İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kuantum Düşünce

RabbitHole

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Kuantum düşünce Tekniği, kuantum fiziğinin gizeminden esinlenilerek, NLP gibi pozitif düşünce bilimleri ile desteklenip kendine has bir bakış açısı olan bir kişisel gelişim metodudur.

Kuantum düşünce ve kuantum düşünce tekniği terimlerini ülkemizde ortaya koyan kişisel gelişimci R.Şanal isimli yaşam koçudur. Kuantum Düşünceyi anlatan kitapları ve öğretici seminerleri ile son yıllardan adından sıkça söz ettirmektedir.

Sitesinde yaptığı tanıma göre, Kuantum düşünce bakış açısının üst nitelikli bir düşünce biçimi olduğunu söyler. Sıradan düşüncelerin kendini tekrarlayan, enerjisi düşük yapılar olduğunu savunur. Düşüncelerin atom altı boyutta yaratıcı bir enerjisi olduğunu savunan bu görüşe göre, herkes hayatının efendisi olabilir. Gerçekleşen bu yaratımlar kollektif zihin aracılığı ile oluşmakta ve herkes doğru zamanda doğru yerde olmaktadır.

Kuantum düşünce; çekim yasası kavramı ile beraber en çok merak edilen bakış açıları olmuşlardır. Felsefik olarak aynı şeyi ifade etselerde, anlatım şekilleri, terimleri ve hayata bakış açıları ile birbirinden ayrı bahsedilir durumdadırlar. Her ikiside mutlu, huzurlu ve başarılı bir yaşam vaadederken; hayalimizdeki nesneleri, olayları ve koşulları kendimizde çekebileceğimizin öğretisidir.

Amaç ne olursa olsun gidilen yollar ve yöntemler farklılık göstermez. Bu öğretilerin temelinde daha önceden başarısı kanıtlanmış NLP yöntemleri kullanılmaktadır. Örneğin; sürekli tekrarlamalı afirmasyon yöntemi, kuantum olumlama öğretisi adı altında anlatılmaktadır. Ama bu eleştirelecek bir durum oluşturmaz. Çünkü her kişisel gelişimci bu yöntemleri kendi bilgelikleri ile geliştirip özgün hale getirebilirler. R.Şanalın Kuantum Olumlama çalışması da bu alanda özgün ve başarılı bir çalışmadır.

Kuantum düşünce ile ilgili kaliteli bir altyapıya sahip olmak isterseniz; piyasada bulunan kuantum düşünce temelli kitaplardan faydalanabilirsiniz. Okuyacağınız birkaç kitapla, bu konuda hatırı sayılı bir bilgi birikimi elde edebilirsiniz.

Kendi tavsiyelerime gelince; R. Şanalın “Kuantum Düşünce Tekniği” ve “Kuantum Sıçrama” kitapları hiç bilmeyen biri için harika birer başlangıç kitapları olabilir. Bu kitaplarla beraber çekim yasasını anlatan kitaplarıda bolca okumanız kafamızdaki büyük resmin oluşması açısından önemlidir.

Kuantum düşünce kavramını akıcı bir şekilde anlatan yabancı yazarlarda vardır. Sarah Anne Tylor’un kitapları bu alanda çok başarılıdır.

Anlatım dili ve verilen vaatler ne kadar güzel, can alıcı ve gerçekçi olursa olsun hayat değiştirme öğretileri, yani pozitif düşünce bilimleri her zaman içinde zorluklar, emek ve sabır taşıyabilir. Bu süreçlerin içinde gözyaşı ve öfkede olabilir. Çünkü bu süreç bir nevi kendi duygularını ifade etme sürecidir. Bu da kişiden kişiye değişen inanç yapısını ve başarı süreçlerini belirler. Kimi insanlar; bu bilgeliği anlayıp, özümseyip başarılı olurken, kimilerinde tam olarak idrak edemedikleri için bu tür şeylere inanmaktan vazgeçiyorlar.

Bu tür konularla ilgilenirken önemli olan şeyler; anlatılan felsefeyi iyi kavramak, bolca okumak, düşünmek, etrafı gözlemlemek, objektif çıkarımlar yapmak, kendi özgün düşünceni oluşturmak ve sabırla öğrenmeye istekli olmaktır. Kişi bunları öğrendiği gibi kendi hayatına da geçirme cesaretini taşımalı ne kadar zor olursa olsun kendi çekirdek inançları ile yüzleşme durumunda olmalıdır.

İlgilenilen konu ne olursa olsun, tüm kişisel gelişim yöntemlerinin dört temel üzerine oturtulduğunu söylemiştik. Bunlar, kabul etmek, affetmek, sevgi ve minnettarlıktır. İyi bir hayat vadeden yüzlerce kadim bilgelik ve dinler bu temel üzerinden anlatılırlar. Bu konuyla ilgili yazımı sitemde bulabilirsiniz.

http://akinberk.net/kuantum-dusunce.html

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5