İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

kimlik numarası!

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
üye olurken kimlik numarası soruluyor mu bilmiyorum. ama örneği forumlarda hem kimlik numarası hem telefon onayı var.
yoksa da eğer bunların yapılması doğru olur çünkü gerçekten bıktım. dolandırılmak yordu beni. burada iş yaptırmaya çalıştığım 5 kişiden 4ü maalesef dolandırıcı çıkıyor.
sırf bunlar yüzünden başka forumlara gidiyorum. buna çözüm getirmeniz gerek.
önleyici önlemleri yönetim almazsa bu insanlara çanak tutmuş sayılır. başınızı ileride ağrıtabilir, insanları küstürebilir, kaliteyi düşürür.
hiç beklemeden - ivedi çözüm lütfen.

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Yeni üyelik sistemimiz bunlar için var zaten, ek olarak ONAYLI ÜYE projesi var ve t.c kimlik numaralarını vermek zorunda kaliyor kullanicilarimiz.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
bu foruma üye olurken kayıt sayfasında "neden iyinete üye oluyorsunuz" gibi bir alan eklenmeli, seçmeli alan olmalı, ticaret alanına tik koymayanlar ticaret yapamamalı, kabaca yazdım, detaylı düşünüp bişeyler yapılabilir, telefon iyi fikir

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Sizin gördüğünüz kadarını görüyorum bende. Zaten öyle bi alan var ve en az 10 mesajı olan üyeler onaylanır, onaylanılırken fake üyeliğine, mailine, ve webmaster geçmişine bakılır.
İyinet'e üye olmak öyle kolay değil ne yazık ki. :)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
bana linkte böyle diyor. beni dün dolandıran ve vereceğim örnek buydu yazma sebebim bu.

pigeon, Sizin bu Sayfaya giriş yetkiniz bulunmuyor. Aşağıdaki sebeplerden birinin rolü olabilir:

Başka bir Üyenin yazmış olduğu Mesajı değiştirmek yada Yönetici Panelini kullanmak istiyorsunuz.
Mesaj yazmak istediyseniz eğer Üyeliğiniz yasaklanmış yada Üyeliğinizin aktifleştirilmesi gerekebilir.

farzedelim ben yeni üye oldum. kimlik no vs verdim. 1 hafta sonra birini dolandırdım.
bunu yazarsa biri beni banlıyorsunuz. dolayısıyla kimlik no vs farketmiyor.

üstteki üye 3 gün önce üye olmuş. bismillah demiş beni dolandırmış.
üye olmak kolay değilse eğer acaba yönetim mi doğru karar veremiyor üyelik kabul ederken?

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Peki pigeon,
3 gün önce üye olan bir üyeyle neden ticaret yaptın ?

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ha ben mi suçlu oldum şimdi :)

dolandırıcılığın 3 günü 3 seneliği olmaz. kaldı ki 3 günlük olması daha güvenilir olmalı kimlik numarası bile alıyorsunuz!

3 günlük üyenin fikirlerine saygı suyuyorsam, bilgisine saygı duyuyorsam, günü önemsemeden kaile alıp cevap yazıyorsam, ticaret de yaparım.
3 günlük üye ile ticaret yapılmaz diye yönetimin önerisi varsa bunu
herkese belirtmesi lazım, daha ötesi ticari mesaj açtırmamanız lazım.
sen o ehliyeti veriyorsun ki ticari mesaj yazabiliyor.

ticaret yapmak için kaç günlük üye olması gerekir muhatabın? rakam verin ona göre ticaret ilişkisine girelim bundan böyle.

çeşitli bahanelere sığınmaya kalkmayın hiç. yanlışlar varsa çözüm yolları arayın, önerileri dinleyin. ben üyeyi şikayet için açmadım başlığı, bir şikayetim de yok. ticaret puanı vermek için açamadığım linki birşey mi oldu diye verdim. ben çok yaşanan bir olaya nasıl çözümler bulunabilir noktasındayım.
yoksa hiç şikayet etmeden itrade verip geçiyorum artık. benim için birine şerefsiz hırsız demek 10-20 liradan daha değerli.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
pigeon 2005 kayıtlı bir üyesin.
Kiminle ticaret yapacağını zaten bilen biri olman lazım.
Kimlik numarası da alınsa kontrol edilmediği için rasgele bir numara olabilir.
Ayrıca 3 günlük üye ile 3 yıllık üye arasındaki güvenilirlilik farkını biliyorsundur sanırım.

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Ticarette dolandırıcılık dediğiniz her forumda var ticaret olan neredeyse. Ve hiçbirisinde bu uygulama yok ama tercih ediliyor, sebebi de ticaret kurallarını bilmeleri. Şu anda onaylanmamış 100'den çok fazla üye var onay bekleyen. Bizim demek istediğimiz biraz dikkatli olsanız anlarsınız. Neyse bunun için bi uygulama daha yapacağım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5