İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Küçük Webmasterlar Yarışıyor (6 Eylül - 13 Eylül)

lbrk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
siteniz kurallara uygun gibi gorunuyor. Ancak sitenizdeki kategorileri doldurmaya calisin. ben sahsen buna cok dikkat ederim. misal: teknoloji ve sinema kategorileri var ama iclerinde haber yok.

iyi calismalar
Teşekkürler, içerik konusunda baya bir eksik başvuru bitimine kadar doldurmayı deneyeceğim.

ilberkeral.com ı görünce İbrahim Erkal aklıma geldi :D :D :D

baya katılım oldu ya :)
:tili

PcKoliq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İsim: Nihat
Site: androidgezegeni.com
Slogan: Ücretsiz Android Uygulamaları

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Yeni başvuru sahiplerinin sitesi eklenmiştir. Daha önce de belirttiğimiz gibi Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Telif Hakları çerçevesinde yasal olmayan siteler listeye alınmamıştır.

T

themaniac

Misafir
Eif istersen ilk mesajindaki kisma telif haklariyla ilgili birsey yazalimda millet kendi sitesini once bir kontrol etsin. cunku yaptigimizin bazen farkina varamiyoruz. misal filmler diziler paylasiyoruz sitemizde ama buna iznimiz varmi. programlar paylasiyoruz, telif hakki varmi? buna iznimiz varmi? hangi siteler telif hakkina uymaz bunlari kisaca aciklasaka nasil olur?

buraya sitelerini yazmadan oncede yarismacilar kendi sitelerini kontrol ederler, eger sorun yoksa bize basvuru yaparlar

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Eif istersen ilk mesajindaki kisma telif haklariyla ilgili birsey yazalimda millet kendi sitesini once bir kontrol etsin. cunku yaptigimizin bazen farkina varamiyoruz. misal filmler diziler paylasiyoruz sitemizde ama buna iznimiz varmi. programlar paylasiyoruz, telif hakki varmi? buna iznimiz varmi? hangi siteler telif hakkina uymaz bunlari kisaca aciklasaka nasil olur?

buraya sitelerini yazmadan oncede yarismacilar kendi sitelerini kontrol ederler, eger sorun yoksa bize basvuru yaparlar

İlk posta not düşülmüştür.

5846 sayılı kanun bütün sesli ve görüntülü eserleri kapsar.

c) Yayma hakkı:
Madde 23 - (Değişik: 7/6/1995 - 4110/9 md.)
Bir eseri, onun aslından veya işlenmesinden çoğaltma ile elde edilmiş nüshalarını dağıtmak, kiralamak veya satışa çıkarmak ya da herhangi bir biçimde ticaret konusu yapmak ve bu yoldan faydalanma hakkı yalnızca eser sahibinindir. Yurt dışında çoğaltılmış kopyaların yurt içine getirilmesi durumunda, eseri yayma ve faydalanma hakkı eser sahibinindir. Kendi izni olmadan yapılan nüshaların ithalini yasaklama hakkı münhasıran eser sahibine aittir.

Tabii forumdaki hukukçu arkadaşımız bizi bu konuda daha iyi bilgilendirebilir.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100

Kısaca, para ile satışa sunulan ve bunları ücretsiz olarak paylaşan siteler (mp3, film, program yani marez diyebiliriz) ve yetişkin siteleri yarışmaya uygun değildir. (Yanlışım varsa Eif üstadım düzeltsin lütfen)

Ozkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
peki alakasız bir soru olacak ama; temaları aynı olanlar sadece içeriğe göre mi değerlendirilecek ?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
peki alakasız bir soru olacak ama; temaları aynı olanlar sadece içeriğe göre mi değerlendirilecek ?

bu sorunun cevabını jürimize bırakıyorum :)

Duyuru: halilarici arkadaşımız kendi isteği üzerine yarışmadan ayrılmıştır.

H

halilarici

Misafir

Temayı editlemedikten sonra direk koyarsan bu senin emeğine girmiyeceği için juriler bunu dikkate alıp puan düşüreceklerine inanıyorum.Dikkate almazlar ise zaten sizin sitenizin tasarımını değil yapan kişinin tasarımını değerlendirmiş olur.

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Merhabalar,
Sevgili juri üyelerimize ve bu yarışmayı başlatmak isteyen ve gördüğüm/görmediğim kadarıyla büyük çaba sarfeden eif'e;
Genç arkadaşlarımızın birçoğuna bir şekilde site açma fırsatı sunduğunuz, yine birçok arkadaşımızı mevcut siteleriyle uğraşmaya teşvik ettikleri için teşekkür ediyorum. Son zamanlarda cidden görüyorum bazı arkadaşlar 'abi nasıl olmuş?' , 'yahu şurayı nasıl yapsam' gibi soruyor ve cidden hoşuma gidiyor. Bundan öncede böyle durumlar vardı ama şöyle konuya bir bakıyorum büyük katılım var ve sürekli güncel geniş bir konu arkadaşlar bu kadar etkin değildi. Bilemiyorum çok doğru düşünülmüş bir proje olmasından belkide.
İyinet vasıtasıyla geleneksel hale gelecektir diye düşünüyorum. İyinet yönetiminin de konuya sponsor kapsamında aktif olarak katılmasını umuyorum. (14 sayfa vardı dürüst olayım hepsini okuyamadım haliyle işlerim dolayısıyla arada konuya destek çıkan yönetim üyeleri varsa bilemiyor ve özür diliyorum.)
Projenin devamlılığını diliyorum. Başarılar arkadaşlarada.

salihbilgin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İsim: Salih Bilgin
Site: salihbilgin.blogspot.com
Slogan: Bir öğrenci günlüğü.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
06ozan06 nickli arkadaşımız sitesindeki istenmeyen bölümleri kapattığını bildirmesi üzerine yarışmaya yeniden dahil edilmiştir.

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
Beni çıkarırmısınız netimi kapttıgım için birşey yapamıyorum.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Yarışmacı arkadaşlarımızdan birinin yarışmamız için hazırlamış olduğu görsel. Jürinin kim olduğunu bilmesini istemedi. Kendisine teşekkür ediyoruz. İlk posta ekliyorum.

k97s3t.png

DarkGirl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
46
Banner hazırlamak benim niye aklıma gelmedi ki? Neyse,bende 2-3 tane hazırlayayım şimdiden.

3066.png

250x250 boyutundaki banner.

4136.png

468x60 boyutundaki banner.

Nevadia

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Forumlar katılıyorsa :)

İsim : Nevadia - Osman Yıldız
Site: konuanlat.net
Slogan: KonuAnlat.Net varsa Dershane yok !

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5