İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kullanıcı limiti yükseltme

ThornDike

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,

sanırım konunun yeri burası değil fakat uygun biryer bulamadım.

Sorum şu;

sunucumda giriş limiti 1024 fakat ben bunu 4096 yapmak istiyorum, gerekli ayarlamalar için bir dizi araştırma yaptım fakat hep aynı sonuçlara karşıma çıktı;

PHP:
Bu işlemlri yapmanız için ana makinede root yetkisine sahip olmanız gerekmektedir.

1-
limits.conf en alt satırına eklenecek:
username(loginadı) hard nofile 4096
username(loginadı) soft nofile 4096

2-
/usr/include/bits/typesizes.h :

#define __FD_SETSIZE 1024 burası,
#define __FD_SETSIZE 4096 yapılacak.

3-
/usr/include/bits/types.h :
Aynı işlem buradada yapılacak. 1024 diye arayıp bulduklarını 4096 yapınız.

-

Daha sonra işlemleri yaptığınız accounta yeniden bağlanın ve -u accountismi yazarak işlemlerin çalışıp çalışmadığını öğrenebilirsiniz

Adamların yaptıkları yazım hataları dahi aynı, o kadar orjinal alıntı yani siz anlayın :)

Neyse, burada 3. maddeye kadar herşey normal fakat 3. madde de gösterilen dizinde öyle bir satır yok, bunların ardından hesaba login olduğumda da çalışıp çalışmadığını -u accountismi olarak görüntüleyemiyorum. Problemi nasıl giderebilirim?

Şimdiden teşekkür ediyorum, iyi çalışmalar.

php4food

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
allah belasını versin linux'un. her distroda farklı olmakta malesef.

"locate types.h"

yaparak, dosyayı bulabilirsin. farklı dizindedir.

kolay gelsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5