İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Klavyen Için Yardim Pls...

S

SempatiX

Misafir
Ya arkadaslar bir anda PC min klavye özellikleri degisti... ş ye basinca _ , ı ya basinca 1 büyük çikiyor, yumusak g zaten hiç çikmiyor... Bunu nasil düzelticem anlamadim.. Dile bakiyorum TR olarak gösteriyor...

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İngilizceye dönmüştür. Shift-Alt-Üst Karakter kombinasyonuyla ilgili birşey yaparken genelde olur bu sorun. Denetim masasından,

Reginoal & Language Options -> Languages -> Details
Yerel ve Dil ayarları (Not sure) -> Diller -> Detaylar

Burdan Klavyeni TR olarak seç ve İngilizceyi hiç kullanmıyosan kaldır birdaha olmaz o sorun.

S

SempatiX

Misafir
Yok mu ya bunu bilen ? Üç haftadir düzeltemedim su olayi... Üç bilgisayar _irketine sordum onlar bile çözemedi :) Biliyorum çok basit bir yolu var ama ne ?

S

SempatiX

Misafir
:D Ben format atmaktan kaçtigim kadar hiçbirseyden kaçmiyorum...

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende de ayni sorun olu$tu. XP SP2 ile ilk defa girdim forumda yazi yazarken sorun oluyor. Ama notepad i açtim denedim orda sorun yok. Forumun dil ayarlari ile ilgili bir sorun sanirim.

S

SempatiX

Misafir
sadece bu forum için geçerli degil bütün sitelerde aynı sorunu yaşıyorum ben... şu anda nasıl yazıyorsun diyeceksin su anda cafedeyim :D

T

tahtakale

Misafir
Yapabileceğin hiç bir şey yok. Windows dil paketi dosyan büyük ihtimalle bozuldu.
Eğer başka bir klavye ile denediğinde de sorun devam ediyorsa,
format c: + enter = bitmek bilmeyen yüklemeler :)

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bozukluktan değildir o. SP2 kurdum yeni 2. işletim sistemi olarak. Direk girdim bendede aynı sorun çıktı. Başka bir çözümü olmalı.

M

mcanli

Misafir
Eğer sorun hala devam ediyorsa ve çözemediysen diller bölümünde ingilizce var ise onu kaldır sadece türkçe kalsın.

S

SempatiX

Misafir
Ben SP2 kurmamisim pc me hatta Virüs Koruma bile yok pc imde... Öle seyler kurmam ayrica mcanli arkadas senin dediginide denemistim önceden yinede olmadi :(

S

SempatiX

Misafir
olayı çözemeyince bende çareyi Netscape kurmakta buldum... Artık netscape kullanıyorum... Keyfin bilir Internet Explorer :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5