İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kısa Suicide Squad Değerlendirmem

tzengin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Suicide Squadı izlemeyenler için bu içerik birazcık spoiler içerebilir baştan söyleyeyim de, sonradan uyarmadı demeyin.

6c9f4650334d8f48976595836ed1bf0cd0e79677.jpeg

Amanda Waller, bu filmde de bildiğimiz gibi. Onun, kahramanların ihanet etmesine karşı almak istediği önlemler yüzünden dünyayı kurtarmak için kötülere kadar düştüler ne yazık ki. Ama ne kötüler! Kendi ailesini yakan mı, kızının önünde başkasına silah doğrultan mı, hastasıyla saykodeli bir ilişkiye giren mi ne ararsanız var! :)

viola-davis-amanda-waller.jpg

Film genel anlamda etkileyiciydi daha doğrusu eğlenceliydi. Espriler, yerli yersiz replikler derken filmin sonunu getirmiştim. DC evreninin karanlık ve ağır olmasından rahatsız olanlar için bu filmi, Batman v Supermane göre biraz daha fazla neşeli bulduğumu söyleyebilirim.

suicide-squad-batman-superman.jpg
Ne var ki bu filmdeki kötülerimiz, biraz daha süper güçlü kötülere karşı olunca birlikte hareket etmek zorunda kaldılar. (Daha doğrusu çip sayesinde olacaktı ama neyse.)

Süper güçlü dediğimizde kalpsiz bir büyücü altı üstü. Zaten dünyayı yok ederken karşılaşma sahnelerinde adeta bir sunucu edasında sizi öldüreceğim, bana katılın, bla bla kötülüğüne ve kötü emellerine devam ediyordu. Sanırım dikkatimi çektiği kadarıyla yalnızca o sahnede hayal kırıklığına uğramıştım.

suicide0002.jpg

Ablam sen kötüsün ve dünyayı ele geçirmeye çalışıyorsun üstüne üstlük kalbini de almışsın. Öldürsene hemen, bırak 10 dakika sonra dünyayı ele geçirirsin. Yapmayın etmeyin yahu :)

Sinema salonuna girmeden, girdikten sonra, çıktıktan sonra duyduğum en fazla şey: Harley Quinn olmuştu bunu da buradan söyleyeyim. Nedeni çok açık aslında ama siz anladınız gerçi :)

Okuduğum bazı eleştirmenlerin yazılarına baktığımızda genel anlamda hepsi Batman v Supermani yerin dibine sokmuş, Sucide Squadi biraz daha güzel bulmuşlar. Ne var ki filmin tamamını ele aldığımızda Batman v Superman bana biraz daha güzel gelmişti.

Genel Değerlendirme:

Senaryo: 7
Oyunculuk: 8.5
Akıcılık: 7.5

Özet:

Özet olarak film, Batman v Superman filminden sonra biraz daha salmış vaziyette ağır ve karanlık konsepti geride bırakmaya çalışmış ve ne var ki başarılı da olmuş. Tabi senaryonun dört dörtlük olduğu söylenemez veya bazı dikkat çekici noktaları da dahil edebiliriz. İlerleyen zamanlarda DC filmlerinde kalitenin ne yönde gittiğini daha net anlayacağız diye inanıyorum.

Ortalama Puan: 7.7

Moderatör tarafında düzenlendi:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5