İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Keyword analizlerinin sonu mu geliyor?

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Google uzerinden gelen guvenli arama sayisi her gecen gun daha da artiyor. Guvenli aramalarda bildindigi gibi ziyaretcinin hangi kelimelerde arama yapip sitenizi buldugu bilgisi gizleniyor. Hal boyle olunca webmasterlar cok onemli bir analitik veriyi kaybetmis oluyorlar. Oyle gorunuyor ki bir gun gelecek ve arama keywordleri tarih olacak.

Su anda arama trafigini kontrol ettigim sitenin Google trafigi kabaca %80 oraninda sifrelenmis durumda. Sizde durum nasil?

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Uzun zamandan beridir gözlemlerim sonucunda vardığım sonuç şudur ki; Google artık arama motoru olma özelliğini arka plana atıp, arama motoruymuş gibi yaparak reklam yayıncısı bir sistem durumuna gelmiştir. keyword analizleri de bu değişimin en son tezahürlerinden biri. Google artık arama sonuçlarını da manipüle edip özellikle ticari siteleri adwors reklamı vermeye zorlamaya çalışıyor.

Eee, google zaten reklam kazancı üzerine kurulmuş bir sistem, bunda ne var ki diyenler olabilir. Demem şudur ki Google eskiden arama motoru hizmeti veren, bu hizmetinin bir yan ürünü olarak da reklam yayıncılığından para kazanan bir şirketti, artık durum tersine döndü, Google'ın temel işlevi olan arama motoru özelliğini arka plana atarak reklam yayıncılığını daha ön plana çıkarmış, arama motoru özelliğini adeta bir paravan, dostlar alışverişte görsün, arama motoru desinler mantığıyla yapar duruma dönüşmüştür.

Bence kendi ayağına kurşun sıkıyor, bir süre sonra insanlar arama sonuçlarında aradıklarını bulamamaya başlayınca başka arama motorlarına yönelirler. Bir zamanlar bir efsane vardı; Altavista.. Sonuç: artık yok (var gibi ama aslında yok).

Ben bir süredir yandex kullanıyorum , arama sonuçları Google a göre çok daha sağlıklı. tavsiye ederim.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Uzun zamandan beridir gözlemlerim sonucunda vardığım sonuç şudur ki; Google artık arama motoru olma özelliğini arka plana atıp, arama motoruymuş gibi yaparak reklam yayıncısı bir sistem durumuna gelmiştir. keyword analizleri de bu değişimin en son tezahürlerinden biri. Google artık arama sonuçlarını da manipüle edip özellikle ticari siteleri adwors reklamı vermeye zorlamaya çalışıyor.

Evet buna katılıyorum. Reklam veren firmalara biraz tölörans geçiyor. Ama bunu yaptığı için pek kızamayız. Kimse hayrına iş yapmıyor artık bu devirde.

Eee, google zaten reklam kazancı üzerine kurulmuş bir sistem, bunda ne var ki diyenler olabilir. Demem şudur ki Google eskiden arama motoru hizmeti veren, bu hizmetinin bir yan ürünü olarak da reklam yayıncılığından para kazanan bir şirketti, artık durum tersine döndü, Google'ın temel işlevi olan arama motoru özelliğini arka plana atarak reklam yayıncılığını daha ön plana çıkarmış, arama motoru özelliğini adeta bir paravan, dostlar alışverişte görsün, arama motoru desinler mantığıyla yapar duruma dönüşmüştür.

Bizlerde birer Adsense yayıncısı olduğumuz için, Google'ın reklam alması aslında bizlerin işine geliyor. Algoritmayı sürekli değiştirmeleri her ne kadar çoğu kişiyi canından bezdirse de, heklink, link satışı, link takası, makale satışı vs.. yöntemlerle arama sonuçlarının sürekli manipule edildiği düşünülürse, aslında çokta kızmamak gerekiyor bana kalırsa.

Bence kendi ayağına kurşun sıkıyor, bir süre sonra insanlar arama sonuçlarında aradıklarını bulamamaya başlayınca başka arama motorlarına yönelirler. Bir zamanlar bir efsane vardı; Altavista.. Sonuç: artık yok (var gibi ama aslında yok).

Ben bir süredir yandex kullanıyorum , arama sonuçları Google a göre çok daha sağlıklı. tavsiye ederim.

Bu saatten sonra, Google'ı geçebilecek bir arama motoru yapılacağı fikri, bana çok mantıklı gelmiyor. Millet, Facebook'a bile girerken, Google'ı açıp orada arama yaparak giriyor. Çok yakın tanıdıklarımdan şahit oldum. Bilgisayar kullanan herkes Google'ı biliyor. Bunun değişmesi çok zor görünüyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5