İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kişiselleştirilebilir arama

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
7613.gif

Ben bunu yeni gördüm, arama sonuçlarına müdahale edilebiliyor.şimdilik sadece google.com dan yapılan aramalarda geçerli
Bu olay biz webmasterları ne kadar nasıl etkiler? bence bu dalgalanmaların kaynağında bu yeni sistem yatıyor

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
neler oluyor bu google a :S

mcloft

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu google aramalarının yeni püf noktası artık backlinkin önemini tamamen yitirdiği nokta diyebiliriz.Google bu yeni teknolojisiyle kullanıcıların üstlere çıkardığı siteleri otomatikman yukarı çıkaracak.(bunun için 1 değil 1000lerce kullanıcının yapması gerekiyor bunu)
Bunu yaparken google aramaların %40'nın aynı aramalar olduğunu söyleyerek destekliyor.

Google blog Buradada açıklamalar yapılmış

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Türkçe sitede de çıkıyor ama Türkçe dilinde desteği yok, aslında çoktan duyurmuşlardı bunu, toolbar dan aktif oluyor bildiğim kadarıyla daha da araştırayım dediğimde ise

Google, gizliliğinize büyük önem vermektedir ve kişiselleştirme işlemlerini tasarlarken gizliliği göz önüne almıştır. Bütün bilgilerin Google sunucularında güvenli bir biçimde depolandığından emin olarak ve kişiselleştirme için kullanılan bilgilerin denetimini size vererek, gizliliğinizi korumak için proaktif adımlar atmış bulunuyoruz. Örneğin, Web Geçmişi'nde istediğiniz zaman arama etkinliklerinizin toplanmasını durdurabilir, geçmişinizdeki öğeleri kaldırabilirsiniz.
Gizlilik uygulamalarımız konusunda daha fazla bilgi için, lütfen Google'ın gizlilik politikasına bakın veya gizlilik hakkındaki videomuzu izleyin:

Standart gizlilik politikası gibi görünsede aslında bu bilgilerin toplandığını doğruluyor ben kişiselleştirilmiş arama seçeneklerini duyuran maili aldığımda google bu sayede daha doğru arama sonuçları vereceğini söylüyordu, şu an o maili bulamıyorum buda demek oluyorki dediğin olabilir selim

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
google hesabiniza login oldugunuzda cikiyor bu.
kisilestirilmis aramalarda sonuclara mudahale etmenizi sagliyor.
bunun henuz google algoritmasina etkili olacagini dusunmuyorum, ama ileride bir faktor olarak kullanabilirler...

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Bence bu olay google sıralamanın geleceğini belirleyecek, yani backlink pagerank dmoz tarihe gömülüyor.Biz bu sistemde de yukarda kalmanın yolunu buluruz fakat önemli olan ilk olabilmek :) hadi bakalım bilgi toplamaya devam

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
öyle geliyorki işlerimizi bir kat daha zorlaştırcak bu yeni olay

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Bence bu olay google sıralamanın geleceğini belirleyecek, yani backlink pagerank dmoz tarihe gömülüyor.Biz bu sistemde de yukarda kalmanın yolunu buluruz fakat önemli olan ilk olabilmek :) hadi bakalım bilgi toplamaya devam

Buda manipule edilebilir. Iyinet'e katılıyorum öncelikle bu bildirimleri (kullanıcıların kendi tercihlerini) toplamış olmaları gerekiyor ki algoritmaya dahil edip sonuçları buna göre çıkarsınlar. Ayrıca google'ın kayıtlı kullanıcı sayısınıda bu noktada artırmış olması gerekiyor, artırdı varsayalım kullanıcıların (sürekli) login olması gerekmezmi?..

Uzun iş..

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Buda manipule edilebilir. Iyinet'e katılıyorum öncelikle bu bildirimleri (kullanıcıların kendi tercihlerini) toplamış olmaları gerekiyor ki algoritmaya dahil edip sonuçları buna göre çıkarsınlar. Ayrıca google'ın kayıtlı kullanıcı sayısınıda bu noktada artırmış olması gerekiyor, artırdı varsayalım kullanıcıların (sürekli) login olması gerekmezmi?..

Uzun iş..
Ntvmsnbc nin sitesinde Gmail ile ilgili haberler yerini alabildiğine göre yeterli kayıtlı kullanıcı sayısını topladığını varsayıyorum :) login için insanların gmaillerine giriş yapmaları yeterli

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5