İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kendimi Protesto !

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Kendimi protesto eder oldum..

http://forum.iyinet.com/showthread.php?t=30680&page=9 aslında buraya yazıp hemen altına cevap vermek istiyordum.Ama adminimiz konuyu kilitlediği için cevap veremedim maalesef.Aslında bliyorumki; böyle bir konu açmakta yanlış.Her şikayeti olan böyle bir konu açsa, sanırım forum kirliliği olacaktır.Ama artık kendimden utanır duruma geldim ve kendimi sorguluyorum.

Bu forumu uzun süre takip ettim ve buraya yazmaya karar verdim.Asp den çok az Php ' den hiç anlamam.Anladığım en iyi konulardan birisiyse adsenseydi ve o konuda bir iki konu açdım.Elimden geldiğince bildiklerimi paylaşmaya gayret ettim.Paylaşırken çok güzel dostlar kazandım.Saymaklada bitmez sanırım.

Ama son zamanlarda çok tepkiler aldığımı, bu tepkilerinden bir çok kişi tarafından desteklendiğini gördüm.Bırakmayı düşündüm ama kopamadım.Taki bugün okuduğum bir mesaja kadar.Mesaj tam olarak http://forum.iyinet.com/showthread.php?t=30680&page=9 bu sayfada
DuyurBeni adlı kardeşimizce yazılmışdır.Kendisi msnden görüşdüğüm, kardeşim gibi sevdiğim , kendi sitelerimi, müşteri sitelerini söylediğim, hemen hemen hergün abi şunu nasıl yaparım, böyle yapsam doğrumu olur dediğim bir kişidir.Altta az önce yapdğımız bir msn görüşmesi bulunmaktadır.Tamamiyle kendisininde izniyle eklediğim görüşmedir.Sanırım herkez okuduğunda neyin ne olduğunu anlayacaktır.

O konunun başından beri gelişen bir şey mevcuttur.İnsanların birşeyleri sır gibi sakladığımızı düşünmesi, spamcı olmamız, hile yapmamız v.s. Ben bildiklerimi, gördüklerimi yazarken asla hileye yönlendirici birşey yapdğımı düşünmüyorum.Reklam yerleşimi olsun, konular olsun tamamen şeffafca açıklamışdım.Bugüne kadar forumdan 9 tane sevindirici mesaj aldım.9 taneside teşekkür eder, sayende para kazandık dediler.İşde benim için en büyük sevinçdi.9 taneside buranının sürekli kullanıcısı.Adlarını vermek istemem.Kendilerinden bir kuruş para almadığımı burada açıkca söylüyorum.Eğer almışsam buyursunlar buraya yazsınlar.
2 tane başlık gördüm forumda.Birinde bir arkadaşımız teşekkür etmiş ve burası sayesinde kazandığını, bizede kola ısmarlayacağını sölemiş.Arkadaşla msnde sürekli görüşüyorum ve çok sevindim.

dsgnr konu açmış teşekkür etmiş, hileci, spamcı olduğumuz için nickimizi silmiş.Ama ben spamcı olmadığımı düşünüyorum.Ama en azından onunda beni desteklediğini bilmem hoşuma gitti.
Forumda yazma amacımda buydu.Eminimki herkezin yakından tanıdığı yabancı forumlarda, birçok başlık görmüşsünüzdür.Şu kadar kazandım şunu yapdım diye.Maalesef ben pekde böle başlık göremediğim için ve buradan çok şeyi öğrendiğim için bilgilerimi aktarmak istedim.GErçekdende para kazanılacak bilgileri aktardığıma eminim.Ben bu bilgilerle çok iyi paralar kazandım.
Herşey yolunda giderken, bir başlıkda kazancınız nedir nereden kazanıyorsunuz tarzında bir soru vardı.Herkez %10 google gibisinde yüzde vermişdi.Bende acaba yüzdesi kaç diye düşündüm ?
Örnek olarak : Ben domain parkından ayda 20 dolar kazanıyorum.Googleden de 10 dolar kazanıyorum.Gelipde oraya %66 google %33 parkdan yazdığımda, adam hesaba gidecekdir.
Kendi sitelerine bakacak ve ben googleden 400 dolar kazanıyorum.Ama adam parkdan iyi kazanmış demekki parka yöneliyim diyebilir, düşüncesiyle rakamımı yazdım.Bunu show olarak düşünüp yorumladılar.Hergün internette şu kadar bin dolar gibisinden resimler geziyor.Hatta bizim forumumuz da bu var.Maalesefki tepki yokken biz tepki gördük.
Yapdığımız olayların eksik bilgi olduğu öne sürüldü.Msn görüşmesini okumanızı rica ediyorum.Orada döne döne sordum eksik bilgi nedir diye ? Bana metataglar titleler öne sürüldü.Ben iyi bir bilgisi olan webmaster değilim.Sadece iyi bir analizciyim.Kimseye nasıl site yapılır diye bir başlık açmadım ve ilgi alanım değil.Ama azda olsa bir webmaster olarak biliyorumki, title ve metatag hakkında çok büyük bilglier googleden ulaşabilirim ne olduklarını öğrenebilirim.Ben bunu söylemediğim için, sorulmadığı için bencil, doyumsuz olarak adlandırıldım :)
Eleştirinin hepsinede açığım.Eleştirilmeyen insan daima hataya gider.Ama haksız eleştiride insanı bıktırır, isteğini azmini kırar.
Ben açdığım konuda, hazır hiti olan sitenizden nasıl para kazanılacağını gösterdim.Örnek olarak benim gözlerimde ; bir oyun siteniz var ve şikayet ediyorsunuz.Az para geliyor çünkü ve haklısınız.Naparsınız ? Ben fikrimce; yaş gurubuna bakarım.Çocuklar geliosa, googleyi bilmezler.Siteme sırıtan bir kod koyarım.Çocuklar tıklarlar.Büyükler geliyorsa, google yi bilirler.Sırıtmayan arka planla uyumlu kod koyarım.Ben bu konuda bilgiye sahibim.Çok denedim, ç.ok gözlemledim.Ama bana gelipde hit nasıl alırım demek ters biraz.Ama başarmışdım ve şöle yapdım diyede paylaşdım, yinede eksik geldi.Çünkü bir kaç kişi istiyorki , ben bir yazayım, bir anlatayım tüm okuyanlar milyarları kaldırsın.Bunuda yazayım.Daha yeni bir başlık gördüm bugün burada.72.000 dolara satılık domainler diye.Gidip alırsa, günde 100 doları alır.

Zıpkını şahsen tanımıyorum ama msnden sürekli konuşuyorum.Çok iyi bilgi alışverişlerimiz oldu.Eksiğim olan yanlarımı söledi, bilmediklerimi sordum ve öğrendim.Sayesinde bir turizm acentalığından bir site yapdım ve ayda 300 -500 dolar arası kazanıyorum.Dediği bir iki site daha ve hiç aklıma gelmemişdi.Bitmek üzereler.Ben onu bazı yerlerde savundum.Amacımda, foruma yararlı olan birisinin buradan soğumaması kopmamasıydı.Çünkü bildiklerini anlattıkça daha çok şeyler kazandıracakdı.
Kendi adıma yıldımmı evet.Çünkü bu taşlamak değil, resmen haşlamak oldu.Bir kişi dese sorun değil ama bunu söleyen kişi sayısı çok oldukça ve o kişilerede rep yağınca bu üzücü oldu.Ben yeni paylaşımlar yapacakdım.Ama artık bilmek istiyorum.Ben yanlışmı yapdım ? showmuydu ?
Ben sizlerden tek bir şey rica ediyorum.Beni olumsuz bir insan olarak görüyorsanız bana eksi rep veriniz.Mutlaka veriniz ama.Bende forumdaki arkadaşlarımın bana olan tutumlarını görmek, bilmek istiyorum artık.Sizlerden bunu önemle rica ediyorum arkadaşlar.
Çok uzun yazdım ve okuyanlara teşekkür ederim.

Eklenti msn görüşmesi burada : http://www.swishare.com/200676816874793/165/iyinet.rtf.html

elmasgunes kusura bakma 4 kez denedim yükleyemedim :( özür dilerim

Edit : swishare.com güncellemesi

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Forumdaki geçimş yazılarınızdan birçok şey öğrendim, kendi adıma teşekkür ederim.

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@beceriksiz_acemi swishare.com u da kullanabilirsin :D

Saka bir yana ... Mesajin karsisinda sadece susabiliyorum ...

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
@beceriksiz_acemi dedim sana sek içme diye yaws biliyodum böyle olucanı :D:D

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla parked.com'u tanıttığı için beddua alan kişiden sonra, her şey normal geliyor bu internette..

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Internet ortaminda bunlar normal seyler, kesinlikle fazla kafaniza takmayin sanal ortamda olanlari.

Benim aleyhime yazilan yazilari, yapilan itiraflari, edilen kufurleri saymakla bitiremem.

Forumdan atilan cogu kullanici en az 1 kez kufur etmis, en az 3 kez email ile sulalemi anmis, en az 1 kez de siteye saldirmistir.

Internet, size kim oldugunuzu ne oldugunuzu soyleyen kendini bilmezlerle dolu, burasi sanal ortam, az miktarda cok kaliteli insanlarin yaninda, gorunmezlik pelerini altina saklanmis kisilik sorunu olan insanlarin (ne yazikki boyle) cirit attigi bir ortam.

Siz kendinizi biliyorsaniz, baskasinin ne dediginin hic bir onemi yok. Vaktinizi ve paranizi bu kisilere kendinizi ispatlamak icin harcamak zaman kaybindan baska birsey olmayip, aileniz ve yakinlariniz ile gecireceginiz guzel vakitleri calmaktan baska bir ise yaramaz.

Siz siz olun, sanal alemi sanalda birakin, gercek hayata tasimayin.

emucu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@ beceriksiz acemi bir çok konudaki yzılarını okudum iyi şeyler öğrendim senden.

@ iyinet tamamen haklısın sanal alemi sanalda bırakın adı üstünde SANAL gerçekciliği yok..

bazen düşünüyorumda acaba biz bu kadar emek sarfediyoruz belki birşeyler kazanıyoruz ama boşamı bunlar ?

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
her zaman diyorum Sanal ALem Yalan Alem...

iyinet
güzel yanıt vermiş aynı görüş içerisindeyim..

E

echo

Misafir
konuşmayı okudum gerçekten çok acı.ama sağlık olsun yapılan iyilikler mutlaka birgün bize geri döner....

edit: gene okudum bi laf herşeyi özetliyor.böyle adamlar piyasada çok var emkelerinize yazık olsun tekrar geçmiş olsun

sen yüzyılda bu işi yapsan para kazanamazsın

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gercekte belkıde sanal da birbirinizi üzmeye değmez diye düşünüyorum bunlar (google vs..) bir varmmıs bir banmışş biter gecer ama insan oglu hep ayakta durmak zorundadır üzmeyin birbirinizi

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
kimse kusura bakmasın ama herkes kendi capinda artistlik peşinde ben 96 yilindan bu yana tamamen opern source yi destekledim, yardımlarımı kimseden esirmedim. azarladım mı? evet çok kişiyi azarladım kendime göre sebeplerim vardi cunku.

Bu güne kadar savunduğum ama fikir her zaman
"BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR"
oldu.

Ama ne oldu yardım ettiğim insanlar saçma sapan yorumlar yapmaya başladı. 2 satir kod ogrendi farkli forum oluşumlarından bana saldirmaya başladı. Umursadım mı tabiki hayır sadece bir kırgınlık vardı üzerimde ve bu bana yazılım dünyasında bir şeyi kanıtladı, tamamen fikirlerimi değiştir. Artık ana fikrim;

"BİLGİ GÜÇTÜR, PAYLAŞIRSAN GÜCÜNÜ KAYBEDERSİN"

oldu. Kimse kusura bakmasın ama bundan sonra sadece gerçekten birşeyler öğrenmek isteyenlere yardımlarımı açıyorum ve herşeyi vermiyorum bir kısım senaryoyu verip gerisini kendisinin oluşturmasını bekliyorum.

Nice "GÜÇLÜ" dönemlere arkadaşlar:)

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinet' Alıntı:
Internet ortaminda bunlar normal seyler, kesinlikle fazla kafaniza takmayin sanal ortamda olanlari.

Benim aleyhime yazilan yazilari, yapilan itiraflari, edilen kufurleri saymakla bitiremem.

Forumdan atilan cogu kullanici en az 1 kez kufur etmis, en az 3 kez email ile sulalemi anmis, en az 1 kez de siteye saldirmistir.

Internet, size kim oldugunuzu ne oldugunuzu soyleyen kendini bilmezlerle dolu, burasi sanal ortam, az miktarda cok kaliteli insanlarin yaninda, gorunmezlik pelerini altina saklanmis kisilik sorunu olan insanlarin (ne yazikki boyle) cirit attigi bir ortam.

Siz kendinizi biliyorsaniz, baskasinin ne dediginin hic bir onemi yok. Vaktinizi ve paranizi bu kisilere kendinizi ispatlamak icin harcamak zaman kaybindan baska birsey olmayip, aileniz ve yakinlariniz ile gecireceginiz guzel vakitleri calmaktan baska bir ise yaramaz.

Siz siz olun, sanal alemi sanalda birakin, gercek hayata tasimayin.
Gerçekten yöneticiye yakışır bir tavır,
Beceriksizin verdiği konudan girip, gide gide kendimi dmoz'da buldum en son.
Arada yazılıp, çizilenleri ve ne uğruna ne çirkinlikler yapıldığını görünce buradaki meseleye benzetmeden edemedim. Açtığım onlarca pencereyi bi hışımla kapadım tekrardan:)
Aslında beceriksiz ve zıppkın ın birden sivrilmesinden sonra mutlka başlarına bir felaketin geleceğini düşündüm bir ara. içime mi doğdu nedir :)
Forumda tecrübeli kişilerin bence bir oran kurması gerekiyor. Aksi takdirde ister istemez uğraşılmayacak meselelerin içine düşüyoruz.
Asla balık tutup vermeyi alıştırmamalıyız(en somut haliyle kendi sitelerini teşhir etmek olabilir). Tersine balık tutmayı öğreten bir tutumda olmalılar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5