İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kontör Devri 1 Nisan'da Bitiyor.

neoorog

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
1 Nisan itibarıyla telekomünikasyon sektöründe arabağlantı ücretleri düşecek. Kontör uygulamasının yerini de TL ve kuruş bazlı fiyatlandırma alacak. Yani kontör değil para yüklemesi yapılacak.

Kullanıcılar hangi operatörün kaç kontöre kaç dakika konuşturacağı gibi hesaplarla uğraşmaktan kurtulacak

TELEFONA KONTÖR DEĞİL PARA YÜKLENECEK

AVEA CEO’su Erkan Akdemir, “Artık şu kadar kontör değil de 20 liralık yükleme yapılacak. SMS, MMS gibi hizmetlerde de kontür kullanılmayacak. Yakında cep telefonları her şeyi yapacak. İleride cüzdan taşımadan alışveriş imkanı olacak. Kart taşımadan cep telefonunuzu kredi kartı gibi kullanacaksınız” dedi

Kaynak : http://www.internethaber.com/kontor-donemi-1-nisanda-bitiyor-235318h.htm

Sinyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Kontur olayının kalkacağını bende duymuştum kısa bir süre önce.

neoorog

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Kesinleşmiş. Sürekli telefon kullananlar için bir sorun olmayacak fakat 100 kontörü 3 ay kullananlar için sorun olabilir.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Adamda zaten para olsa kontörlü hat kullanmaz, o hattan nasıl harcama yapsın :D

neoorog

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Aylık her yöne 150 dk. görüşme hakkım var ve 20 TL. Ben bunu kullanıyorum ve de memnunum. Bu tarifenin tek kötü yanı sağlayıcısının Avea olması. :D Mesaj yazmayan birisiyim. Sonuçta mesaj attığımda karşıdakinde kontör olmadığı zamanlar oluyor ve yine aramak gerekiyor. :rolleyes:

Yeni sistem ile ne gibi değişiklikler olacak net olarak bilgi vermiyorlar. Alt yapıyı Yıldız Teknik Üniversitesi kurdu, bir tek onu biliyorum. :)

Onurss

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Adamda zaten para olsa kontörlü hat kullanmaz, o hattan nasıl harcama yapsın :D

Kontörlü tarife olarak bildiğimiz tarifelerin asıl adı Ön Ödemeli Tarifeler olarak geçiyor. Bu nedenle para yada kontör olup olmaması birşey değiştirmeyecektir. :)

PijamalıÇocuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eskiden kazık yiyorduk , Şimdi böyle bi' şey yaptılar. Kazığı yine yiyeceğiz. :)

Haydi hayırlı olsun.

neoorog

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Onur hocam şunu merak ediyorum. Mesela bu ay için 100 dk. yükleme yapıldı diyelim. Bu ay içinde bitmesi mi gerekiyor, yoksa yine 3 ay kullanılabiliyor mu ?

T

trgy

Misafir
Birşey değişmiyor sadece adı değişiyor. Sistem aynı. Eskiden 100 kontöre 20 tl verilip bilmem kaç dakika konuşuluyorsa, yine 20 TL verilip yine aynı dakikaya konuşulacak.

İlk başlarda vatandaşı kandırmak için çok oyun yapılabilir yalnız bununla ilgili.

Onurss

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Onur hocam şunu merak ediyorum. Mesela bu ay için 100 dk. yükleme yapıldı diyelim. Bu ay içinde bitmesi mi gerekiyor, yoksa yine 3 ay kullanılabiliyor mu ?

Sistemlerimize bu konu ile ilgili bir duyuru yansımadı şu an için. Sanırım halen netlik kazanmamış durumlar söz konusu. Ancak tahmini olarak bir cevap isterseniz 3 ay kullanılabileceğini düşünüyorum.

Bu sistemi kredi kartı ve bankamatik mantığıyla da düşünebilirsiniz. Bankamatikte ne kadar paranız varsa o kadar harcama yapabilirsiniz, paranız yoksa harcayamazsınız. Kredi kartında ise limitiniz yettiği kadar harcama yapar, ay sonunda ödemesini yaparsınız. Bu durumda kontörlü hatları bankamatik, faturalı hatlarıda kredi kartı olarak düşünebiliriz. :)

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Kredi kartlarıda yavaş yavaş yok olucak yani gerçi yeni sisteme göre yeni cc ler telefonlar olucak sadece telefonun işlevselliği artacak h.olsun.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Kontörlü tarife olarak bildiğimiz tarifelerin asıl adı Ön Ödemeli Tarifeler olarak geçiyor. Bu nedenle para yada kontör olup olmaması birşey değiştirmeyecektir. :)

Benim dediğimle senin dediğinin ne alakası var anlamadım. Ne düşündünde alıntı yaparak bunu yazdın açıklarsan sevinirim.

Onurss

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Benim dediğimle senin dediğinin ne alakası var anlamadım. Ne düşündünde alıntı yaparak bunu yazdın açıklarsan sevinirim.

Sonuçta kontörlü hatlarada belirli bir miktar karşılığında kontör yükleniyor. Parayı peşin ödemiş oluyoruz hemde. Para olsa kontörlü hat kullanmaz dediğiniz için alıntı yapmıştım. :)

Yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Yok yahu yanlış anlaşılan bir şey yok ;)

Evet yine diyorum, parası olsa kontörlü hat kullanmaz. Aylarca yükleme yapmasa, yani para ödemese kesilmez telefonu ama faturalıda öyle değil. 40.cı gün çekerler fişini. Ayrıca ben faturalı kullanan hiç kimseyi çağrı atarken görmedim. Nerde kontörlü kullanan var sağa sola çağrı atarlar. Demek paraları yok :)
Açıkçası ben iş hayatımda hazır kart kullananları dikkate bile almam. Çünkü hazır kartı kullanan biri aylık 70-80 lira faturayı ödeyemeceği için bunu seçmiştir. Çünkü bende 12-13 sene evvel gelen yüklü faturalar nedeniyle faturalı hattımı iptal ettirip hazır karta geçmiştim sırf bu yüzden. Okul mokul derken nerden bulucam parayı. Ne zaman işim gücüm oldu ne zaman cebim para gördü o zaman faturalıya geçtim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5