İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

KORKUYORSUNUZ BİLİRİZ. KORKMAYIN TİTREYİN! - Ahmet Alp HAN

ahze21

0
İyinet Üyesi
Katılım
26 Nisan 2008
Mesajlar
14
Reaction score
1
"Savcı bey, çocuklarımın odasına kadar girmişsin; Bil ki, trafik cezam bile yok" diyen Akın İpek'e ait İpek Medya Gurubuna bu sabah, uluslararası toplumun tepkisini de göze alarak devlet tarafından baskın yapıldı.

Twitter fenomeni FuatAvni'nin "Muhalif basını susturup el koyacaklar" iddiasından bir kaç gün sonra meydana gelen bu olay karşısında, demokratik bir ülkede olmayacağı-olamayacağı konusunda inat eden ülkemizin geçici hükümetinin geçiçi başbakanı Ahmet Davutoğlu'nun ne söyleyeceği ve nasıl savunacağını merak ediyorum. Aslına bakarsanız tepkisinin ne olacağıdır merak ettiğim.

Ne acıdır ki, medyaya baskına ön ayak ve neden olan durum ise Takvim Gazetesinin yapmış olduğu bir haberdir. Bir medyaya baska bir medyanın yapmış olduğu haber dolayısıyla baskın yapılmış bir ülkede yaşıyoruz maalesef.

Aslına bakarsanız bu "fakir" kardeşiniz gibi herkes biliyor ki baskının sebebi Bugün Gazetesinin ‘IŞİD’e giden silahların’ fotoğraflarını bu sabah manşetten yayınlaması.

Bugün Gazetesi korkusu olmayan her özgür medyanın yapması gerekeni hiç bir hükümet veya şahıs baskılarından korkmayarak elindeki belgeleri kamuoyuyla paylaşmıştır. Bundan gayet doğal başka bir şey de yoktur.

Bu tür baskınların üçüncü dünya ülkelerinde defaatle meydana geldiğini ve ne mana ifade ettiğini bilmekteyiz. Darbe heveslilerinin ve AKP sempatizanlarının sevinmesini ve "oh olsun" nidalarını işitmekteyim. Sevmekte veya sevmemekte özgürsünüz. Bu en doğal hakkınızdır. Ama bilesiniz ki bu yapılanlar direnen son KALE'yedir. Yıkıldığında (ki inşallah yıkılmaz) yıkanların önünde ne siz ne de başkaları durabilecek. Aklı başında hiç kimse olup bitenleri tasvip edemez.

Şu iyi bilinmelidir ki, hakikati söylemeye özen gösteren şu zayıf kalemimiz SUSMAYACAK! Katiyen susmayacak! Bugünlerde gazetecilik önem taşır.

Alenen müşahede edilmektedir ki asıl korkuyu karşı taraf taşımaktadır. Uluslararası alanda neredeyse intihar anlamına gelen bu eylem büyük bir korkunun eseri. Korkmaktalar ve korkmakta haklılar. Daha ötesini yapmalılar; titremeliler!Nihayi kelam:

Bugün Türkiyem'in tarihi için KARA BİR GÜN. Yazmasam, tarihe not düşmesem olmazdı. Unutulmamalıdır ki "Tarih, susanları değil konuşanları anlatır"Ahmet Alp HAN
GlobalHaber TV
Twitter: @AhmetAlpHANN
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi
Üst