İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

lanet olsun msi!!!

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Merhaba arkadaşlar,
eger laptop alacaksanız kesinlikle msi almayın.

Daha önce vista 64 bit kullanıyordum. gayet iyi çalışıyordu.
Sonra xp kurmaya çalıştım tüm kişilerde sorun oldugunu gördüm.
Bilinmeyen aygıt hatasını. Bios update yapılması gerekiyormuş yapmaz olaydım.
Şimdi vista kuruyorum. Kurulup bitip ayar yapmaya kalktıgımızda bir daha işletim sistemi açılmıyor.

Bios update geri nasıl alabilriz acaba?

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Konunun ne olduğunu bilmiyorum, sadece genel anlamda bir uyarı ve deneyimdir bu;
Notebook'unuz bilip bilmeden mevcut vista'yı silip XP kurmaya kalkışmayın, XP desteklemeyebilir.
Ya hiç kurulmaz yada kurulsa da pek çok driver tanımaz ve o driverlar hiçbiryerde kolayca bulunmaz.
Bu MSI olsun, ASUS olsun, DELL... farketmez.
Vista kurulu geliyorsa XP kuracak kişinin standart üstü bilgisi olması lazım, 15-30YTLye herhangi bir bilgisayarcıyım diyen kuramaz, kursa da kurduğundan hayır göremezsiniz, görürseniz de o istisnadır ve kaideyi bozmaz.

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
bilgi kafadan driverları bulmadım. Kendi sitesinden buldum xp driverlarını.
xp driverları mevcut.
Bilinmeyen aygıt sorunu bu msi firmasının hatası.

Ayrıca free dos ile geliyor.

WHooBAY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yani windows lisanssız geliyor. Bilinmeyen aygıt chipset vs olabilir. msi notebook çok geldi elime. çözdük bütün driverleri.

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
halledilmeyecek birşey değildir ama arkadaşında dediği gibi bu işte uzman birilerinin el atması gerekebilir, umarım sorun kısa sürede hallolur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5