CFoto%20Haber%5CG%C3%B6ky%C3%BCz%C3%BC%20ay%20y%C4%B1ld%C4%B1z%5CD01190104.jpg

LiveImages%5CFoto%20Haber%5CG%C3%B6ky%C3%BCz%C3%BC%20ay%20y%C4%B1ld%C4%B1z%5CA01190027.jpg

LiveImages%5CFoto%20Haber%5CG%C3%B6ky%C3%BCz%C3%BC%20ay%20y%C4%B1ld%C4%B1z%5CA01191309.jpg

LiveImages%5CFoto%20Haber%5CG%C3%B6ky%C3%BCz%C3%BC%20ay%20y%C4%B1ld%C4%B1z%5CA01191355.jpg

LiveImages%5CFoto%20Haber%5CG%C3%B6ky%C3%BCz%C3%BC%20ay%20y%C4%B1ld%C4%B1z%5CA01192501.jpg

LiveImages%5CFoto%20Haber%5CG%C3%B6ky%C3%BCz%C3%BC%20ay%20y%C4%B1ld%C4%B1z%5CA01193005.jpg

Devamı için Tıklayınız

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
ya işte böyle konu açarsan 2 dakkada içine ederler :p

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bir gün bir çivi düştü
Bir çivi düştüğü için bir at kayboldu
Bir at kaybolduğu için bir atlı kayboldu
Bir atlı kaybolduğu için bir haber kayboldu
Bir haber kaybolduğu için bir savaş kaybedildi
Bir savaş kaybedildiği için bir imparatorluk yıkıldı.

Cengiz Han

Aslı böyledir ve kelebek etkisi kuramını en iyi açıklayan metindir. Her şeyin her şeye etkisi olabilir ve sonuçları asla kestirilemez.

TuRKuaZz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Buna bende inanırım.
Bulun noktaya gelene kadar;
şunu yaptım şu oldu,
şunu yaptım bu oldu gibisinden laflar ederim.

Herşey zincirleme gelişiyor...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5