İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kendi reklamlarınıza tıklamayın!

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://www.xbiz.com/pressrelease_piece.php?id=6183 şu adresteki habere göre google kendi reklamına tıklayan bir kişi hakkında şikayette bulunmuş anladığım kadarıyla. Kendi reklamlarınıza tıklayıp gelirlerinizden olmayın! (sanırım bu otomatik birşeymiş yani bizim tıklamamamız gibi birşey değil, tam olarak anlayamadım, özür dilerim)

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dogrudur zaten tiklarsan anlar bir sekilde sonra da yapar istedigini bu para isleri o kadar da kolay ve basit isler degil

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Valla bizim arkadas aksama kadar proxy den tıklıyor. Rakam'da hep artıyor. Adam 10 gunde 70 $ yaptı. Ve Part Time Calisiyor ;) Proxy'i kontrol edemiyormu google.
Yoksa bu keriz 100 $ olana kadar tıklasın sonramı göndeririz mantıgı var :D

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ARKaDaS' Alıntı:
Valla bizim arkadas aksama kadar proxy den tıklıyor. Rakam'da hep artıyor. Adam 10 gunde 70 $ yaptı. Ve Part Time Calisiyor ;) Proxy'i kontrol edemiyormu google.
Yoksa bu keriz 100 $ olana kadar tıklasın sonramı göndeririz mantıgı var :D

yabancı forumlarda okuduğum kadarıyla adsense anlık kontrol yapmıyor. örneğin günlük kazancın birdenbire artmasını yabancılar google'ın sayılmayan tıklamaları kontrol sonucu hesaba eklemesi olarak yorumluyorlar. bence proxy en basit yollardan biri ve mutlaka adsense bunu kontrol ediyordur, ya da edecektir.

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
* Proxy kontrolu yaparsa herkez isyan eder, benim istatistiklerime gore Turkiye'den gelen ziyaretcilerin %50'ye yakini TTNet ve diger ISS'lere ait proxy'ler araciligi ile geliyor. Eger bunlari kabul etmezse gunde 1 cent ile su + ekmek yemek zorunda kaliriz. Ben de daha once bu tur bir yaramazlik yapmistim (adsense uzerinde degil, yillar onceydi). Sonucta proxy ile mumkun, ama her gun 1000 tane ayni proxy devir daim ederse bir sure sonra anlarlar gibi. Proxy'ninde bir siniri var yani.
* Diger bir tespit ise site istatistikleriniz ile adsense istatistikleriniz arasindaki fark olabilir, fakat bu da once proxy ile sitenize baglanip sonra tiklatmak ile atlatilabilir.
* Neyse bunlar kaka iyak seyler cok fazla bu tur yontemler, yordamlar uzerine konusmamak gerekir.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla ben 2 aydir kendi reklamlarima tiklamiyorum belki gunde sizlere gore az kazaniyorum ama zamanla da artacagini biliyorum o nedenle riske atmaya degmez bence
gunde x dolar kazaniyorum sonucta bu x dolar 1 ayda cek gondermek icin bazen yeterli bazen degil

U

ulukislali

Misafir
Ben epey önce google'a sormustum. Sitemde benim icin ilginc bir reklam görürsem, tiklayamaz miyim diye. Gelen yaniti kopyaliyorum.

"Website-Publisher oder Dritte, die von dem betreffenden Publisher
angeworben wurden, dürfen weder manuell noch automatisiert betrügerische
Klicks generieren (Klick-Spamming). Wenn Sie auf Anzeigen auf Ihrer
eigenen Website klicken, verstoßen Sie gegen diese Programmrichtlinie.
Klicken Sie daher bitte unter keinen Umständen auf die Anzeigen. Wir
überwachen alle AdSense-Aktivitäten und deaktivieren das Konto, wenn ein
Publisher gegen diese Richtlinie verstößt. Weitere Informationen hierzu
finden Sie in den Geschäftsbedingungen zu Google AdSense unter
https://www.google.com/adsense/localized-terms?hl=de.

Das Google AdSense Preview-Tool ist eine Ergänzung zum Kontextmenü für
Microsoft Internet Explorer 6.x für Windows, mit dem eine Vorschau von
Anzeigen auf Webseiten erstellt werden kann.

Mithilfe des AdSense Preview-Tools können Sie die Zielseite einer Anzeige
besuchen, um ihren Content anzuzeigen oder sie zu Ihrer Filterliste
hinzuzufügen. Klicks und Impressionen im Preview-Tool werden dem
Inserenten nicht in Rechnung gestellt. Sie können sich bis zur Zielsite
durchklicken, ohne dass Sie sich wegen ungültiger Klicks Sorgen machen
müssen, die für Ihr Konto generiert werden, und ohne dass dem Inserenten
Ihre Testklicks in Rechnung gestellt werden.

Wenn Sie weitere Informationen erhalten oder das AdSense Preview-Tool
herunterladen möchten, besuchen Sie die Seite
https://www.google.com/adsense/previewtool ."

Özet olarak kesinlikle yasak oldugunu yaziyor. Kontonuzu iptal ederiz diyor.Google previewtool, ie'daki kontex menü (sagmausla tiklama) gibi, onunla reklamlara bakmanin mümkün oldugunu falan yazmislar. Oradan bakildiginda o tiklamalar sayilmiyormus v.s.. O tool'le reklamlara bakildiginda birsey dert etmeye gerek yokmus. Ve o Tool'un nereden indirilebilecegini yazmis.
-----------------------
www.berin.de

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google bazı şeyleri elbet gözden kaçırıyor emin olabilirsiniz ;)

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Evet ben şakır şukur tıkladım daha önce birşey olmadı. Sonuçta elden birşey gelmiyor ilginç birşey görünce tıklıyorsun. Ayda bir iki defa tıklayınca ses çıkartmıyorlar diye düşünüyorum.

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bizde zaten hergün tıklamıyoruz deneme maksatlı dediğim gibi 2 3 kere tıkladım vede kontrol paneline giriş yaptıktan hemen sonra. Ay sonu 2 3 dolar kesmişler hesaptan onun dışında sorun olmadı ve mp3 sitesi olmama ramen onayladılar kazancı. Bu ay mp3indir e koyduk kodları baya yükseldi 2 gündür iyi gidiyor inşallah daha da artar hayırlısı onaylicaklarmı bu ayda bakalım...

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hdogan' Alıntı:
Evet ben şakır şukur tıkladım daha önce birşey olmadı. Sonuçta elden birşey gelmiyor ilginç birşey görünce tıklıyorsun. Ayda bir iki defa tıklayınca ses çıkartmıyorlar diye düşünüyorum.

ses cikarirlarda, farkedemiyorlar onu.

rockaltin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Proxy'lerin arkasındaki IP yi bulmak çok kolay. Örneğin size bir php fonsiyonu Proxy'lerin IP sini çözen. Google bunu kesinlikle uygulamaktadır. Arkadaşın ay sonundaki yüz ifadesini görmek isterdim :)

function getIP() {
if (isset($_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_FOR'])) {
$ips = $_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_FOR'];
}
elseif (isset($_SERVER['HTTP_VIA'])) {
$ips = $_SERVER['HTTP_VIA'];
}
elseif (isset($_SERVER['REMOTE_ADDR'])) {
$ips = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
}
else {
$ips = "unknown";
}
return $ips;
}

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu ip çözme olayı "high anonymity" özelliğindeki proxy ip'lerinde işe yaramaz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi