İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kelime öbeği tahmini doğru mu?

SokrateS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar kelime öbeği tahmincisinde,almayı düşündüğüm domainin içeriğini boşuklarla yazdığımda 70k olarak gösteriyor.
örneğin aliatabak.com domainini alacağım. Bunu kelime öbeği aramalarında "ali ata bak" şeklinde aradığımda yerel aramalar 70k gösteriyor.
Bunun gerçeklik payı varmı?
Eğer doğruysa adsense'den iyi gelir sağlar mıyım?

Günlerdir bunu düşünüyorum,üstadlar yardımınızı bekliyorum.

Birde merak ettiğim "TBM:0,43 TL" bu neyi ifade ediyor?

beto07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Benim de uzun süre merak ettiğim ve bir türlü soramadığım bir soruydu bu. Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa açıklayıcı bir cevabı olan sevinirim. Arkadaşın sorusuna ek olarak "ali ata bak" şeklinde mi belirlenmeli kelime yoksa sadece "ali" veya "ata bak" şeklinde daraltarak mı?

gunduzbey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tahminler doğrudur, ama o kadar çok tıklama olmaz.

ali ata bak
ali bak
ata bak
ata bak ali
ali bak ata

gibi varyasyonlar olabilir.

theatr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Birde merak ettiğim "TBM:0,43 TL" bu neyi ifade ediyor?

tıklama başı maliyet demek. yani o kelimede adwords'e reklam verenler bu TBM'yi ödüyorlar. Adsense yayıncıları da buna göre kazanç alıyorlar işte.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5