İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Korsan Windowslar internetten üzerinden tek tek bulunacak

McCOY35

0
İyinet Üyesi
Katılım
20 Temmuz 2008
Mesajlar
34
Reaction score
0
Konum
izmir
Microsoft, korsan Windows 7'leri internet üzerinden tespit etmek için yeni bir yol geliştirdi.
win7_anasayfa.jpg

Microsoft'tan Joe Williams, Genuine Windows Blog sayfasında yaptığı açıklamada sahte bir şifre ile aktif edilmiş Windows 7'leri tespit etmekte kullandıkları yöntemi değiştirdiklerini açıkladı.Önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan bir Windows 7 güncellemesi sayesinde yeni yöntemin bütün Windows 7'lere otomatik olarak yükleneceğini söyleyen Williams, Windows 7'yi kırmanın şimdiye kadar tespit ettikleri 70 farklı yolunun bu yeni güncelleme ile geçersiz olacağını söyledi.
Korsan Windows 7 kullanımının getirdiği güvenlik risklerine ve diğer sakıncalara da değinen Williams, korsan Windowsların içinde çoğu zaman zararlı bir takım kodlar eklendiğini ve bu kodlar sayesinde hekerların korsan Windows kullanıcılarının bilgisayarlarından veri çaldığını söyledi.

Yeni güncelleme 17 şubat tarihinde download.microsoft.com adresinden indirilebilecek ve ay sonuna doğru Windows Update aracılığıyla bütün Windows 7'lere internet üzerinden yüklenmesi sağlanacak.

Güncelleme sonrası kullanılan Windows 7'nin korsan olduğu tespit edilirse kullanıcıya bu durum bir uyarı mesajıyla bildirilecek ve orijinal Windows alması yönünde telkinlerde bulunulacak. Ayrıca Windows'un arkaplan resmi de değişerek uyarı mesajı görüntüleyecek. Bunula birlikte Windows'un fonksiyonlarında herhangi bir kısıtlama olmayacak. Periyodik olarak gösterilen uyarı mesajları dışında herhangi bir kilitleme veya veri silme gibi olaylar yaşanmayacak.

Kullanıcıların orijinal Windows kullanmasının güvenlikleri açısından çok önemli olduğunun altını çizen Williams, yeni güncellemeyi bütün Windows 7 kullanıcılarının yüklemesini ve kullandıkları işletim sisteminin sahte olup olmadığına dikkat etmelerini istedi.
 

osahin

0
İyinet Üyesi
Katılım
8 Ekim 2006
Mesajlar
4,978
Reaction score
34
Konum
kalbinizden :p
Windows7' de "güvenilirlik güncelleştirmesi" yazılı olan güncellemeler yüklenmediği takdirde böyle bir ihtimal yok zaten olamazda. Bugüne kadar çıkarılan korsanlık çeşitlerine verilen emek başka bir işletim sistemine verilseydi windowsa rakip olurdu eminim. Öyle kolay değil yani, bunlar satış ve pazarlama konularında çalışmalar.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst