İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

'Kurtlar Vadisi-Terör'e başlamadan şikayet yağdı

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu kadar konuşulması bile önemli bir başarı. Bana göre dizinin en önemli eksiği fazla taraflı olması, taraflılık seviyesini damar düzeyine indirmeseler daha evrensel bir dizi olabilirdi, şu haliyle yerel kalmaya mahkum. Yoksa vurdulu kırdılı mafya dizileri heryerde çekiliyor, bu dizinin aynısını Tarantino çekse "adamlar yapıyo abi" diyerek herkes ağzı beş karış açık hayranlıkla izler beğenmeyenler de, ama dediğim gibi, fazla taraflı.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Bu ülkede yeterince cinayet işlenemedi..! kurtlar vadisine bakıp bakıp gaza gelen insan azmanları dizinin akabininde sokakların yaşanmaz hale gelmesi, ağlayan anaların gözyaşlarını görmezlikten gelinmesi, şikayetlerin yağmasına ragmen diziyi hala gösterime sokma istekleri insan hayatının ne kadar ucuz oldugunun göstergesidir,

Hele birde dizinin başlangıcına bakın!!
mezar başında ağlayan bir ana
2 oğlumu şehit verdim 1 kızımında peşinde pkk var ne olur kurtar polat

Yorumum : Heyyyy yaşasınnn iyiki polat var..! Bu ülke ne günlere kaldı ya ?
ülkemizde polis , asker hiçbirşey kalmadı allah razı olsun bi polat abimiz var

bu ülkede allah bilir bi partinin başına polat geçse açık ara partisi birinci olur

Çok yazık...!

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bu ülkede yeterince cinayet işlenemedi..! kurtlar vadisine bakıp bakıp gaza gelen insan azmanları dizinin akabininde sokakların yaşanmaz hale gelmesi, ağlayan anaların gözyaşlarını görmezlikten gelinmesi, şikayetlerin yağmasına ragmen diziyi hala gösterime sokma istekleri insan hayatının ne kadar ucuz oldugunun göstergesidir,

Hele birde dizinin başlangıcına bakın!!
mezar başında ağlayan bir ana
2 oğlumu şehit verdim 1 kızımında peşinde pkk var ne olur kurtar polat

Yorumum : Heyyyy yaşasınnn iyiki polat var..! Bu ülke ne günlere kaldı ya ?
ülkemizde polis , asker hiçbirşey kalmadı allah razı olsun bi polat abimiz var

bu ülkede allah bilir bi partinin başına polat geçse açık ara partisi birinci olur

Çok yazık...!

deli yürek, kurtlar vadisi gibi dizilerin hiçbirini seyretmedim (show tv yıllardır seyretmiyoruz belki de o yüzden)

Neden birçok insan polatı göklere çıkardı, çünkü hiç bir özelliği olmayan, eğitimsiz, fizik olarak da sıradan, işsizlik ve eğitimsizliğin hat safhada olduğu ülkemizde benzer özellikte çok insan olunca ve bu yaratılan karaktere sözde başarılar yüklenince, önemli bir çoğunluk bu karakterde kendini buluyor.

Benzer şekilde şansa ünlü olup bir iki şarkı söyleyenler, esasında hiçbir zaman gidemeyeceği yerlerde klipler çekince, birçok insanın yakışır abime gibi laflar etmesinde de görüyoruz.

İnsan bir tane bilimsel bir başarı üzerine kurgu yaparak bir dizi çevirir, ilköğretimdeki çocuklara destek, örnek olmak (beyaz gölge dizisinin yaptığı olumlu etkide olduğu gibi) yerine böyle basit konulu işler yapmak yoluna gidiliyor.

Zaten Türkiye'de birçok anne ve baba oğluna, kızına öğüt verirken bile hep okumazsan gibi olumsuz olanla örnek verir, halbuki olumlu olan okursan, eğitim alırsan gibi olumlu ifadelerle örnekler verilmesi gerekir.

cınaroğlu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herşeyin bir iyi yanı birde kötü yanı vardır.Nedense bizim millet hep kötü yanından bakar :S

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Herşeyin bir iyi yanı birde kötü yanı vardır.Nedense bizim millet hep kötü yanından bakar :S

Maalesef eğitim ve buna bağlı olarak yaşama bakış problemlerimiz var, az önce bir arkadaş yolladı http://www.sabah.com.tr/ozdil.html

yazıdan çok önemli bir ayrıntı

Lösemili evladının ameliyatı için 150 bin dolara patronuyla yatmak zorunda kalan annenin durumuna kahrolduk hepimiz...
Salya sümük ağlayan ağlayana...
Halbuki, LÖSEV'e başvursa, tedavi masrafları karşılanıyor.

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Herkes Polat'ın konumunda olamazki, belki resmi kimliğiyle vurup kırıyor, ama ben sokağa çıkıp birinin kafasını kessem suç olur.
Madem herkes Polat olamıyor o zaman adalet dağıtmak için başka bir yol seçmek daha mantıklı bence.

Merhaba,
Zaten anlatılmak istenen dizinin 1 karesi degil. genel olarak bakacak olursak ülkemiz hakkında mesajlar veriliyor benim kafa kesme sahnesinden kastım şudur. neden bizler 1000 dogrunun yanında 10 yanlışı yada bize göre yanlış geleni görürüz. Kurtlar vadisindeki sözler resimler tarih bilgisini acaba okudugu okulda hakkı ile alan varmı? türkiyede kac kişi mason kelimesini biliyordu? kac kişi mafyanın bu tür uygulamalarını biliyordu. daha binlerce örnek cıkabilir. 10larca degil 1000lerce diyorum cünkü her bölümde bir sonraki bölümü merak ediyorduk hiram abbas kim? pala kim? Kurtlarvadisinin bu kadar izlenmesi sevilmesinin sebebi ide buydu hayatı anlatıyor ve anlatmaya devam edecek bizler bu senoryada istersek kafa kesici olalim istersek ömer efendi olalım istersek elif olallım istersek deli hikmet olalım. yeterki hayatın bir evresinde hayata ve memlekete faydalı olalım.

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
qdin yazınca aklıma geldi benim de.
Dizide ki Ömer Efendi'nin konuşlamarı sözleri tüm yanlışları kapatmaya yeter bence.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sabah gazetesinin, 30 milyon insanımızın heyecanla beklediği Kurtlar Vadisi Terör dizisine karşı yürüttüğü çirkin kampanyayı kınıyoruz.

Bu sansürcü ve iftiracı zihniyetin altında ne tür hesapların yattığını, Türkiye’nin konuşulması istenmeyen gerçeklerini birer birer anlatmış olan Kurtlar Vadisi dizisi takipçileri zaten biliyor.

70 milyonluk ülkede 100 kişilik bir istatistiği sürmanşet yapanlar, aynı nedenlerle, Abdullah Öcalan posterlerinin açıldığı kongreyi, 22. sayfada kısa bir haber olarak değerlendiriyorlar.

Kurtlar Vadisi Terör dizisi, teröre yüksek sesle “hayır” diyenlerin, bu ülkenin sonsuza kadar birlik ve beraberlik içinde yaşamasını isteyenlerin, buluşacağı bir adres olacaktır.

resmen bir savaş oldugu kesin.. bu yazıyla birlikte ancak benim düşündüğüm bu siyasi bir savaşmıdır aynı zamanda? ülkenin bölünmesini hızlandırıcakmıdır yoksa yavaşlatıcakmıdır? böyle bir ülkede milliyetçiliğinönplanda olması neleri doğurur? bunlar araştırılmalı...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5