İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kelime Arama

crakxy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar google günde bir kelime ne kadar aranmış veya günlük en fazla aranan kelimeleri nerden öğrenebiliriz?

superweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Baştan söyleyeyim ne kadar arandığını söylemiyor fakat ne kadar arandığını bildiğiniz bir kelime ile kıyaslama yapabilirsiniz. Mesela bir siteniz var ilk sayfa üst sıralarda ise ve google'dan o kelimeden ne kadar ziyaretçi geliyor ise tahmini birşey bulmuş olursunuz. Tabi bu o kelimenin ne kadar arandığının belirtisi kesinlikle olamaz ama en azından bir fikir verebilir. Ayrıca şunu da söyleyebilirim 4. sırada 100 kişi geliyor ise 3. sırada 200 - 250 civarlarında kişi geliyor. (Kişisel tesbitim.)
google günde bir kelime ne kadar aranmış
http://www.google.com/insights/search/ sayfasına gidin. Sonra araması hakkında fikriniz olan ile olmayan kelimenizi yazın ve son 7 günü seçin (en yakını mecburen bu) size bir grafik verecektir, kıyaslarsınız. İsterseniz ülke, kategori gibi şeyler de seçebilirsiniz.
günlük en fazla aranan kelimeleri nerden öğrenebiliriz
Aynı sayfada solda zaman aralıkları var, onu seçip ara diyebilirsiniz. Türkiye seçili, son 7 gün seçili, genelde facebook en çok aranan solda, sağda ise yükselen aramalar ben fb olarak gördüm. Ayrıca saatlerin ileri alınmasından olsa gerek 4. sırada saat kaç var :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5