İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Laptop hakkında soru

advertiser

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bugün Toshiba M70 162 serisinden bir laptop aldım.Tam bilmediğim için pil şarjı ne kadar yapılması gerekiyor?Aşağı yukarı kaç saat olmalı?Bir de pili latop kullanılırken sarj yapmanın sakıncası olur mu?Çok elektrik yer mi? :D tşkler.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Öncelikle hayırlı olsun kardeş. Eğer cevap gelmezse deneme-yanılmalarla bulursun sanırım cevabını :) Benim bildiğim kullanırken pili şarz etmede çok fazla birşey olmuyor, direk fişe tak laptopu aç yani :)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
Laptop'un pilini ilk kullanimda 1 gece boyunca sarj edin. Bu esnada kullanabilirsiniz.
Eger laptop'u fisi takili kullanacaksaniz, pilin omrunu uzatmak icin pili cikartin.
Deneme ile pilin ne kadar surede doldugunu onumuzdeki gunlerde zaten anlayacaksin.
Laptoplar cok elektrik harcamazlar, zaten genellikle (power management ayarlarina bagli olarak) laploplar daha kisa surde kendilerini uyku moduna gecirirler. Az enerji harcamak icin ayarlanmislardir.

advertiser

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
the_alorak' Alıntı:
Öncelikle hayırlı olsun kardeş. Eğer cevap gelmezse deneme-yanılmalarla bulursun sanırım cevabını :) Benim bildiğim kullanırken pili şarz etmede çok fazla birşey olmuyor, direk fişe tak laptopu aç yani

sağolasın ;)

F

fatihhk

Misafir
iyinet' Alıntı:
Eger laptop'u fisi takili kullanacaksaniz, pilin omrunu uzatmak icin pili cikartin.

buna katılmıyorum.burası Türkiye elektriklere belli olmaz şak diye gider laptop elinde kalır.İki laptop eskittim çoğu zaman şarjda kullanırım,bir tanesinin pili hala 1,5 saat gidiyor.(4 senelik pil)

Pil için ilk kullanımda herhangi birşey yapmana gerek yok o eskidendi bir gece fişte bekletmeler falan:)

Pil dolduğunda üzerindeki gösterge ışığı söner yada kırmızıdan yeşile dönüşür vs.Yada ekranın sağ alt köşesinde pilin üzerine şimşek çakan elektrik fişi sadece elektrik fişine dönüşür: )

Yada üzerine geldiğinde dolmuşsa AC güçde,doluyorsa doluyor kalan %xx yazar.

Pil konusunda tavsiyem fazla fişten çekip takma ya fişte kullan yada fişten çektiysen pili sonuna kadar bitir öyle tak.Devamlı tak çıkar yapma;)
Laptop'a sıvı cisimlerle (su,meşrubat vb.) yaklaşma,hayırlı olsun: )

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5