İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kliksa.com'un ilanlarındaki "Aynı İş Günü" kandırmacası

Kliksa.com aynı iş günü hakkında

• Kullanılan toplam oy
    4

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
AAEAAQAAAAAAAAYPAAAAJDA4MTdjYjRmLTQ2NTItNGI4Yi1iYThhLWY5Y2Q0YWY3MDY5OQ.jpg

Uzun uzun yazmayacağım. Kısaca üstünden geçeceğim. Kliksa.com hemen aşağıdaki sipariş ekranına bakalım. 28.10.2015 09:48:38 tarihinde sipariş geçtim. Bugün tarih 01.11.2015 saat 15.09 şu an. Buraya kadar anormal bir durum yok.

AAEAAQAAAAAAAAYBAAAAJGJkMDUwMDVjLTE4N2ItNGRmMC1hYTQ5LWMzYzAwODAwNTA3Nw.jpg

Şimdi bu ürünün ilan sayfasına göz atalım.
AAEAAQAAAAAAAAThAAAAJDBkZGVjNzMyLTFiNjktNGFiMS1iZjQ3LWM1N2MxZDdiYjNiMA.jpg

Saat 15.00'a kadar yapılan alışverişlerde ürün aynı iş günü kargoya teslim edilecektir.

28 Ekim 2015 Öğlene kadar çalışma - Kargo Öğlene kadar çalışıyor.
29 Ekim 2015 Resmi Tatil - Kargo da tatil
30 Ekim 2015 Tam Gün Çalışma - Kargo Gece 22.00 ye kadar çalışıyor.
31 Ekim 2015 Cumartesi Tatil - Kargo Öğlene Kadar Çalışıyor.
01 Kasım 2015 Pazar Tatil - Kargo tatil
Şimdi buraya kadar görüldüğü takdirde kargom daha hala "Hazırlık aşamasındadır" diyor. Peki Kliksa.com'un aklı evvel müşteri kandırması ne? Ürünün aynı iş günü şu saatten önce verirsen kargoya teslim ederim ibaresini ürün sayfasına konması.

Aradım müşteri hizmetlerini. 2 iş günü diyor. Peki neden orada 2 iş günü yazmıyor?

Bana verilen cevap şu: Perşembe gününe kadar kargo elimde olacakmış.

Tam tamına 8 gün geçiyor. Aliexpress'ten verdiğim sipariş bile bundan daha erken elime geçti. İnsanları kelime oyunları ile cümle cambazları ile kandıran bu ileri zekalı insanlar yapmış oldukları hataları uyarmama rağmen hala ilanlarında tutuyorlar.

Orada ki ibare 2 iş günü yazmalı. Uyardım beni tınlamadılar. Bende sizi bu yaptığınız ip cambazlığını ortaya çıkararak rezil ederim.

En çok zoruma giden insanları göz göre göre enayi durumuna düşürmesi ve bunu bile bile göz göre göre devam etmesi. Ama sağlam kayaya çarptılar. Bunların ipliğini pazara çıkartmayı bilirim.

İş bu yazı 01.11.2015 tarihinde saat 15.17 de yazıldı.

Düzenlemeler:

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
Kliksa.com rezilliği tam sürat devam ediyor. Bildiğiniz üzere şikayet etmiştim. Bana ne gönderdiler biliyor musunuz? 64 GB USB 3.0 OTG Flash Disk yerine 16 GB 10 tane flash disk usb 2.0 gönderdiler. Bunları ne yapayım? Kliksa.com resmen hakaret ve küfür etmiş. Allah sizi kahretsin. Yapacağınız eticaretin içine edeyim. Koca sabancı marka adını böyle mi karalar. Para bozdurur gibi flash diski bozdurup göndermişler.
vR76Oz.jpg

a.IŞIK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kliksa.com rezilliği tam sürat devam ediyor. Bildiğiniz üzere şikayet etmiştim. Bana ne gönderdiler biliyor musunuz? 64 GB USB 3.0 OTG Flash Disk yerine 16 GB 10 tane flash disk usb 2.0 gönderdiler. Bunları ne yapayım? Kliksa.com resmen hakaret ve küfür etmiş. Allah sizi kahretsin. Yapacağınız eticaretin içine edeyim. Koca sabancı marka adını böyle mi karalar. Para bozdurur gibi flash diski bozdurup göndermişler.
vR76Oz.jpg
tuketici hakem heyeti var, daha olmadı tuketici mahkemesi var.. sonuna kadar siz haklısınız! hakkınızı burada aramayın bence..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5