İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

KELİMELERİMİ GÖMMEDİM EY ZALİM! - Ahmet Alp HAN

ahze21

0
İyinet Üyesi
Katılım
26 Nisan 2008
Mesajlar
14
Reaction score
1
"Ey ehl-i bid'a ve ilhad!

Dünyada hükûmet süren, hükmeden her kavmin, hattâ insan eti yiyen yamyamların, hattâ vahşî, canavar bir çete reisinin bir usulü var, bir düsturla hükmeder. Siz hangi usulle bu acip tecavüzü yapıyorsunuz? Kanununuzu ibraz ediniz. Yoksa bazı alçak memurların keyiflerini kanun mu kabul ediyorsunuz? Çünkü böyle hususî ibâdâtta kanun yapılmaz ve kanun olamaz."

Bu sözleri bundan yarım asır önce, zulüm için çeşitli bahaneler üreten, kendi koydukları kanunları bile çiğneyen, sırf keyfi hareketlerle türlü işkencelere kapı açan bir zümreye karşı dimdik duruş ve ancak bir dava adamına yakışan aktif sebatıyla Bediüzzaman Said Nursi söylemişti.

Vafatından yıllar sonra ona ve sevenlerine reva görülmüş zulümlerin benzerleri şimdi saçma bahanelerle yine toplumu bilinçlendirme ve eğitim gönüllüsü olma derdinden başka hiç bir davası olmayan insanlara karşı gösteriliyor.

Pkk gibi bir gerçek göz önündeyken Okul, Dershane ve kreş gibi iznini Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) almış ve devamlı teftiş geçiren eğitim kurumlarına eli kolu ve bütün vücudu uzun namlulu silahlarla teçhiz olunmuş bir polis ordusuyla baskına gidilir?

İnsan düşünmeden şunu edemiyor, bunların gücü eşkiyaya, teröriste ve hırsıza değil de öğretmene, öğrenciye ve henüz beşikte uyuyan sabi sübyana mı yetiyor?

Derdiniz yöneticilerse tutun kollarından, makul delillerinizle içeri atın. Kimse tutmaz da sizi fakat elinde tahta kalemi ve üzerindeki bembeyaz önlüğünden başka bir şeyi olmayan insanların gözlerini korkutmak da neden? Elinde kalem ve silgisi olan öğrenciyi korkutmak da neden? Ağzında biberonu hala süt ve mama yiyen bebeği korkutmak da neden?

Ağır konuşmak istemiyorum. Korkuyorsun da diyebilirsiniz. Bir dizi senaryosuyla içeri alınmış Hidayet Karaca, herkesin yazdığı yazıları o da yazdığı için daha yeni tutuklanan, hukukçu Gültekin Avcı ve bir darbe planını ortaya çıkaran ve başka yerde olsa Plutzer Ödülünü alabilecek bir seviyede gazetecilik başarısı gösteren Mehmet Baransu gibi dehşet verici örnekler önümüzdeyken Hak da veririm size...

Doğruları cesurca yazabilecek birilerinin hala dışarıda olması gerektiği için ağır ifadelerimi kendime saklıyorum.

Saklıyorum ama bu onları toprağa, çıkarmamak üzere gömdüm anlamına gelmiyor. Elbet bir gün adalet tecelli edecek.

Madem Bediüzzaman'la başladık yine o size versin cevabı:

"Ey efendiler! Bilirim ki, hak noktasında mağlûp olduğunuz zaman kuvvete müracaat edersiniz. Kuvvet hakta olduğu, hak kuvvette olmadığı sırrıyla, dünyayı başıma ateş yapsanız, hakikat-i Kur'âniyeye feda olan bu baş size eğilmeyecektir!

Hem size bunu da haber veriyorum ki, değil sizler gibi mahdut, mânen millet nazarında menfur bir kısım adamlar, belki binler sizler gibi bana maddî düşmanlık etseler, ehemmiyet vermeyeceğim ve bir kısım muzır hayvânattan fazla kıymet vermeyeceğim. Çünkü bana karşı ne yapacaksınız?

Yapacağınız iş, ya hayatıma hâtime çekmekle veya hizmetimi bozmak suretiyle olur. Bu iki şeyden başka dünyada alâkam yok.Nihayi Kelam:

Allah var gam yok!Ahmet Alp HAN
GlobalHaber TV
Twitter: @AhmetAlpHANN
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst