İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kendi Domaininizle Gmail

bleem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim panelimde "1000 kullanıcıya kadar ücretsiz". Acaba domain popülerliğine göremi bu sayı farkediyor yoksa ilk anda yaptıgımız basvuruya göremi. (yanlıs hatırlamıyorsam 25000 istemiştim ben.

M

mehyaa

Misafir
bleem' Alıntı:
Benim panelimde "1000 kullanıcıya kadar ücretsiz". Acaba domain popülerliğine göremi bu sayı farkediyor yoksa ilk anda yaptıgımız basvuruya göremi. (yanlıs hatırlamıyorsam 25000 istemiştim ben.
Walla adına sevindim : ) Bende durum böyle:

ghsv5.jpg

MerTUraL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence en iyisi hotmailin verdiği hizmet!Hem msn ile kullanmak da kolay gelen maili falan da görebiliyorsunuz...

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar başvurdum (bu konuda verilen link ile) iki gün geçmedi kabul edildiğime dair bir email aldım.

alternatif bir email server olabileceğini araştırdığımı seçtim
5 kullanıcı tanımlayacağımı belirttim.

belki ilgilenen arkadaşlara bir fikir verir

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
MerTUraL' Alıntı:
Bence en iyisi hotmailin verdiği hizmet!Hem msn ile kullanmak da kolay gelen maili falan da görebiliyorsunuz...

Ben mi çok geride kalmışım yahu. Hotmail'in verdiği hizmet nedir ? İnceleyebileceğim bir adres var mı ?

Ramses

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaww ben bu "Kendi Domaininizle Gmail" meselesini bir türlü anlamadım Bir arkadaş ne işe yaradığını anlatırsa belki işime yarayabilir

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Eskiden everyone ya da bigmailbox vardı bilenler bilir. O sistemin gmail avantajlı halini düşünürsek oldukça yararlı.

Daha anlaşılır bir dille söylersek size ayrılan kota sayısınca [email protected] şeklinde ücretsiz mail accountu vermenizi sağlayan servis. Yani site ziyaretçilerinize ya da sadece kendinize ayırabileceğiniz bir mail provider.

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki bir şey sorayım, mesela 1000 adet istedik ve verdi. sitemizde bedava mail hizmeti gibisinden link verip, isteyen üye olup mail alması söz konusu mu? Yoksa sadece biz panelimizden mi açabiliyoruz?

diyadinnet.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
site admini kimse o kişi mail verebiliyor. Herhangi birisi senin domain altında kendisi kayıt olamıyor.

Ekshi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar MX ayarlarını kısaca anlatabilirmisiniz ben o kadar uğraştım ama olmadı neredeyse 2. ay dolmak üzere hala hizmeti kullanamıyorum.

Bilgiler aşağıda:

MX kayıtlarını değiştirme prosedürleri ISP'den ISP'ye değişiklik gösterir. Buradaki talimatların yalnızca genel anlamda yol gösterici olması amaçlanmıştır.

1. Alanınızla ilişkilendirilmiş kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak ISP'nize giriş yapın.
2. Bir MX kaydı bakım sayfasına gidin. MX kayıtları özel DNS (Domain Name Service) kayıtlarıdır ve genellikle "DNS Management," "Mail Server Configuration," veya "Name Server Management", başlıklı bölümlerin altında yer alır. MX kayıtlarının düzenlenmesine olanak sağlamak için gelişmiş ayarları etkinleştirmeniz gerekebilir.
3. Yeni MX kayıtları girmeden önce var olan MX kayıtlarını silin .
4. Her MX kaydı için aşağıdaki tabloda yer alan girişlere uygun bilgileri girin.
Öncelik değerlerini tam olarak aşağıdaki tabloda göründüğü gibi giremeyebilirsiniz, bu durumda sunucu adreslerinin öncelik sıralamasının tabloda göründüğü gibi olmasını sağlamanız yeterlidir. (Yani, adresleri doğru sıraladığınız sürece [1, 5, 5, 10, 10, 10, 10] öncelik sıralaması gibi [1, 3, 3, 5, 5, 5, 5] öncelik sırlaması da doğru olur.)

Eklediğiniz her bir kaydın türünü belirtmeniz istenirse, "MX" girin.

MX kayıtları için genelde, tam alan adlarının sonundaki bir nokta (".") dahil özel DNS kaydı biçimi gereklidir (örneğin, "sunucu.örnek.com.")

TTL değerlerini izin verilen maksimum değerler olarak ayarlayın.

MX Sunucu adresi Öncelik
ASPMX.L.GOOGLE.COM. 1
ALT1.ASPMX.L.GOOGLE.COM. 5
ALT2.ASPMX.L.GOOGLE.COM. 5
ASPMX2.GOOGLEMAIL.COM. 10
ASPMX3.GOOGLEMAIL.COM. 10
ASPMX4.GOOGLEMAIL.COM. 10
ASPMX5.GOOGLEMAIL.COM. 10

diyadinnet.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cpanel kullanıyorsan panelde mail olan kısıma gir. en alta Modify Mail Exchanger (MX Entry) yazan yeri tıkla. açılan sayfada Change an MX Entry tıkla. açılan sayfada domain isminin yazdığı yerin yanındaki boşluğa ASPMX.L.GOOGLE.COM yazıp kayet. pleskte te aynı işlemleri yaparsın.. kolay gelsin

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hotmail kaç adrese kadar ücretsiz veriyor, kullanan var mı nasıl iyi mi ?

Ekshi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
diyadinnet.com dediklerini yaptım ama olmadı malesef ve bana mail yolladılar 2 hafta içerisinde MX kayıtlarımı yönlendirmezsem hesabımı sileceklermiş. Biri bana yardımcı olsun :)

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bana 1000 arkadaşa 100 mail beleş verdi... google ilginç ama sadece ben kayıt yapıyorum insanlar üye olamıyor orası kötü.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5