İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Keywords nasil yazilir

Torres

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam, Keywordsler dizin sheklinde olmalimi yoksa
tek tekmi
daha iyi hangisi? :)
Yani Boyle demek istiyorum dizin sheklinde: Mobil oyun indir, Cep oyun indir, Android oyun indir
Tek tek : Mobil,oyun,indir,mobil,oyun,yukle,cep,oyun,cepten,oyun,android,oyun,indir

Bi sorum daha var
Meta taglar kullanılırken keywords ve description sitenin her sayfasında aynı mı olmalıdır ? (Ben Olmamali diye biliyorum her sayfanin kendine uygun meta taglari olmali diye duwunuyorum)

abduko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bana sorarsan ben böyle yaparım Tek tek : Mobil,oyun,indir,mobil,oyun,yukle,cep,oyun,cepten, oyun,android,oyun,indir

Meta taglar kullanılırken keywords ve description sitenin her sayfasında aynı mı olmalıdır ? blogger ise bunu yapman zor olur sayfa açan olmuyor genelde katagorileri etiketle ayırıyorlar seninki wordpress mi ?

Torres

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
abduko, wordpress falan degil ayri script mobil site

serkantkar peki o bitti shimdi ne bashladi?

Torres

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tamam, Sen biliyorsundur boyle tek tek dogru olurmu ?
Yani tek tek yalnizca keywordse yazmamizmi lazim, yani Description Title -ye yok?

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Meta keywords hic olmamali. Direkt arama motorunun eline ben su kelimelerde spam yapiyorum diye liste veriyorsun.

Description ve Title icin durum farkli. Ancak suna aciklik getirmek istiyorum. Meta description'in icerigi sayfa siralamanizi degistirmez ve arama amacli indekslenmez. Meta title ise siralamanizi degistirebilir ve icerigi indekslenir.

Torres

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Meta keywords hic olmamali. Direkt arama motorunun eline ben su kelimelerde spam yapiyorum diye liste veriyorsun.

Description ve Title icin durum farkli. Ancak suna aciklik getirmek istiyorum. Meta description'in icerigi sayfa siralamanizi degistirmez ve arama amacli indekslenmez. Meta title ise siralamanizi degistirebilir ve icerigi indekslenir.

Meta-Title Meta description kullanmak lazimmi yoksa
Meta titleyi Bir sitede gordum
Meta title ,Title, Description, keywords
Titleni anladikta meta title ne onun zarari varmi?

2 ci sorum
<META NAME="description" content="Taglar burada" /><name="description" content="Burdada" />
Boyle dogrumu yoksa yanlismi bazi sitelerde boyle goruyorum

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
olur mu hocam 2-3 hit alıyoruz oda taglardan geliyor onuda kaldırsak ne olur halimiz :deli

Tagler farkli. Benim bahsettigim meta keywords. Yani asagidaki:

<meta name="keywords" content="araba,ucak,tren">

Meta-Title Meta description kullanmak lazimmi yoksa
Meta titleyi Bir sitede gordum
Meta title ,Title, Description, keywords
Titleni anladikta meta title ne onun zarari varmi?

2 ci sorum
<META NAME="description" content="Taglar burada" /><name="description" content="Burdada" />
Boyle dogrumu yoksa yanlismi bazi sitelerde boyle goruyorum

1. META TITLE normal TITLE'in karsiligi ancak kullanimi desteklenmiyor. Yani HEAD icinde TITLE etiketi META TITLE yerini aldi.

2. DESCRIPTION icin sadece birini kullanmak lazim. Asagidaki sekli kafi.
<META NAME="description" content="Aciklama burada." />

Bu arada taglerin DESCRIPTION icinde ne isi var? Bunu insan yiyecek dedigimiz gibi DESCRIPTION'i da insan okuyacak.

Iyi bir gul satis sayfasi DESCRIPTION icerigi soyle olur:
"Bircok farkli gul aranjmanimizdan dilediginizi bu sayfadan secip siparis edebilirsiniz. Guvenilir hizmetimiz icin her turlu odeme secenegimiz mevcuttur."

Ayni sayfa icin kotu bir DESCRIPTION soyle olur:
"Cicek, gul, aranjman, kredi karti, paypal, nakit, hemen teslim, kirmizi gul, beyaz gul, pembe gul, sevgililer gunu gulu"

Ben sahsen arama motoru sayfasinda ikinci tur aciklama gordugumde tiklasam mi diye tekrar dusunurum. Cunku bu aciklama her haliyle spam kokuyor.

Torres

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Iyi Anlatdin
Boyle description olurmu ?
<meta name="Description" content="Mobil ***** indir, Bedava ***** indir, Cebine ***** indir, Cepten *****
indir, Wap ***** indir">

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5