İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

kurnaz bir reklam

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ayrıca aynı büyüklükte 2 AdSense reklamı yerleştirmiş. Bu da kurallara aykırı başka bir durum..

Edit: http://www.best4sites.net

Ana sayfada ne ararsanız, Sonuç sayfasında sadece ona ait AdSense reklamları çıkmakta. Aslında tamamen hile amaçlı yapılmış bir site..

F

fenerli

Misafir
evet işte bu aldatmacaların çok olmasından dolayı google da reklam vermekten uzak duruyoruz.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ilginç oluyo böyle örnekleri görmek insanlar ne kadar yaratıcı di mi.. bu arada nasıl aynı boyutta kullanılmıyo? iki tane 468x60 aynı sayfaya konamıyo mu mesela?

CemYilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
trextra' Alıntı:
Ayrıca aynı büyüklükte 2 AdSense reklamı yerleştirmiş. Bu da kurallara aykırı başka bir durum..

Şimdi örneğin bir forum sayfasında en üstte ve en altta görünecek şekilde 728x90 ve 728x90 google reklamı koymak yasakmı bu bana garip geldi eminmisiniz aynı sayfada 3 reklama kadar yayınlanabilir diye biliyordum...

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Farklı bir versiyon

Bir de internethizmetleri(nokta)org a bakın

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
yasak değil. 3 aynı boyutta reklam birimi yerleştirebilirsiniz.

CemYilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pigeon' Alıntı:
yasak değil. 3 aynı boyutta reklam birimi yerleştirebilirsiniz.

Tamam ozaman bende korkmuştum yasak denildiği için ebatları değiştirmiştim yine eski haline çevireyim ozaman birde 3 adet google adsense koyduk diyelim bu yeni yavsiye reklamlarından kaçtane koyabilirz 3 adsense reklamının içine dahilmi acaba bu tavsiye reklamları...

FeyzaBlog

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir sayfaya kaç tane Adsense reklamı yerleştirilebilir

Google her sayfa için aşağıdaki şekilde reklam kullanımını destekliyor:
3 reklam ünitesi
2 Adsense arama kutusu
1 bağlantı birimi
1'er tavsiye butonu (ürün başına bir buton kullanılabilir. örneğin 1 adsense + 1 firefox butonu).
Toplam: sayfa başına 8 reklam
Kaynak: http://adsense.blogspot.com/2005/11/from-mail-bag.html
Türkçesi için http://adsense-nedir.blogspot.com/2005/12/bir-sayfaya-ka-tane-adsense-reklam.html

iyimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çift reklam gösterimi - Bir yayıncı her sayfaya tek bir reklam seti (AdSense reklam kodunun bir kopyası) yerleştirebilir. Bir sayfada birden fazla reklam seti yayınlamak çifte gösterime girer ve kurallarımıza aykırıdır.
https://www.google.com/adsense/glossary
Yani kodları aynı olan reklamları 1 sayfada 1den fazla yayınlayamazsınız deniyor, ama ne kadar uyulan bi kural veya bu yüzden bi yaptırımı var mı bilmiyorum...

sistem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pembekedi' Alıntı:
bu arada nasıl aynı boyutta kullanılmıyo? iki tane 468x60 aynı sayfaya konamıyo mu mesela?

ilk google kurallarını okudugumda fark etmiştim yasak diye ama şimdi durum nedir bilmiyorum

aynı reklam birimi çeşidi 1 sayfada 1 tane olabilir 2. reklam birimi ve takip edenlerin ölçüsü farklı olmak zorunda . diye okumuştum.

Normali :
1 sayfada toplam 3 farklı reklam birimi 1 baglantı ve 1 tavsiye gösterilebilir
diye biliyorum. yanılıyormuyum ?

komikhane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fenerli' Alıntı:
www.best4sites.net sitesi "dedicated" kelimesine google adsense içerisinde reklam vermiş, reklama tıkladığınızda http://www.best4sites.net/hpk/s.php?s=Dedicated linkine gidiyor ve sadece google adsense reklamları var sitede başka bir içerik yok, site adsense den para kazanmak için yapılmış, açıkcası site sahibi google mı kurnaz, ben mi kurnaz der gibi :)

yabancı sitelere yasak yok, türklere yasak var, olay budur !!! çok hile yapan yabancı site var

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hile yapan herkes er ya da geç banlanır. Biz kendi ülkemizdeki örnekleri çok gördüğümüz ve yabancı forumları pek takip etmediğimiz için bize böyle geliyor.

Bu arada "iyimi" ninde kopyaladığı gibi aynı ebatta reklam kodu aynı sayfaya konulamıyor. Buna uymadığınız için büyük ihtimal ilk olarak sadece bir uyarı alırsınız. Ben yapmıyorum şahsen.

Ayrıca premium kullanıcılara ekstra haklar vermiş olabilirler. Bu pek anormal birşey değil..

Kolay gelsin..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5