İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

:::: KOŞULSUZ BAŞARI YOLU ::::

RabbitHole

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
zCjHv.png

En tatmin edici başarı yolunun hayatın ta kendisi olduğu konusunda az çok bilgi sahibi olmuşsunuzdur. Günlük hayatımızı nasıl yaşayacağımız konusunda bilgi ve irade sahibi olursanız, hayat özgürleştirici bir deneyime doğru yol alır. Ancak ona uygun bir biçimde yaklaşmalısınız. Yoksa tüm öğrendikleriniz size kafa karıştırıcı metaryallerden başka bir şeye yaramaz. Herşey den önce farketmemiz gereken en önemli özelliğimiz seçim şansımızın olduğunun farkında olmaktır. Bu sadece ilişkide olmak, para kazanmak, kariyer yapmak değildir. Çünkü bunlar yüzeysel seçimlerimizi simgeler. Tek başına mutluluk vermezler. Bunlara anlam verecek olan kavramı seçmenin daha akıllıca olacağı konusunda hem fikiriz. Seçimlerimizin altına niyetlerimizi koyarken mutluluğu seçmektir aslolan. Mutlu olmak istiyor muyuz ?

İnsanların çoğu kendilerine seçim şansı tanımazlar. Bunun sebebi kontrollerin kendileri dışında olduklarını düşünmesidir. “Tabi ki mutlu olmak isterim ama sevgilim beni terketti” demenin bu sorunun cevabıyla uzaktan yakından alakası yoktur. Mutlu olmak her ne kadar öyle görünsede öyle değildir. Mutluluk isteği çölde; susuzken, bir bardak suyu istemek gibi istenebilir. Soru gayet net ve açıktır… Mutlu olmak istiyormusun… Kazançtan kastın “Mutluluk” olursa işte ozman kazanmaya başlarsın…

Okuduğum kitaplardan birinde bir hayat hikayesi okumuştum. Aylık geliri yaklaşık yarım milyon dolar olan iş adamı mutsuzdur. Ve kendisinin başarısız görmektedir. Eğer ayda 1,5 milyon dolar kazanırsa kendisini başarılı ve mutlu hissedecektir. Bunu etrafınızdaki bir çok kişide gözlemleyebilirsiniz. Burada size sadece parayı nasıl çekeceğinizi değil denklemin diğer tarafı olan kısmınıda size hatırlatmalıdır. Denklemin diğer tarafı sahip olduklarınızı anlamlandırma tutumunuzdur.

Şu anda zihninize maddi sorunlarınız, okul başarısızlıklarınız, ailevi sorunlarınız “eğer” ve “ama” larınız dolabilirler. Mutlu olmak istediğinizi biliyorum. Ama bunu söyler ve isterken araya kısıtlamalar koyuyorsunuz. Hayalinize hangi yoldan ulaşacağınız, kiminle evleneceğiniz sizin kontrolünüzde değildir. Ama şimdi mutluluğu seçmek sizin kontrolünüzdedir. Mutluluğu seçerseniz çektiğiniz ilişki, kariyer ve para sizi mutlu edecektir. Şu ve ya bu olmadığı sürece hayatınızın mutluluk içinde geçeceğinin inancı çok güçlü. Bu hissi biliyorum. Bu hissin bir anda yok olacağını legalpara etmiyorum. Ama mümkün olduğunu legalpara ediyorum.

Koşulsuz olarak mutlulukla kazanmayı seçtiğinizde hayatınızda size meydan okuyacak şeyler belirebilir. Teslimiyetinizi sınayacak olan bu sınav tam anlamıyla kazanma bilincinizi teşvik edecek bir durumdur. Aslında bunu en güzel hale getiren olasılıkların sonsuz olmasıdır. İşler kötü gidiyor gibi görünse de her zaman herşey olabilir ve herşey değişebilir.

Kendisini beğendiğim bir kızla buluşmaya karar vermiştik. Ben onu okadar da etkileyememiş olacaktım ki bir daha benimle görüşmek istememişti. Dürüst olmak gerekirse bu olay çoğu erkeğin özgüveni için kötü bir durumdur. Olayın gecesine kadar üzülmüştüm. Çekim yasası ile aylardır ilgileniyordum ve insanı mıknatıs etkisine sokacak ana temelleri araştırıyordum. O gece zihnimde şimşekler çaktı. Çekim yasasının temeli olan üç madde keşfettim. Bir hafta içinde Evrenin Eşzamanı – II kitabını hazırladım. Ve onun geliri ile yüklü miktardaki kredi kartı borcum kapanmıştı. Kızla bulışmadan bir hafta önce kredi kartı borcumu nasıl ödeyeceğimle ilgili bir olasılığı çekmek istemiştim çünkü. Hayalim gerçeğe dönüştü. Ama buna beni kötü hissettiren bir durum sebep olmuştu.

Niyetlerinize giden yollar illaki sizi üzecek ya da sıkacak bir biçimde yol almayabilir. Alabilir de… Burada iki şeye dikkat edeceğiz… İlki kötü sayabileceğimiz olaylar bazen niyetlerimize giden kaldıraçlar olabilir. Diğer dikkat edeceğimiz şey ise neden bu olayı yaşadığımız ile ilgili anlayışımızdır. Yani benim bir kız tarafından dolaylı olarak reddedilme olayım hem iyileştirilmesi gereken bir yara iken hemde önemli bir niyetim için kaldıraç görevi görebilir. İkiside aynı anda olabilir… İşte hayat bu kadar mükemmel ve bütün bir kavramdır. Yaşanan ve varsa kabul edin…

Kuantum düşünce yazarı Sarah Tylor “hayat belirsizdir” der.. Burada anlatmak istediği hayatın akışkan bir halde sürekli yaratımda olmasıdır. Herşey olabilir yaşanabilir. Surprizler bolcadır. İllaki seçim şansınız varsa bu nesnelere değil kavramlara olmalıdır. Hislerinizi o kavramlarla eşitlemenizdir. Niyetinizi mutlulukla edin. Mutlu olasılıklar sizi bulacaktır… hemde aklınıza gelmeyecek biçimde…

Hayatı deneyimlemeye geldiniz… Hayatın deneyimlerinden hem acı, hemde zevk almaya geldiniz… Zevkleriniz için minnetlarlık duymaya, acılarınızın sırrını çözüp ders almaya geldiniz… Mutsuz olursanız, kendinize yardım etmiyorsunuz. Çevrenize yardım etmiyorsunuz. Ve dünyaya “ben mutsuzum, benim yanıma gelmeyin” mesajı yayıyorsunuz. Sizin gibi mutsuzları çekiyor ve onları gözlemliyorsunuz. Sizin gibi mutsuz arkadaşlarınız oluyor.

Sebep her ne olursa olsun mutsuzluğu seçmek fikri kötü bir fikirdir. Yaşanacak en acı olayların içinde bile ilahi rahmetler yatmaktadır. “Ama yaşadığım şu olayın içinde ne gibi bir güzellik olabilir ki ?” diye sorabilirsiniz. Size katılırım. Çünkü bilincizinin yeteri kadar büyümediğini kabul ederim… Önüdeki caddeyi görmek yerine tüm şehrin haritasını görmeye başladığınızda bilinciniz büyüyor demektir.

Yakınınızı kaybetmiş olabilirsiniz. Ama biz insanlar farklı şeyler yaşamamıza rağmen tek ortak noktamız hepimizin zaten bir gün öleceğidir. Mesela ben kendimden örnek verirsem. Ya ailem benim kaybımı yaşayacaktır, yada ben onların kaybını yaşayacağım. Ya da hepimiz aynı gün ölebiliriz. Bu üç olasılık tüm insanlağın kaderi iken neden mutsuz olmayı seçeyim ki. Ölüm korkusu egonun en büyük oyunudur. Ama bunu yenerseniz ölüm kavramının içindeki sırla bile hayata bağlanabilirsiniz. Birilerine kızmanız, öfkelenmeniz, mutsuzluğu seçmeniz, körü körüne falanca siyasi partiyi desteklemeniz ömrünüzü uzatmaz… Onlar sadece olaydır. Olaylara yorum getiren sizsinizdir. En büyük bilimsel gerçeklikler bile bakış açısı değiştiğinde geçerliğini yitirir. Kendi şehrinizde yaşarken, dört mevsim boyunca üşür, terler, yeşillik içinde piknik yapabilirsiniz. Gece ve gündüzü gözlemler ve 24 saati deneyimlersiniz. Ama uzaydan bu olanlara baktığınızda güneşin etrafında dönen bir küre görürsünüz… Aşagıda ve yukarıda kavramları kalmamıştır… hatta zaman kavramı bile geçerliliğini yitirir. Çünkü sizin gün, ay, yıl dediğiniz gerçeklik dünya zamanına ilişkin kalıplardır. Yine başka bir örnek daha vericek olursak, yıllar boyu üniversitelerde okutulan Newton fiziğinin atom altı boyuta inildiğinde tüm geçerliliğini yitirmesidir. Atomların aslında en küçük parçacık olmadığı, herşeyin enerji stringlerinden oluştuğu gerçeği ile yüzleşiriz.

Bakış açınızın değişmesi, insan bilincinin dışından evrensel bilince taşır. Hayatı deneyimleyin. Hayatı oyun tadında deneyimlemek ve deneyimlerin keyfini çıkarmak yapılacak en mantıklı şeydir.

Akın Berk Sürücü | AkınBerk.TK - Kişisel Gelişim projesi

• Like
Reactions: Eif

RabbitHole

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Düzeltmeye çalıştım arkadaşlar. özür dilerim harbidende kötü durmuş

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi