İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Laptopa kola döktüm

Akyıldız

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Arkadaşlar akşam bir talihsizlik oldu ve laptobun klavyesinin sağ kısmına kola döküldü bende o aceleyle gittim üzerine kurutma makinası tuttum :eek: şu anda delete ve altındaki sıkca kullandığım tüm tuşlara basıyorum elimi çekiyorum ve ağır ağır çıkışını izliyorum resmen o derece bunu nasıl temizleyebilirim?

2. olarakta şimdi farkettim cd sürücüde o tarafta olduğu için onada gitmiş çok ağır çıkıyor cd pff ne yapmam lazım sizce nasıl temizleyebilirim daha önce başına gelen varmı :eek:

Silence-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
26
Benim Mac'a aynısı olmuştu.Ağir ağir çıkıyordu sonra ard arda çıkmaya başladı.Daha sonra kökten kesti.Tuşlara veda ettim zaten:)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Çıkar tuşları sil bi bezle , yada daha iyisi bilgisayarcıya götür toptan açsın temizlesin ...

Şanslıysan şeker dağılır gider zamanla:D

Akyıldız

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Şöyle birşey düşündüm sizce ne kadar mantıklı olur buhar makinaları varya bu odalara konulan boğaz kurumasına ve kuru havaya karşın onu açsam tutsam 5-7 dk temizlermi ?:D

Ouf n'oluyor yahu Konuyu Toplam 6 Üye okuyor. (1 Kayıtlı üye ve 5 Misafir) :)

Misafirlere diyorum: Arkadaşlar üyelik açık üye olsanıza bakmayın öyle sizde birşeyler açın yorum yapın falan hoş sohbet muhabbet:p:)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Tam tersi tüm devreleri oksitlendirirsin , git bi bilgisayarcıya temizler 30-40 tl alır ama bilgisayarı kurtarırsın...

Akyıldız

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Durun sakın böyle birşey başına gelen varsa bilgisayarcıya götürmesin çözdüm işi:D

10 dk bi deneyip daha sonrada tekrar video çekip paylaşacağım :)

Edit: Hazin son..:(

Bundanda anlaşılıyorki şu anda 3 tuşumun olmadığından bilmediğiniz işe bulaşmayın klavyemin pgup pgdn end tuşları yok 3 dk itibariyle Allah'a şükür takım satılıyormuş yoksa hapı yutmuştum 1 aylığım boşa gitmişti:)

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Bende aynı şeyi yapmıştım zamanında. Kola değil ama çay dökmüştüm. O zaman bilgisayarcı bana şöyle bişey demişti ne kadar doğru bilmiyorum ama . Su felan dökülse pek bişe olmaz ama şekerli birşey döküldüğü zaman devrelerin yanmasına sebep veriyormuş zamanla. Bana saçma gibi gelmişti ama herneyse anlatıyım dedim :D

KIVANCEFE

0
Yasakli Uye
Reaction score
39
valla abi benim laptop u 2300 tl ye aldım dell inspiron 1520 serisi aldıktan 2 ay sonra su döküldü :D 1 ay evde yatırdım sonra teknik servise yolladım sağ olsunlar anakart kompile değişip geri yolladılar su olayında bir şey olmuyor daha doğrusu teknik servis tarafından pek farkedilmiyor ama çay kola Allah göstermesin. Valla üzüldüm durumuna :(

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
klavyesini sök altında muhtemel 1 yada 2 vida tutuyordur. Süngerli bezle (bulaşık bezi) bol köpüklü suyun altına tutup yıka kola dökülen yerleri iyice temizle. Sonra klavyeyi güneşe koy sıcakta yarım saat içinde kurur sonra götür tak bir şey kalmaz. Tabi bu işlemi biraz erken yapman gerekiyordu.

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Şeker oksitlenme yapar. Bunu engellemenin yoluda kontak sprey kullanmaktır. Bu şekilde gelen bilgisayarlara öncelikli kontak sprey ile iyi bir temizlik yapın arkasından da tiner ile tüm yolları ve kalan pislikleri bir diş fırçası ile temizleyin. Sorunsuz çalışmazsa size yeni pc alırım ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5