İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Konularım Aramalarda Çıkmıyor

esdii

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba

Bundan 7-8 ay önce domainler' im düşmüştü. Bende yeniden kayıt edip eski domainleri' mi sitelerimin yedekleriyle beraber açtım.
Ama aradan 2 ay geçti google' de site:xxxxx.org diye arattığımda 20k indexi var indexlenen sayfalardan birinin konu adıyla arattığımda.
Örnek: konu-basligi-video-8796.html
Ya benim sitem çıkmıyor ya o kelimeyle alakalı hiç bir şey çıkmıyor yada sitemin map.php'si çıkıyor. Yani google.com' da indexlenmiş gösteriyor konuyu ama sadece konuyu arattığımda hiçbir şey yok malesef acaba aşırı backlink yada etiketlerdenmi oluyor diye backlinkleri ve etiketleride temizledim hatta sitelerin birinde etiket ve backlinte yok ondada aynı durum var meta taglarını tekrar düzenledim robots.txt i gözden geçirdim ama yok çözüm bulamadım bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa şimdiden teşekkürler.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Sitenizi Google WebMaster Araçları bölümünden tanıtın. Sitenin sağlığı ile ilgili önemli bir sorun varsa orada uyarı olarak size yansır.

Anlattıklarınıza bakılırsa siteniz cezalı gibi davranıyor. Bu cezanın çok sayıda sebebi olabileceğinden site adresini incelemeden bir tahminde bulunmak çok zordur. Eğer nedenleri konusunda bazı tahminleriniz varsa sorunları kaldırıp yeniden değerlendirme başvurusunda bulunmayı deneyin.

Ayrıca, aynı araçlar üzerinden kontrol edip botun sitenize ulaşıp ulaşmadığına bakmanız gerekir.

esdii

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
webmaster toolsta kayıtlı sitem hiçbir uyarı yok malesef botta uğruyor 3-5 günde bir olsada konular indexleniyor üsteki mesajdada soylediğim gibi indexlemede bir sorun yok aynı şekilde 3 sitem var ve araştırdığım kadarıyla bu sorunu yaşayan çok kişide var sitemde bir hata olduğunuda zannetmiyorum düşmeden önce 80k gormus site

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Drop domainlerin kendilerini toparlamaları birkaç hafta sürüyor genelde. Ama 2 ay çok uzun bir süredir, bu zamana kadar toparlanması gerekirdi diye düşünüyorum. Adresi atarsanız belki daha net birşeyler söyleyebilirim.

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
site: ile yaptiginizda gelen arama sonuclari cok saglikli degil bu yuzden Eif'in dedigi gibi birinci adim WMT kullanmaya baslamak. WMT biraz veri toplasin; en azindan botun sitenizi indeksleme grafigi/hatalari ve site indeks sayinizi bir sure sonra alirsiniz. Bu sayilar uzerine konusmak daha saglikli olacaktir. Bu arada en azindan siteyi gozden gecirip spam varsa temizlemekte fayda var.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5