İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Laptop sorunu

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Arkadaşlar bir arkadaşımın laptop'ı durup dururken kapanıyor ve bir daha çalışmıyor. Power tuşuna basınca bilgisayardan hiçbir tepki yok. Adaptörden elektrik gitmeme dışında ne gibi bir problem olabilir? Zaten pili yok laptop adaptörden besleniyor.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Fanda sorun varsa işlemci aşırı ısındığı için olabilir. Everest Ultimate Edition indirip, işlemci ısısını takip etmeyi deneyin bi.

33-60 arası dereceler laptoplar için normal sayılabilir. eğer daha üstü ise, işlemcide aşırı ısınma vardır.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Adaptör girişinde(notebook) problem olabilir. Diğer bir arıza noktası ise tahminen anakarttan kaynaklanıyordur.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bilgisayar açılmadığı için zaten birşey indiremiyorum şu anda. Aşırı ısınmadan dolayı olduğunu varsaysak, üstünden zaman geçince geri açılması gerekmiyor mu? Her halikarda bir kızın laptopu açıp tamir edebileceği bir olay değildir heralde anladığım kadarıyla?

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bilgisayar açılmadığı için zaten birşey indiremiyorum şu anda. Aşırı ısınmadan dolayı olduğunu varsaysak, üstünden zaman geçince geri açılması gerekmiyor mu? Her halikarda bir kızın laptopu açıp tamir edebileceği bir olay değildir heralde anladığım kadarıyla?

Problem tamamıyla donanımsal. İşletim sistemi sorunu içeren bir pc bir anda kapanmaz.

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Aynı sorunu bende yaşamıştım zamanında. Anakarttan kaynaklanıyo demişlerdi. Tabi szinki başka birşeyde olabılır.

Mohti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adaptör'ün Notebook'a elektrik ilettiğinden eminseniz, Donanımsal bir arızadır.
Eğer açmayı başarırsanız, notebook'u kaldırıp işlemci fanı nın olduğu yere kulağınızı dayayın ve fan'ı kontrol edin. Eğer fan çalışıyorsa, Büyük ihtimalle anakart üzerinde bir problem vardır. Siz en iyisi, garantisi varsa servisine, eğer yoksa en yakın teknik servisçiye götürüp gösterin. :) kendiniz çözüm bulamıyorsanız fazla kurcalamayın. daha kötü arızalara sebeb olabilirsiniz..

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Fişi çıkartıp bir süre sonra taktığınızda açılıyorsa adaptör yanlış voltaj veriyor demektir, elektrik geliyorsa yani notebook üstünde ışıklar yanıyorsa ve hiç açılmıyorsa arkadaşların dediği gibi anakartta problem vardır, ısınma olsa bile açılıp kapanır bir süre sonra yine

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5