İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kısa Sürede Binlerce Index Almak

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Merhaba,
Orta seviye bir ipucunu paylaşmak isterim. Aslında buna bildiğimiz şeylerin derli toplu ve örnekli ifadesi diyebiliriz.

Bundan 3 ay önce yeni sayılabilecek bir alan adı üzerinden bir script/servis denemesi yapmıştım. Birkaç gün içinde 7 bin konu ekleyip siteyi kendi haline bırakmıştım.

Aşağıdaki sonuçlar yoğun olmayan bir çalışmanın deneyimleri oldu:

1. Wordpress kullanmadım. Eğer kullansaydım toplu eklemelerde ping servislerini iptal etmem gerekirdi. Aksi durumda filtreye girerdim. Böylece bir günde 3-4 bin konu ekleyebildim.
2. Web2 tema kullandım.
3. Kategori değil; konu odaklı bir php script yazdım.
4. Değişken içerikleri ana sayfada gösterdim. Bunları her defasında değişecek biçimde farklı fon ve boyutlarla ana sayfaya yerleştirdim. Örn: Etiketler
5. Her kategori için RSS servisi kullandım. Sadece ana rss ile yetinmedim. Rssler için 15-20 gösterimi geçmedim.
6. Urller için (Sef) farklı önekler kullandım. Örneğin "Aşk Bir Sudur" konusu için kudur_ask-bir-sudur.htm, "Sevgi Güzeldir" için ask_sevgi-guzeldir.htm gibi benzersiz, anlamlı, sayı içermeyen urller kullandım.
7. Farklı ve değişken font ve büyüklükler kullandım. Özellikle bazı bağlantılarda font rastgeleleştirmenin yararını daha önce de görmüştüm.
8. Sosyal paylaşım,arama ve bookmark sitelerine konular üzerinden mantıklı bağlantılar verdim.

Sonuç: Ortalama 20 saniyede indexlenen 1 ay içerisinde 73 bin+ index almış bir site.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
1günde 32k index aldırdığımı bilirim :)

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
latent anlatmış işte o dedikleri ile sonuça ulaşabilirsin
emeğine sağlık latent

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
Tabiki bunlar deneme/yanılma yöntemi ile ipuçlarını yakalayabiliyoruz. En ufak örnek sayfa içeriklerinin sosyal imleme sitelerine entegreli çalışması indexlemeyi çok hızlandırıyor. Örn: mashable.com

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
%60 özgün bile değildi sanırım. Deneme için öyle yapıp bırakmıştım.
Eklenen içerik %100 özgün müydü ?

Cümle bağlamında bir nebze özgün sayılabilir. Ancak kısa ve aynı cümlelerin sözcüklerini yer değiştirerek mantıklı bir cümle haline getirmiştim diye hatırlıyorum. Film bölümündeki açıklamalar aynen araklanmış olmalıydı. Oyuncuların, yönetmenin... yeri değişmişti.

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Bu büyük bir başarı değil; bu yöntemlerle bu şekilde indexlenebilirsinizin bir örneği.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5