• TC Kimlik Numaranızı onaylayarak iyinet.com'dan tam olarak yararlanabilirsiniz. Konu açabilmek ve açılan konulara yazabilmek için lütfen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı doğrulayın. Doğrulama ile ilgili hata alıyorsanız, kimlik ön yüzündeki Ad Soyad, Doğum yılı ve TC Kimlik numarası görünecek şekilde kimlik resmini bize gönderebilirsiniz.

sohbet odaları

Kuruşları İyiliğe Dönüştürmek İster Misiniz?

Yuvarla'yı daha önce duymuş muydunuz, kullanmayı düşünüyor musunuz?

 • Duydum, kullanmayı düşünmüyorum.

  Kullanılan: 0 0.0%
 • İlk defa gördüm, kullanmayı düşünmüyorum.

  Kullanılan: 0 0.0%

 • Kullanılan toplam oy
  4

Engin07

İyinet Üyesi
Bilgiler
Katılım
13 Nisan 2018
Mesajlar
15
Reaksiyon
10
Puanları
0
Yaş
26
Şube
Eskişehir
62 Aydır Üye
Merhaba, arkadaşlar bilmiyorum daha önce duymuş olan var mı ya da kullanan ama yıllardır aktif bir şekilde kullanmış olduğum bir uygulamayı sizlerle paylaşmak istedim.
 • Uygulama Adı: Yuvarla
 • Uygulama Çalışma Mantığı ve Amacı: Banka ve kredi kartlarıyla yaptığın harcamalarının küsuratını bir sonraki TL'ye yuvarlayarak aradaki kuruşları seçtiğin dernek veya vakıfa bağışlayabilirsin.
Peki, bir sonraki TL'ye yuvarlamak tam olarak ne anlama geliyor diyebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse yapacağınız 37,75 TL tutarında bir market alışverişi olduğunu varsayalım. Siz kredi ya da banka kartınız ile bu ödemeyi yaptığınızda ilgili işletme 37,75 TL tutarında ödemeyi sizden normal bir şekilde çekecek bunda hiçbir değişiklik yok fakat arka planda bankanız bu ödemeye ek olarak 25 kuruş tutarında bir ödemeyi sizin adınıza belirlemiş olduğunuz dernek ya da vakıfa bağışlayacak. Bu işlem her işleminizde gerçekleşecek olup ek olarak bunu sınırlandırma imkanınızda bulunuyor. Aylık en fazla 5 TL bağış yapmak istediğinizi belirtmeniz halinde o ay yapacağınız küsüratlı alışverişlerden yuvarlanan tutar maksimum 5 TL olacak ve duracaktır. Yani, 6 kere 10,01 TL harcama yaptığınızda normalde 6x0,99 Kuruş üzerinden 5,94 TL bağış yapılması gerekirken 6. işleminizde yalnızca 5 kuruş bağış yapılacak ve 5 TL'de duracaktır.
 • Destekleyen Bankalar: Konuyu açmış olduğum dakika itibariyle Yuvarla'yı destekleyen 5 adet banka bulunmaktadır. Bunların başında uygulamanın geliştirilmeye başlandığı ilk günden itibaren destekleyen ilk banka ve halende en aktif şekilde desteğini sunan banka İş Bankası'dır. Buna ek olarak; İş Bankası, ING Bank, QNB Finansbank, Akbank ve Albaraka da Yuvarla ile entegreli bir şekilde çalışabilmektedir.
 • Sponsor: BKM Express
 • Destekçiler: Yuvarla sunucuları Radore üzerinde güvenli ve hızlı bir şekilde ücretsiz olarak barındırılmaktadır. Ödeme ve bağış alt yapısı ise Payten tarafından sağlanmaktadır. Yuvarla tarafından kullanılacak tanıtım materyalleri Buluşum üzerinde fonlanarak yapılmaktadır.
Daha detaylı bilgi almak için alttaki görsele tıklayabilirsiniz, referans bağlantımı içerir fakat referansın bir kazancı bulunmuyor sadece ne kadar geri dönüş sağlayabiliyorum bunu merak ediyorum. Yıllardır aktif bir şekilde kullanıyorum fakat 2 elin parmağını geçmeyecek insanı kullanmaya teşvik edebildim çevremden. Ben öğrenciyim ve buraya gidecek küsüratlar beni zorlamıyor, bu küsüratlar nedeniyle aç kalmıyorum ya da zor duruma düşmüyorum burada (İyinet) çok güzel para kazanan insanlar var onları hiç zorlayacağını düşünmüyorum. Ha yinede refsiz bağlantı isteyenler "BURAYA" tıklayarak refsiz giriş yapabilir siteye ve uygulamayı daha detaylı inceleyebilir.


Bağış yapacağınız kurumu dilediğiniz anda değiştirebiliyorsunuz, güncelleme sonrasında gerçekleştireceğiniz işlemler ilgili kuruma gönderiliyor onun öncesinde işlenen işlemler önceden belirlediğiniz kuruma gönderilir. Yani ayın ilk 15 günü Kızılay'a ayın 15'inde değiştirerek Koruncuk'a geçiş yapabilir. İlk 15 gün 4 TL topladıysanız o Kızılay'a gider sonraki 15 gün 3 TL topladıysanız o Koruncuk'a gider.

Ek Olarak: Ufak bir ricam var arkadaşlar bilmiyorum forum kurallarına aykırı mı ama konuyu okuyan arkadaşlar bir yorum, görüş bırakırsa aşağıya konu ara ara yukarı çıkar görmeyenlere ulaşır, kim bilir belki bir şekilde birilerine ufakta olsa yardımımız dokunur.
 

Engin07

İyinet Üyesi
Bilgiler
Katılım
13 Nisan 2018
Mesajlar
15
Reaksiyon
10
Puanları
0
Yaş
26
Şube
Eskişehir
62 Aydır Üye
Gayet başarılı
Teşekkür ederim, gerekli kart ekleme, sınırlandırma ve diğer ayarların nasıl yapıldığını merak edenler oldu farklı platformlar üzerinde burada da bilgilendirme yapmak istedim.
 • Yapılabilecek bağış üst limitini sınırlandırma yapmak ve kartları tanımlamak için mobil uygulama ya da websitesi üzerinden "Ayarlar" sekmesine giriş yapmalısınız. Ekran Görüntüsü -> https://i.resimyukle.xyz/aNbSVU.jpg
 • Bağışın hangi kuruma gideceğini belirlemek için yine mobil ya da web üzerinden "STK (Sivil Toplum Kuruluşu)Seç" başlığı altından seçim yapılmalı. Ekran Görüntüsü -> https://i.resimyukle.xyz/H33Q5C.jpg
 • Yapılan bağışları takip etmek için mobil ve web üzerinden "Bağışlarım" sayfasına girebilirsiniz. Ekran Görüntüsü -> https://i.resimyukle.xyz/PdRSAx.jpg
 • Buda aynı dönem içerisinde kurum değiştirilmesi halinde çıkacak raporun özeti. Ekran Görüntüsü -> https://i.resimyukle.xyz/I53G74.jpg
Yani bu şekilde uygulamadan her türlü ayarı yapıp takibi gerçekleştiriyorsunuz. Banka üzerinden sadece kart tanımladığınızda bankanız artık küsüratların sizin adınıza bağışlanacağına dair SMS bildirimi geliyor. Bankalar sistemlerini entegre etmeleri gerekiyor 5 banka entegrasyonu tamamladı şu an için.
 

meranka

İyinet Üyesi
Bilgiler
Katılım
29 Şubat 2020
Mesajlar
4
Reaksiyon
0
Puanları
0
Yaş
35
Şube
Niğde
40 Aydır Üye
Uygulamanın adını ilk defa duymakla birlikte amacı itibariyle çok güzel bir şeye hizmet ediyor. Bunun için öncelikle sizi tebrik ediyor ve kendi adıma teşekkür ediyorum. İnsanları mutlu etmek bu yolda onlara katkı sağlamak çok değerli. Bizlerinde bu amaca hizmet etme niyetinde olan taze bir projemiz mevcut. Dilerseniz "oangeldi" olarak inceleyebilir, iş birliği konusunda destek çıkabilir ve birlikte daha fazla insanı mutlu edebiliriz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.
 • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst