İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Konu içerisindeki Etiketler

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Arkadaşlar bi çok blog sitesinde görüyorum, Konu içerisinde etiketler oluyor. bunu en basit ve en kullanışlı olarak hangi plugin ile yapabilirim. Biraz google da araştırma yaptım bir iki eklenti bulup aktifleştirdim lakin herhangi bir işlem gerçekleşmedi. Çalışan bir eklenti adı verebilirmisiniz.

Teşekkürler.

Starsailor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konu içerisindeki linkleri kastediyorsanız, ya elle giriliyordur ya da pluginle. plugin tavsiye etmem çünkü atanan linkler mutlaka çakışıyorlar.

eğer yazının altında "Etiketler (Tags:):" şeklinde istiyorsanız, son sürümü kullanın ve index.phpde, dilediğiniz yere

<?php the_tags('Etiketler: ', ', ', '<br />'); ?>
kodunu ekleyin. yazı ile ilgili etiketleri gösterecektir.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
konu içerisindeki linkleri kastediyorsanız, ya elle giriliyordur ya da pluginle. plugin tavsiye etmem çünkü atanan linkler mutlaka çakışıyorlar.

eğer yazının altında "Etiketler (Tags:):" şeklinde istiyorsanız, son sürümü kullanın ve index.phpde, dilediğiniz yere

kodunu ekleyin. yazı ile ilgili etiketleri gösterecektir.

bu kod için teşekkürler hemen ekledim blog a. Lakin bir sorum olacak, etiketler sonuçta site içinde arama yapmıyormu otomotik eklense nasıl bir çakışma olabilirki ? bunu biraz açabilirmisin ?

Starsailor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yukarıda kastettiğim eklenti, yazının içerisinde daha önce tanımlanmış sözcük geçiyorsa, otomatik olarak o sözcükler elink veren etiketler. mesela yazıda iyinet geçiyorsa, iyinet.com'a otomatik olarak link verir. bunu siz önceden atamışsınızdır. ama bu pluginlerde çakışma oluyor. mesela "iyinet" örneğinin yanısıra bir de "iyinet forumları" ifadesine link atarsanız çakışma oluyor. istediğiniz gibi bir düzen kuramıyorsunuz. en iyisi elle link vermektir.

yoksa, şu an kullandığınız şekle benzer etiketler hazırlayan plugin bence işe yaramaz. akla gelmeyecek uyduruk etiketler oluşturabilir. her yazıda 2-3 etiket olmalıdır. yazıda forum geçiyor diye hemen forum etiketi atanmamalıdır. dolayısıyla, etiketleri de linkleri de elle girmek her zaman mantıklıdır.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
yukarıda kastettiğim eklenti, yazının içerisinde daha önce tanımlanmış sözcük geçiyorsa, otomatik olarak o sözcükler elink veren etiketler. mesela yazıda iyinet geçiyorsa, iyinet.com'a otomatik olarak link verir. bunu siz önceden atamışsınızdır. ama bu pluginlerde çakışma oluyor. mesela "iyinet" örneğinin yanısıra bir de "iyinet forumları" ifadesine link atarsanız çakışma oluyor. istediğiniz gibi bir düzen kuramıyorsunuz. en iyisi elle link vermektir.

yoksa, şu an kullandığınız şekle benzer etiketler hazırlayan plugin bence işe yaramaz. akla gelmeyecek uyduruk etiketler oluşturabilir. her yazıda 2-3 etiket olmalıdır. yazıda forum geçiyor diye hemen forum etiketi atanmamalıdır. dolayısıyla, etiketleri de linkleri de elle girmek her zaman mantıklıdır.

galiba ben tam olarak ne istediğimi anlatamadım bunun için özür dilerim.

İstediğim tam olarak şöyle birşey. Daha önceden konu açarken atamış olduğum etiketler şayet konu içinde geçiyorsa linklenmeli, istediğim bu :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5